دسته‌ها
آموزش های مربوط به کولر

چی بخریم و چرا از کجا

کولر آبی یا گازی کدام بهتر است. جدای از سوالاتی که افراد در مورد کولر گازی و آبی دارند برای بسیاری از خریداران نیز این سوال پیش میآید که تفاوت کولر گازی و داکت اسپلیت در چیست؟ شکل ظاهری پنل نیز از دیگر نکات قابل توجه خریداران است که بدلیل قرار گیری یونیت داخلی در فضای اتاق ترجیح می دهند پنلی لوکس و مدرن انتخاب کنند. کارشناسان فروش متخصص و حرفه ای میتوانند مشتریان را در انتخاب یک سیستم تهویه مناسب برای ساختمان هدایت کنند. ایران اسپلیت به عنوان یکی از فروشگاه های اینترنتی خرید اسپلیت در کنار شما است تا در این بخش به شما در انتخاب کولر گازی 24000 کمک کند. دستگاه بر اساس دمای تنظیم شده توسط شما و همچنین دمای اتاق، به طور خودکار بین وضعیت گرمایش و سرمایش تغییر می کند. بزرگترین ضعف این وسیله در این است که دمای تمام اتاق های مجموعه به یک اندازه سرد یا گرم خواهند شد. در مجموع یک محصول تخصصی در زمینه داکت اسپلیت نبوده و دارای نقاط ضعف زیادی می باشد اما با توجه به سایر محصولات موجود در بازار یک برند معمولی به شمار می رود که بسته به شرایط مختلف و کاربری هایی که دستگاه را با چالش جدی مواجه نمی کنند نمره ی قابل قبولی می گیرد.

مشاهده کولر گازی در گناوه 22 از این لینک
برای مشاهده کولر گازی هندیجان اینجا کلیک نمایید.

هر دستگاهی نواقصی نیز دارد و خریدار با بررسی این نقاط ضعف در می یابد که با توجه به کاربری مورد انتظار از دستگاه و بودجه خرید خود چه وسیله ای برای وی مناسب تر است. برای مثال در یک واحد مسکونی اگر در اتاق کودک به دمای ۲۲ درجه سانتی گراد (۷۱ درجه فارنهایت) ، در سالن به دمای ۱۹ درجه (۶۶ درجه فارنهایت) و در اتاق یک فرد جوان به دمای ۱۷ درجه (۶۳ درجه فارنهایت) نیاز باشد ، دمای هوای خروجی از هر فن کویل را می توان به شکل مستقل از سایر فن کویل ها تنظیم نمود ولی در داکت اسپلیت اینگونه نیست و چون همه اتاق ها و سالن ها به یک یونیت سقفی و با کانال کشی وصل هستند ، همه یک دمای برابر خواهند داشت. در صورتی که قصد دارید تمام منزل خود را به سیستم سرمایشی و گرمایشی مجهز نمایید و در رابطه با کولر کشی خانه خود مشکلی ندارید داکت اسپلیت جنرال گلد می تواند بار هزینه های زیاد مصرف برق را از دوش شما بردارد.

علاوه بر مزایای گفته شده در این سیستم تهویه مطبوع لوله کشی به حداقل می رسد و این امر مزایای زیادی دارد. توکل ادامه داد: باید تصمیمی برای این مورد در ستاد تنظیم بازار استان گرفته شود تا به مردم خوزستان در این شرایط سخت اقتصادی کمک شود. کولرها در فصل گرم سال مورد استفاده قرار می گیرند و به دلیل کاهش ضرفیت تولید برق کشور در فصول گرم و همچنین مصرف بیشتر برق به کرات شاهد قطعی برق در تابستان بوده ایم و مشکلی هم که در کولرگازیهای قدیمی وجود دارد این است که با قطع برق کولر کاملا خاموش شده و با وصل شدن برق باید خود اقدام به روشن نمودن مجدد و ایجاد تنظیمات کنیم در حالی که در این محصول ویژگی جذابی تعبیه شده است. سرریز شدن آب از پنل داخلی اسپیلت معمولا به دلیل مسدود شدن راه آب خروجی دستگاه اتفاق می افتد. با وجود سیکل تراکمی در مدار و تغییر جهت حرکت خنک کننده که باعث تغییر جای اواپراتور و کمپرسور می شه که در نتیجه اون هوا با عبور از روی لوله های هواساز گرم می شه و به محیط باز می گردد.اما روش دوم و معمول به این صورته که لزومی به استفاده از سیکل تراکمی در گرمایش نمی بینیم (به دلیل بالا بودن هزینه های برق) و بجای اون آب گرمی که در پکیج یا موتور خانه تولیده شده از کویل نصب شده در دستگاه عبور داده می شه که این کار باعث گرم شدن هوای عبوری از روی کویل می شه و هوای گرم به محیط منتقل می شه.

در نتیجه و به صورت کلی خرید یک داکت اسپلیت به جای چندین کولر گازی مختلف برای خانه بسیار مقرون به صرفه و مناسب می باشد. تصور کنید که دماسنج خراب شده است در نتیجه قدرت تشخیص دمایی کولر مختل شده و همین موضوع یکی از علت خنک نکردن کولر گازی خواهد بود. این مدل برای فضاهای کوچک بسیار مناسب است. با توجه به نوع کولر و ظرفیت گرمایشی آن، دارای قدرت پرتاب باد بسیار خوبی هستند و میتوانند از ۱۰ تا ۳۰ متر پرتاب باد داشته باشند. ایجاد باد گرم در فضا یکی از گلایه های کاربران این دستگاه است. ین کولر گازی مناسب کدام استان ها است؟ یکی از بهترین محصولات، در زمینه تجهیزات سرمایشی، کولر گازی ال جی است. داکت اسپلیت دستگاهی است که بسیار پیچیده و پر پیچ و خم می باشد و دارای فناوری مخصوص به خود است . داکت اسپلیت ها متشکل از ۲ بخش یونیت داخلی (هواساز) و یونیت خارجی (کندانسور) می باشند که این ۲ بخش توسط ۲ لوله مسی به یکدیگر مرتبط می شن، هوای سرد رو تامین می کنند و اون ها رو توسط کانال های اجرا شده داکت اسپلیت در اتاق ها یا سالن هر واحد آپارتمانی (در داخل سقف کاذب) توزیع می نمایند.به طور کلی در کندانسور داکت اسپلیت ها (یونیت خارجی) گاز مبرد خنک می شه و از طریق لوله مسی به شیر انبساطی (expantion valve) و از آنجا به صورت گاز مبرد و آماده جذب گرمای محیط به کویل یونیت داخلی داکت اسپلیت منتقل می گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *