دسته‌ها
آموزش های مربوط به کولر

بررسی تخصصی + قیمت + خرید

اینورتر قابلیتی است که توسط یک برد الکترونیکی به کمپرسور اضافه می شود. در ساخت انواع کولرگازی در مجموع 5 نوع کمپرسور مورد استفاده قرار می گیرد که ما در این مقاله به سه تا از پرکاربردترین آن ها می پردازیم. البته کارشناسان ما هم مقداری روی کولر گازی های اسنوا تست هایی انجام دادند که رضایت بخش بود. با خارج کردن و دوباره وصل کردن آنها، عیبیابی انجام خواهد شد. برای تعویض باید مراقب پایههای قطعات بود؛ چرا که در صورت شکستن به سختی خارج خواهند شد. کولرگازی اسپلیت دارای دو قسمت میباشد ، که یک قسمت آن برای داخل اتاق و قسمت دیگر آن که مربوط به موتور آن است برای بیرون از اتاق طراحی شده است و همین ویژگی سبب شده است که این مدل کمترین میزان و حداقل صدا را نسبت به سایر مدل ها داشته باشد . کولرگازی های اینورتردار به گونه ای طراحی شده اند که بعد از رسیدن دمای محیط به حد مطلوب ، کمپرسور به صورت کامل از مدار خارج و خاموش نمیشود بلکه دور موتور کاهش می یابد به صورتی که وقتی دمای محیط مجددا افزایش یافت دیگر موتور نیازی به جریان بالای برق برای استارت دوباره ندارد و همین باعث کاهش و صرفه جویی در مصرف برق میشود.

بدین معنی که دستگاه قابلیت استفاده در فصول گرم و سرد را دارد و برای هر دو حالت سرمایش و گرمایش طراحی شده است. این واحد مقداری است که برای خنک کردن اتاق توسط کولرگازی در نظر گرفته میشود و برای شرایط مختلف دمایی متفاوت است. در این مدل کمپرسور ، از یک پیستون که وظیفه ی فشرده کردن مبرد را برعهده دارد و درون سیلندر جا گرفته است ، استفاده می شود و صدای زیادی را تولید میکند . همانطور که می دانید اسپیلت ها عمدتا دو کاره هستند و هم می توان از آنها برای سرد کردن محیط (در تابستان) و هم برای گرم کردن (در زمستان) استفاده کرد. یکی از دیگر از ویژگی کولرهای گازی و داکت اسپیلت ها که باعث شده است این روزها مورد توجه مشتری قرار بگیرید دارا بودن حالت سرمایش و گرمایش داکت اسپیلت ها می باشد که می توانند از آن برای گرم کردن فضای مورد نظرشان استفاده کنند. اگر شما از سایز کولری که قصد خرید ندارید اطمینان ندارید می توانید از نسل جدید کولر گازی ها یعنی کولر گازی اینورتر خریداری کنید. در صورتی که این قطعه بررسی شد و متوجه سوختگی آن شدید، باید آن را با استفاده از دستگاه لحیم به آرامیجدا کرده و سپس یک ترانسفورماتور جدید به جای آن گذاشته شود.

کمپرسور روتاری در جاهایی که حجم فشار و هوا بالا می باشد به جای کمپرسور پیستونی مورد استفاده قرار می گیرد . داکت اسپلیت در مارک هایی همچون ال جی، سامسونگ، گری و اجنرال از جمله شرکت هایی هستند، که بیشتر مصرف کنندگان ایرانی از محصولات آن ها رضایت دارند. گرمای طاقت فرسا در این مناطق ایجاب می کند که حتما و حداقل در هر واحد ساختمانی ،یک کولر گازی نصب شود.همچنین در مناطق شمال کشور زمستان های سردی در انتظار مردم می باشد.این موضوع نیز نیازمند نصب و تعبیه ی کولر های گازی می باشد.این دستگاه ها معمولا هزینه نگه داری پایینی دارند و به علت رواج آنها ، قطعات نیاز به تعویض و یا تعمیر آنها نیز به آسانی در دسترس می باشد.لذا از هر جهتی که بخواهیم به کولر های گازی (اسپیلت) نگاه بیاندازیم،می بینیم نصب این سیستم در ساختمان نه تنها امری طبیعیست، بلکه واجب است! قرار میگیرند و اجازه نمیدهند که ولتاژ یا جریان اضافی برق به آنها لطمه وارد کند. البته نکته شایان ذکر در این مدل تولید سر و صدای بیشتر نسبت به سایر مدل های کولرگازی است اما در عین حال می تواند گرمترین فضاها را به راحتی خنک کند.

 

در مناطقی مانند شمال کشور و جنوب کشور کولرهای آبی کاربردی ندارند و نمی توانند در گرمای خوزستان و یا رطوبت شمال نیاز افراد را برطرف کنند. البته این مدل برای کسانی که برایشان ظاهر و محیط بیرونی از اهمیت زیادی برخوردار است ، به دلیل قسمتی که بیرون از فضا نصب میشود ، نمی تواند انتخاب مناسبی باشد . سیستم های اسپلیت به شما امکان می دهند فقط اتاق هایی را که انتخاب می کنید خنک کنید. واحد بیرونی اسپلیت را در منطقه ای نصب کنید که به دور از تابش نور مستقیم خورشید و گرد و غبار و گرما باشد. علاوه بر همه آنها نصب رایگان به علاوه ۵ متر لوله بر روی هر دستگاه وجود دارد. کولرگازی ایستاده نسبت به سایر مدل ها کاربرد متفاوت تری دارد و اکثرا در مکان های عمومی مانند فروشگاه ها ، مساجد و منازلی که امکان نصب سایر مدل های کولرگازی را ندارند ، مورد استفاده قرار میگیرد.

برای مشاهده قیمت کولر گازی 30000 بندر گناوه اینجا کلیک کنید
برای مشاهده قیمت کولر گازی 24000 بندر گناوه اینجا کلیک کنید
برای مشاهده قیمت کولر گازی 18000 بندر گناوه اینجا کلیک کنید
برای مشاهده قیمت کولر گازی 12000 بندر گناوه اینجا کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *