دسته‌ها
آموزش های مربوط به کولر

بررسی و خرید کولر گازی ایوولی

طبق آمارهای اخیر ، این محصول جزو پر فروش ترین کولر های موجود در کشور است، این کولر گازی ها در شهرهای جنوبی و گرم کشور طرفدار بیشتری دارد. اگر اتصال بین سر سیم ها و سوکت ترمینال به درستی انجام نگیرد بدلیل عبور جریان زیاد از این نقاط امکان به وجود امدن جرقه و در نتیجه داغ شدن و سوختن ترمینال وجود دارد. سلام.تشخیص این چنین موارد خاصی ، نیاز به تجربه نصب در مکانی به همان صورت را دارد.بهترین راه حل این است از تولید کنندگان قارچ که تجربه استفاده از کولر گازی در کارگاه خود را دارند سوال بفرمایید. بدین صورت که در کولر های اسپیلیت و یا پنجره ای ترانس برد را از روی برد کنترل جدا کرده و مقدار مقاومت های ورودی و خروجی آن را کنترل کنید. در این مقاله با انواع کولر گازی و ویژگیهای هر یک از آنها تا حدودی آشنا شدیم و یاد گرفتیم که برای انتخاب یک کولر گازی مناسب، باید حتماً به نوع نیاز و همچنین متراژ مکانی که قصد داریم برای آنجا کولر تهیه کنیم، توجه داشته باشیم.

خرید کولر گازی از مهمترین تصمیمات انتخاب لوازم خانگی است.امروزه انواع کولر گازی و اسپلیت های اینورتر از پرفروش ترین و بیشترین مدلهایی هستند که برای تامین سرمایش منزل یا محل کار مورد استفاده قرار می گیرد. برای تغذیه المان های برد کنترل باید ولتاژ خروجی ترانسفورماتور که یک ولتاژ متناوب است تبدیل به ولتاژ مستقیم شود برای این کار از دیود استفاده می شود. اگر چهار عدد دیود یک سو ساز پشت سر هم بسته شود تشکیل یک دیود پل را می دهد. این آی سی خروجی دیود پل نصب می گردد. برای هر یک از خروجی های ترانسفورماتور یک سری دیود و آی سی جداگانه تعبیه شده است. ترانس جریان همان ترانس فورماتور است فقط به جای سیم پیچ اولیه یک سیم حامل جریان از وسط هسته عبور می کند. و اگر مقدار سیم پیچ اولیه بی نهایت باشد به احتمال زیاد فیوز حرارتی روی ترانس سوخته است.

در صورت سالم بودن فیوز حرارتی بدون تردید ترانس معیوب است و باید تعویض گردد. بدین صورت که ورودی ترانس را به ولتاژ 220 ولت برق شهر و سیم های زرد رنگ خرجی را به ولت متر ( ولت متر را روی رنج V قرار دهید .) متصل کنید. ولتاژ نامناسب برق تغذیه که ممکن است سبب بالارفتن جریان مصرفی گردد. از طرفی کولرهای گازی اینورتردار، به سبب توانایی در حفظ تعادل دمای محیط، می توانند در مصرف انرژی بسیار تاثیر گذار باشند. اگر اهم متر مقدار صفر را نشان داد فیوز حرارتی سالم است در غیر این صورت فیوز حرارتی را تعویض کنید. در غیر این صورت همانند روش های قبلی فیوز حرارتی را از روی ترانسفورماتور باز کرده و تست کنید. در صورت سالم بودن سیم پیچ این قسمت اهم متر در حدود 2 اهم را نشان می دهد. فیوز حرارتی که در این قسمت قرار می گیرد داخل یک پوشش پلاستیکی قرار دارد و در 77 درجه سانتی گراد عمل می کند و مدار را قطع می کند. برای اطمینان از سوختن فیوز حرارتی ان را از روی ترانس باز کرده پوشش پلاستیکی فیوز را جدا کرده و پروب های اهم متر را به دو سر آن متصل کنید .

فیوز حرارتی به صورت سری با مدار سیم پیچ اولیه قرار می گیرد و در صورت سوختن فیوز حرارتی برق ورودی به ترانسفورماتور در نتیجه برق ورودی به برد کنترل قطع می شود. سیم پیچ اول که ولتاژ آن از ولتاژ AC تامین می شود، سیم پیچ اولیه نامیده می شود. اگر مقدار مقاومت سیم پیچ ورودی در حدود 300 اهم باشد سیم پیچ اولیه سالم است. ترانسفورماتور وسیله ایست برای تبدیل قدرت الکتریکی بک مدار به قدرت الکتریکی با همان فرکانس در مدار دیگر . این کولرها را می توان به راحتی جابجا کرد و به راحتی در دسترس قرار داد مشکل این است که دستگاه های تهویه قابل حمل دارای دامنه محدودی هستند و در مناطق آزاد بیشتر بی اثر خواهند بود.این کولرها می توانند از نظر زیباشناسی دلپذیر نباشند و معمولا در مقایسه با مبلمان و دیگر دکوراسیون منزل، حجیم هستند و از نظر ظاهری بسیار جذاب نیستند.

از کولر گازی ال جی موجود در بندر گناوه دیدن نمایید.
از کولر گازی بوش موجود در بندر گناوه دیدن نمایید.
از کولر گازی سامسونگ موجود در بندر گناوه دیدن نمایید.
از کولر گازی گری موجود در بندر گناوه دیدن نمایید.
از کولر گازی جنرال موجود در بندر گناوه دیدن نمایید.
از کولر گازی هیتاچی موجود در بندر گناوه دیدن نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *