دسته‌ها
آموزش های مربوط به کولر

بررسی یک شاهکار چینی – کولر گازی گری

در بین قطعات و قسمت های مختلف این دستگاه برخی قطعات احتمال یخ زدگی بیشتری دارند که عبارتند از: پنل داخلی کولر گازی، پنل خارجی، کندانسور کولر گازی و لوله های ارتباطی کولر گازی. چه بخش هایی از کولر گازی اسپیلت و اواپراتور کولر گازی بیشتر دچار یخ زدگی می شود؟ در این مقاله قصد داریم با وریستور و عملکرد آن بیشتر آشنا شویم. گری در پیشرفته ترین مراکز تحقیقاتی و آزمایشگاهی مورد تست قرار می گیرد تا در سخت ترین شرایط آب و هوایی بهترین عملکرد را داشته باشد. در ابتدا باید لوله های اتصال را وکیوم کرد. لوله مویی یک لوله باریک است که در آخر کندانسور تعبیه می شود، بسته شدن این لوله دلیل یخ زدن کندانسور کولر گازی اسپیلت و اواپراتور کولر گازی خواهد بود. وقتی کولر گازی و اسپیلت را در حالت و فرم زمستانی قرار می دهید در آن قطعه ای وجود دارد که این قطعه شیر برقی نام دارد شیر برقی در این دستگاه سیکل کولر گازی را در زمستان و در حالت زمستانه برعکس می کند در این صورت و در سیکل برعکس هوای گرم به داخل فضای خانه و مناطق مسکونی و هوای سرد به بیرون هدایت می شود. در شرایطی که لوله مویی و قطعات دیگری نظیر شیر برقی و یا لوله های ارتباطی دیگر دچار انسداد شوند امکان یخ زدگی در کولر گازی وجود خواهد داشت.

برای مشاهده قیمت کولر گازی 30000 بندر گناوه اینجا کلیک کنید
برای مشاهده قیمت کولر گازی 24000 بندر گناوه اینجا کلیک کنید
برای مشاهده قیمت کولر گازی 18000 بندر گناوه اینجا کلیک کنید
برای مشاهده قیمت کولر گازی 12000 بندر گناوه اینجا کلیک کنید

منظور از مسدودی فضاهای غیر قابل استفاده تنظیمات دستگاه برای خنک کردن فضا خواهد بود برای همین میزان برقی که کولر گازی اسپیلت استفاده می کند به دلیل همین قابلیت بسیار مقرون به صرفه تر خواهد شد. معایب کولر آبی و کولر گازی چیست؟ تا چند سال پیش کولرهای آبی بیشترین طرفدار را در بازار سیستم های خنک کننده داشتند اما با ورود نسل جدید این دستگاهها به بازار و برتری آنها نسبت به کولر آبی مصرف کنندگان به سمت این خنک کننده های جدید که یکی از آنها کولر گازی اسپیلت بود، گرایش پیدا کردند. بعضی انواع کولرها، مثل کولر آبی ممکن است گاهی دچار نشت آب شوند و به کف پشت بام آسیب برسانند و در عین حال باعث هدر رفتن مقادیر زیادی آب شوند. یعنی مصرف کننده می تواند با تنظیم دمای محیط به محض خنک شدن فضا بصورت اتوماتیک آن را خاموش کرده و از مصرف بیشتر برق جلوگیری به عمل آورد. شاید شما به عنوان یک مصرف کننده چندین بار یخ زدن کندانسور کولر گازی اسپیلت را دیده باشید و این موضوع شما را سردرگم و نگران کرده باشد. یکی از ویژگی هایی که در کولر گازی اسپیلت وجود دارد و باعث شده مقرون به صرفه تر باشد اینکه کنترل آن بوسیله دست و همچنین تنظیمات حرارتی به راحتی امکان پذیر است.

هر چه هوا گرم تر باشد و در مناطق با آب و هوای گرم زندگی کنید، وجود یک سیستم خنک کننده خوب بیشتر به چشم آمده و به یکی از ضروریات زندگی تبدیل می شود. از این گاز به دلیل تحمل گرمای بالا در کمپرسور های پیستونی و در مناطق گرم بیشتر استفاده می شود . در کنار ویژگیهای مطرح شده، باید به قابلیتهای دیگری هم توجه داشت. کولر گازی اوجنرال در کنار برندهای دیگر با توجه به این که انرژی کمتری مصرف میکند و مقاومت خوبی هم دارد جزء پر فروشترین برندها به شمار میرود. در ادامه در مورد دلایل مقرون به صرفه تر بودن کولر گازی اسپیلت توضیحاتی ارائه خواهیم داد. حتی محصول ارزان هم با توجه به تقاضا برای کولر ارزان هست و نه صرفاً یک کولر کم کیفیت. کولرگازی ارزان و کم مصرف اجنرال. پیشنهاد ما برای دفتر شما کولرگازی 12000 و کولر گازی 18000 است.

سنجیده میشود. فارغ از اینکه کولر گازی پنجرهای یا کولرگازی مرکزی انتخاب میکنید، باید به گنجایش دستگاه، عملکرد آن و میزان انرژی مصرفی آن توجه داشته باشید. نحوه عملکرد این حسگر به این شکل است که وقتی تشخیص دهد کسی در فضای مورد نظر نیست و ترددی وجود ندارد به صورت اتوماتیک شدت خنک کننده را کاهش داده و دمای اتاق هر بیست دقیقه به میزان یک درجه زیاد می شود و این افزایش دما تا ۲۸ درجه ادامه پیدا می کند تا مصرف انرژی به حداقل برسد. اگر برد فرمان دستگاه خراب باشد و یا اینکه سنسور دستگاه دچار ایراد شده باشد، باعث می شود کمپرسور کولر گازی به صورت مداوم و یکسره فعال بوده یا کار کند البته این مشکل وقتی کنتاکتور دستگاه خراب باشد هم بوجود می آید. البته نکته قابل توجه در این خصوص انتخاب کولر گازی با ظرفیت مناسب، متناسب با مساحت فضا است که باید رعایت شود تا از هدر رفت انرژی جلوگیری گردد. باید بگویم که این نوع گاز اصلا شبیه به گاز 22R نیست که به لایه اوزون لطمه وارد کند و اگرم تاثیر داشته باشد بسیار ناچیز است.

کولرهای گازی اسپلیت که به آنها کولر گازی دو تکه هم گفته می شود، به دلیل بی صدا بودنشان یا تولید حداقل میزان صدا و خنکی مطبوعشان بیشترین محبوبیت را در میان کولرهای گازی برخوردارند. کولر گازی پرتابل (قابل حمل) بر خلاف کولر گازی اسپلیت از یک دستگاه تشکیل شده و قسمت بیرونی ندارد. البته سرویس کولرگازی حتما باید توسط متخصصین این حرفه انجام شود و توصیه می شود برای این کار از تعمیرکاران مجاز مانند تیم آرا سرویس کمک بگیرید. همچنین این کولرگازی از مدل اسپلیت دو تکه به شمار می رود. وجود فناوری در کولرگازی کیفیت ان را نشان می دهد یکی از قابلیت هایی که بسیار عالی و قابل توجه است Restart یا ریست خودکار است. البته که این مقدار صرفه جویی در انرژی چندین برابر کمپرسور های معمولی است. در ابتدای امر وقتی این دستگاه وارد بازار شد این تصور بوجود آمد که کولر گازی اسپیلت برق زیادی مصرف کرده و هزینه های زیادی را بوجود می آورد اما با شناخت بیشتر از این دستگاه و همچنین ارتقاء انواع آن تقریبا این نظریه دیگر در مورد کولر گازی اسپیلت وجود ندارد. اگر به هر دلیلی دستگاه دچار نشتی گاز شود و این نشتی در هنگام جابجایی بوجود آید گاز فرئون موجود در مخزن آن کاهش پیدا کرده و در این شرایط فرایند سرمایش دچار ایراد می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *