دسته‌ها
آموزش های مربوط به کولر

بهترین محل نصب کولر گازی و اسپلیت کجاست؟

لولهی باریک تر مایع سرد را از یونیت خارجی کولر گازی به یونیت داخلی منتقل می کند و لوله ضخیم تر کار خروج و انتقال گاز گرم را به یونیت خارجی کولر گازی به عهده دارد. تقسیم بندی مناطق آب و هوایی با شرایط جغرافیایی به دو دسته معتدل و گرمسیر تقسیم بندی می شود. عواملی نظیر بحران کمبود آب ،عدم وجود ترموستات در کولر های آبی، نیاز به اجرای کانال های بزرگ و حجیم عبور هوا، عدم امکان تنظیم دمای متفاوت در نقاط مختلف یک فضا با کولر آبی،عدم امکان استفاده از کولرآبی در شرایط آب و هوایی مرطوب، عدم رضایت از مقدار خنک کنندگی توسط کولر های آبی و… حدود ۷۰ درصد از خانوارهای ایرانی در فصل گرما از کولر آبی و یا گازی برای خنک کردن محیط زندگی خود استفاده میکنند. تاسیسات برودتی سهمی حدود ۲۶ درصد از کل مصرف برق بخش خانگی را به خود اختصاص می دهند.

با توجه به نیاز بار برودتی هر فضا از کولر گازی با ظرفیت های متناسب با آن استفاده میگردد. مقدار انرژی مصرفی در کولر گازی تابع عوامل مختلفی است که از مهمترین عوامل تأثیر گذار بر مصرف انرژی الکتریکی کولر گازی میتوان به محل نصب، سرویس و نگهداری مناسب و تناسب ظرفیت برودتی کولر با فضای مورد استفاده (از لحاظ مساحت، دما و رطوبت) اشاره نمود. ولی در کولر گازی اسپلیت که دو تکه هستند در هنگام خرید به دستگاه خارجی و محل نصب آن و چگونگی اتصال آنها به هم را هم مد نظر قرار دهید. 1 کمپرسور: قلب یک سیستم کولر گازی میباشد که وظیفه متراکم کردن ماده مبرد و ایجاد اختاف فشار برای گردش ماده سرمازا را دارد. 4 شیر انبساط یا لوله مویی: باعث کاهش فشار و افزایش سرعت مبرد قبل از ورود به اواپراتور می شود. کولر گازی بر خلاف کولر آبی رطوبت محیط را افزایش نمیدهد پس در مناطق مرطوب کارایی زیادی میتوانند داشته باشند.

مبرد R410 تا حد زیادی مصرف برق را کاهش میدهد و اثرات زیست محیطی آن به طرز چشمگیری پایین تر از مبرد R22 است. کمپرسور بخار مبرد کم فشار با دمای کم را از طریق لوله مکش جذب کرده و پس از متراکم نمودن آن از طریق لوله رفت با فشار و دمای بالا به سمت کندانسور هدایت میکند. 3 اواپراتور: تبدیل مایع به بخار وظیفه اصلی این قسمت میباشد به طوری که مایع مبرد در اواپراتور با گرفتن گرما از هوای محیط تبخیر میشود. این دستگاه عمدتا از یک بخار کننده که وظیفهاش جذب گرمای هواست، یک کمپرسور که وظیفهاش افزایش دمای بخار ماده سرمازاست، یک کندانسور و یک دمنده تشکیل شده است. 2 کندانسور: بخار وارد شده از طرف کمپرسور در کندانسور تقطیر شده و به مایع تبدیل میگردد. در این حالت دور موتور کولر به آرامترین حالت ممکن در می آید. میزان گرمای موجود در فضا بیشتر می شود . به گفته تعدادی از فروشندگان، خریداران نخست به قیمت کولرهای گازی توجه میکنند و سپس به میزان مصرف انرژی، اما گاهی به علت کمبود بودجه راضی به خرید محصول با درجه مصرف انرژی B نیز می شوند. ولی چه بسا مسئله دیگری که برای بسیاری از این عزیزان قبل از خرید کولر گازی اسپلیت اهمیت داشته باشد این است که چگونه می توان سنجش کولر گازی و کولر آبی را اتمام داد؟

برای مشاهده قیمت کولر گازی 30000 بندر گناوه اینجا کلیک کنید
برای مشاهده قیمت کولر گازی 24000 بندر گناوه اینجا کلیک کنید
برای مشاهده قیمت کولر گازی 18000 بندر گناوه اینجا کلیک کنید
برای مشاهده قیمت کولر گازی 12000 بندر گناوه اینجا کلیک کنید

کمپرسور کولر گازی در اصل قلب یک سیستم می باشد زیرا با مکش خود گاز را از اواپراتور به طرف کندانسور هدایت می کند. شرکت ایران رادیاتور که فعالیت خود را از دهه 1360 با تولید انواع رادیاتورهای آلومینیومی آغاز کرده، پس از یک دهه فعالیت و از دهه 1370 اقدام به تولید مشعل و از دهه 1380 اقدام به تولید انواع پکیج دیواری و زمینی نمود. کولرهای آبی دهه ها قبل از خط تولید بسیاری از شرکتها و برندهای سرشناس بین المللی که اقدام به تولید دستگاه تهویه مطبوع و برپایی سرمایش می کردند، بیرون شده و دیگر توسط بسیاری از شرکتها فرآوری نمی شوند. از طرف دیگر به همین انگیزه بسیاری از افراد هر چند سال یکبار اقدام به سرویس و تعمیر کولرهای باستانی و یا خرید کولرهای جدید می کند. دایکین از دیگر برند های ژاپنی است که با محصولات دیگر رقابت میکند و تمام تلاش خود را می کند که در بین رقبا، رتبه بهترین مارک کولر گازی را از آن خود کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *