دسته‌ها
آموزش های مربوط به کولر

بهترین کولر گازی ها و اسپلیت های اجنرال

در این مرحله از تمیز کردن کولر گازی پنل خارجی دستگاه یا کندانسور که عمدتاً در فضای باز قرار میگیرد نیز لازم است که کاملاً تمیز شود. استفاده از دستگاههای بخارشوی در این مرحله میتواند بسیار مفید واقع شود. این کولر از گاز مبرد R410A برای تامین انرژی استفاده میکند. در این دوره تمام ریزه کاری های لازم برای تعمیرات صحیح کولر گازی به شما آموزش داده می شود.کولر گازی هندیجان از قرارگیری صحیح و محکم قطعات اطمینان حاصل کنید. برخی از مهم ترین دلایل آن عبارتند از: کثیف شدن فیلتر هوا در کولر گازی، بالا بودن ولتاژ برق، کثیف شدن کویل های کندانسور، کم شدن گاز کولر، عایق بندی نشدن صحیح کولر، خوب کار نکردن فن کولر گازی، کم شدن عمر کمپرسور کولر گازی و . داغ شدن کمپرسور ممکن است به دلایل مختلفی روی دهد. در واقع به همین دلایل و برخی دلایل دیگر می باشد که کولرهای آبی امروزه تقریبا به حاشیه کشیده شده اند و معمولا افراد در صورت بزاعت مالی ترجیح می دهند از کولر های گازی بهره بجویند.

همچنین در مدل های جدید کولر گازی ویرپول از اینورتر استفاده شده است که مصرف انرژی را به پایین ترین حد خود رسانده و بازده عالی نیز دارد. کمپرسورهای اینورتر دارای سیستم دور متغیر هستند و با توجه به دمای مورد نیاز، دورِ کاری آن کم و یا زیاد میشود. داکت اسپیلت یکی از رایج ترین سیستم های تهویه مطبوع در جهان است. این سیستمها در دو نوع داکت اسپلیت معمولی و اینورتردار تولید میشوند. ارگ کالا به عنوان بزرگترین مرکز خرید و فروش انواع داکت اسپلیت می تواند کمک شایانی به خرید داکت اسپلیت شما در کرمان نماید. در حال حاضر پنل کولرهای گازی در شکل ها و رنگ های متنوعی به فروش می رسد، با توجه به اینکه تعویض کولر گازی فقط به دلیل اینکه ظاهر متناسبی با معماری و چیدمان شما ندارد، به صرفه نیست، بهتر است قبل از خرید حتما ظاهر دستگاه را به دقت بررسی کنید. نحوه باز کردن دریچههای کولر با هم تفاوتهایی دارند و سعی کنید حتماً دفترچه راهنمای کولر را مطالعه کنید.

در این مطلب سعی شود تا مراحل نحوه تمیز کردن کولر گازی و اسپلیت به گونهای شرح داده شود که هر فردی بتواند در خانه به تنهایی نسبت به آن اقدام کند. این موضوع باعث شده تا درک عمیقی نسبت به مفاهیم تعمیرات کولر گازی به دست آورده و بدون استرس وارد بازار کار شوید. به طور کلی دستگاه های برقی موتور دار مثل ماشین لباسشویی، یخچال، فریزر، کولر آبی و کولر گازی و همچنین دستگاه های برقی حرارتی مثل اتو، جارو برقی، ماشین ظرفشویی و کتری برقی مصرف برق بسیار بیشتری به نسبت سایر دستگاه های برقی دارند. در میان مصرف کنندگان کولر اجنرال با اقبال عمومی بیشتری روبه رو می شود . تکنولوژی به کار رفته کولر گازی اسپیلت باعث شده است، استفاده از آن آسانتر شده و رضایت مندی بیشتری هم برای مصرف کننده به همراه داشته باشد. برای این کار میتوانید از یک دستمال مرطوب استفاده کنید.

از آنجایی که تمیز کردن فیلترهای کولر گازی کار چندان سختی نیست میتوانید هر دو هفته تا یک ماه یک بار آنها را تمیز کنید. قبل از برگرداندن فیلترها حتماً از خشک شدن آنها مطمئن شوید. لوازم خانگی هایسنس و تهویه مطبوع هایسنس از مهمترین آنها می باشد. داکت اسپلیت یکی از رایج ترین و پرمصرف ترین سیستم های تهویه مطبوع به شمار رفته که دارای محسنات بسیار زیادی است. این سیستم ها با وجود مصرف پایین انرژی الکتریکی معایبی نیز دارند، از جمله اینکه نمی توان آن ها در بعضی ساختمان ها نصب کرد، کانال کشی ها پر هزینه هستند و نمی توان دمای بخش های مختلف ساختمان را به طور مجزا کنترل کرد. می توان ساخت گرما از روش معکوس کردن سیکل تبرید را بیش تر کرد .این سیستم دارنده مکش و دهش با شبکه است , که عموماً مکش آن پشت دستگاه میباشد و این مکش سبب می شود کهچرخش هوا در سوزوسرما و گرما در محیط بدون نقص صورت بگیرد و پرسرعت تر محیط را به دمای یکنواخت میرساند . در کولرهای آبی نیز اگر ظرفیت کولر متناسب با فضای منزل یا محل کار نباشد، مصرف بالای انرژی را سبب میشود به این دلیل که افراد مجبور میشوند بهطور مداوم از دور تند کولر استفاده کنند.

با استفاده از مته در نقاط مناسب و در محل پیچهای پایه سوراخهای لازم را در دیوار ایجاد کنید. برای تمیز کردن کویل یا قسمت رادیات مانند کولر گازی سعی کنید از پارچههای مخصوص و فرچههای نرم استفاده کنید. کولرهای آبی در مناطقی که رطوبت هوا بالا است، مانند شمال و جنوب کشور از کارایی خوبی برخوردار نیستند، لذا در این مناطق از کولرهای گازی به طور گسترده استفاده میشود. این مدل از اسپلیت اجنرال نیز مانند دو مدل نام برده شده دیگر از ویژگی پاک کردن آلودگی هوا و از بین بردن بوهای نامطلوب نیز برخوردار است. راه حل سادهتر برای تمیز کردن کویلها استفاد هاز دستگاههای دمنده هوا است. در ابتدا سعی کنید که به آرامی قسمت رادیات مانند پشتی کندانسور را از دستگاه جدا کنید و با یک دستگاه دمنده هوا یا کارواش یا هر وسیله دیگری که آب و هوا را با فشار خارج میکند، آن را تمیز کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *