دسته‌ها
آموزش های مربوط به کولر

تاسيسات ساختماني زيباسازان تهران

صدای تولیدشدهی پنل داخلی در سرعتهای مختلف متفاوت است، هیچکدام آزاردهنده نیست. همچنین به هنگام کانال کشی به ابعاد و اندازه استاندارد کانال ها لازم است که نوجه شود تا صداهای اضافه آزاردهنده باعث مزاحمت نشود. استفاده از کانال های منعطف که به واسطه مقطع گرد، موجب انعطاف پذیری کانال ها می شود و در نتیجه داکت اسپلیت حین عملکرد در زمان فوت کردن هوا، با ایجاد صدای کمتر هوا را تهویه می کند و موجب مزاحمت و آلودگی صوتی نمی شود. داکت اسپلیت ها متشکل از 2 بخش یونیت داخلی (هواساز) و یونیت خارجی (کندانسور) می باشند که این 2 بخش توسط 2 لوله مسی به یکدیگر مرتبط می شوند، هوای سرد را تامین می کنند و آن ها را توسط کانال های اجرا شده داکت اسپلیت در اتاق ها یا سالن هر واحد آپارتمانی (در داخل سقف کاذب) توزیع می نمایند. به طور کلی در کندانسور داکت اسپلیت ها (یونیت خارجی) گاز مبرد خنک می شود و از طریق لوله مسی به شیر انبساطی (expantion valve) و از آنجا به صورت گاز مبرد و آماده جذب گرمای محیط به کویل یونیت داخلی داکت اسپلیت منتقل می گردد.

همانطور که گفته شد، داکت اسپلیت از دو بخش یونیت داخلی و کندانسور تشکیل شده است. با پاکسازی کندانسور و کمپرسور کولرگازی شما میتوانید عمر مفید این قطعات را افزایش داده و سبب افزایش کارایی کولر گازی شوید. بخش دیگر داکت اسپلیت، یونیت خارجی آن است که اجزای آن شامل کویل کندانسور، فن کندانسور و کمپرسور می شود. اینورتر به کار رفته در آن باعث می شود که هنگام استارت زدن دستگاه، مصرف انرژی برق بسیار کاهش یابد و عمل سرمایش یا گرمایش انجام شود. داکت اسپلیت کم مصرف اینورتر گرید A. این نوع داکت اسپلیت برای جلوگیری از هزینه مصرف برق با رده انرژی A، طراحی و تولید شده اند. 7. قبل از انتخاب قطعی هر یک از مدلهای داکت اسپلیت یا اسپلیت کانالی که در ادامه آورده شده است، به موضوع تک فاز بودن یا سه فاز بودن برق مصرفی آن توجه نموده و همچنین آمپر برق مصرفی آن را با آمپر(A) کنتور برق ساختمان خود مقایسه فرمائید.

2. برای آپارتمان های تا متراژ 150 متر مربع نیز می توان از داکت اسپلیت های تک فاز ولی با برق 32 آمپر (برخی برندها) استفاده نمود و نیازی به تقاضای برق سه فاز (از شرکت برق) نمی باشد. 5. قبل از انتخاب و سفارش خرید هر یک از داکت اسپلیت ها علاوه بر موضوع ابعاد هواساز یا پنل داخلی، به موضوع تک فاز یا سه فاز بودن برق مورد نیاز آن و همچنین آمپر (A) برق مصرفی آن، با در نظر گرفتن توان و مشخصات کنتور برق واحد خود دقت فرمائید. این سیستم علاوه بر عمل سرمایش گرمایش محیط را نیز در فصول سر تامین می کند و هوا مطلوب و دلچسب را برای ساکنان محیط فراهم می کند. اولین کولرگازی تولید شده توسط شرکت بزرگ اجنرال در دامای بیشتر از ۵۰ درجه توانست با کارایی بالایی بهترین عملکرد را ایفا کند. کولرگازی الجی کیفیت بالایی داره و این اصلا نیازی نیست که در مورد کیفیت کولرگازی الجی توضیح بدیم. این گاز یکی از جدید ترین گاز های مورد استفاده در کولر های گازی به شمار میرود و به دلیل قدرت سرد کنندگی بالایی که دارد سبب میشود کولر مقادر بیشتری سرما را برای شما تولید کند.این گاز همچنین از لحاظ زیست محیطی هم خطرات بسیار کمتری دارد.

کولر گازی کوچک و ارزان می خواهید اینجا کلیک کنید؟
می خواهید از بندرگچین کولر گازی بخرید؟اینجا کلیک کنید
می خواهید از بندر دیلم کولر گازی بخرید؟اینجا کلیک کنید
می خواهید از عسلویه کولر گازی بخرید؟اینجا کلیک کنید
می خواهید از کنگان کولر گازی بخرید؟اینجا کلیک کنید
می خواهید از نخل تقی کولر گازی بخرید؟اینجا کلیک کنید

هنگامی که آفتاب سوزان در تابستان می تابد و محیط زندگی تان را مانند یک بیابان بی آب و علف میکند، هیچ چیز مانند یک هوای خنک با نوشیدنی سرد نمی تواند حالتان را خوب کند. اما باید در نظر داشت که با استفاده از این روش، مصرف برق به میزان زیادی افزایش پیدا خواهد کرد و کاربر این دستگاه مبلغ زیادی را باید جهت قبض برق خود پرداخت کند. از معایب این دستگاه می توان به سر و صدای بلند آن حین عمکرد اشاره کرد که البته راه هایی جهت کاهش و به حداقل رساندن آن وجود دارد، که شرح داده شد. در ادامه مقاله به شرح کامل 6 علت خنک نکردن کولر گازی میپردازیم. عملکرد گرماسازی این سیستم مانند اسپیلت نیست که این مطلب یعنی نحوه گرمایشی آن را در ادامه به صورت مفصل و جامع شرح داده ایم. کمپرسور های بکار رفته در انواع داکت با توجه به ظرفیت آن و موارد استفاده از این سیستم تهویه مطبوع از نوع اسکرال و روتاری می باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *