دسته‌ها
آموزش های مربوط به کولر

تعمیر کولر گازی و اسپلیت؛ سرویس کولر گازی و اسپلیت در تهران

موضوع از این قرار است که در این سیستمها برای رسیدن دمای محیط به حالت تعادل نیاز به خاموش و روشن شدنهای مکرر نمی باشد و بصورت اتوماتیک در این مدت زمان با کاهش دور فن کمپرسور در فواصل زمانی مشخص و منتخب از قبل تعیین شده از خاموشی خودکار جلوگیری شده و به قول قیمت کولر گازی در بندر گناوه معروف کولر گازی بدون استارت کار خود را ادامه میدهد. محیط میکاهد. برخلاف کولرهای آبی ، رطوبت را افزایش نمی دهد. قابلیت نصب کانال هوای برگشت و هوای تازه این داکت اسپلیت دارای قابلیت نصب کانال هوای برگشت و هوای تازه می باشد که استفاده از هوای برگشت منجر به افزایش راندمان کاری دستگاه و مصرف سوخت پاییتن تر در آن می شود. این محصول همانند سایر محصولات دیگر همواره دارای مزایای مصرف بسیار مناسبی ایت که در ادامه به معرفی و بررسی آن ها خواهیم پرداخت البته این موضوعات را به صورت موردی مورد بررسی قرار خواهیم داد. به طور کلی گاز R22 در کولرهای گازی بدون اینورتر و گاز R410 در کولرهای گازی اینورتردار مورد استفاده قرار میگیرند.

از این رو مواردی که بر ظرفیت کولر گازی تاثیرگذار هستند، عبارت اند از: متراژ محل مورد نظر، ارتفاع سقف و همچنین تعداد پنجرهها هستند، لطفا قبل از خرید این موارد را بررسی کنید تا بتوانید عملکرد بهتری را تجربه کنید. در این دستگاه از دو عدد خازن دو پایه برای راهاندازی کمپرسور و فن کندانسور استفاده شده است که با توجه به ظرفیت خازنها میتوان آنها را با یکعدد خازن سه پایه تعویض نمود. به منظور کنترل رطوبت هوا، ویلیس کریر به جای استفاده از گردش هوا در دور کویل گرم، از دور کویل سرد استفاده کرد و از این طریق باعث شد تا هوای خنک خارج شود. این کولر قدرت خنک کنندگی بالایی دارد که بسیار سریع هوا را سرد می کند و در مقایسه با کولر های دیگر 20 درصد کارا تر پر قدرت تر است. از این رو متخصصان موجود در شرکت ال جی فرایند ها و شیوه های بسیار مناسبی را برای رفع این موضوع اندیشیده اند و به خوبی متوجه شدند که استفاده از کمپرسور روتاری می تواند این محصول را تا دمای 60 درجه سانتی گراد نیز حفظ نماید و عملکرد بسیار مطلوب تری را تجربه کند. از این رو شما می باید در هنگام تهیه و استقرار وسیله مذکور توجه کنید که قطعات بیرونی و فیلتر ها به آسانی قابل دسترسی باشند.

از دیگر موارد قابل بررسی در کولر گازی وجود دو دسته گاز مصرفی می باشد که هر کدام در سیستم مشخصی جهت خنک سازی مخزن و ایجاد هوای خنک تعبیه شده اند. در واقع این سیستم در کنار قطعه اینورتر و گاز مصرفی سبب کاهش هر چه بیشتر مصرف انرژی شده است اما از چه طریق؟ اما با توجه به مرور زمان و پیدا شدن این مسئله که گازهای R22 مصرفی دستگاه مخرب محیط زیست و لایه ازون می باشد همین موضوع دانشمندان حوزه ی تهویه مطبوع را واداشت تا تمهیداتی طراحی و پیاده سازی کنند که در سیستم های بدون اینورتر نیز از گاز دوستدار محیط زیست R410 استفاده کنند و خوشبختانه این مهم با آزمایشات فراوان و طولانی به حوزه ی صنعت کولرگازی افزوده شد. در کولرهای معمولی که فاقد این قطعه هوشمند می باشند در واقع پس از روشن نمودن کولر گازی برای رسیدن دمای محیط به حالت تعادل به دلیل ساخار فنی خاص آنها چندین بار کمپرسور کولرگازی خاموش و روشن خواهد شد که دلیل مصرف برق بیش از حد به همین موضوع برمیگردد.

در بین کولرهای گازی، مدل دیواری استفاده بیشتری دارد که از سه مدل با ظاهری زیبا تشکیل شده، از کم مصرفترین نوع، کولر گازی دیواری اینورتر و دو مدل دیگر به ترتیب کولر گازی دیواری R410a و کولر گازی دیواری R22 که هر کدام از دو یونیت داخلی (اواپراتور) و خارجی (کندانسور) تشکیل می شوند. نسبت توان خروجی به توان ورودی هر دستگاه برقی، بازده انرژی خوانده می شود و در کولرهای گازی این رقم از حاصل تقسیم ظرفیت سرمایشی کل به توان ورودی موثر، به دست می آید و E.E.r نامیده می شود. محاسبه ظرفیت کولر گازی به صورت دقیق تقریبا ممکن نیست و به موارد زیادی بستگی دارد. به طور کلی در کندانسور داکت اسپلیت ها (یونیت خارجی) گاز مبرد خنک می شود و از طریق لوله مسی به شیر انبساطی (expantion valve) و از آنجا به صورت گاز مبرد و آماده جذب گرمای محیط به کویل یونیت داخلی داکت اسپلیت معتدل منتقل می گردد.

قبل از شروع کار، مطمئن شوید که کولر گازی خاموش است. هوای پاک ایران وارد کننده کولرگازی اینورتر بوش سعی خود را در عرضه جدید ترین مدل های کولرگازی بوش دی سی اینورتر به بازار با قیمت های مناسب و کیفیتی بسیار عالی از سال 1387 شروع کرده و با ارائه خدماتی نوین در زمینه گارانتی و راه اندازی کولرگازی اینورتر بوش توانسته است رضایت مشتریان خود را به دست آورد . به کمک تایمر 24 ساعته نیز می توانید دستگاه را جهت کارایی در زمان مشخص تنظیم کرد. این محصول می تواند در طی مدت زمان بسیار کمی دمای محیط را به خوبی خنک کند به علاوه می تواند هوا را تا مسافت 15 متری پرتاب کند. وضعیت عایق: همانطور که می دانید در صورتی که خانه شما به درستی عایق نشده باشد، کولر باید انرژی بیشتری برای خنک کردن خانه صرف کند. تهویه هوا دیواری به روش های مختلفی از زمین متفاوت است که در این مقاله به آنها خواهیم پرداخت. به عنوان مثال اگر قصد دارید از خانواده کولر های ال جی استفاده کنید باید بدانید که کدام ظرفیت می تواند مناسب شما باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *