دسته‌ها
آموزش های مربوط به کولر

تفاوت کولر گازی اصلی و تقلبی چیست؟

شاید به این نکته خیلی توجه نکرده باشید، اما قرار گرفتن کولر در نزدیکی منبع گرما میتواند علاوه بر داغ شدن بیش از حد، برای سیستم مشکلات فنی ایجاد کند. در میان تمام مزایای آن تنها شاید صدای کمپرسور جنبه منفی این مدلها باشد. در برخی از موتور ها برای خارج کردن خازن و سیم بندی راه انداز از رله ولتاژ استفاده می شود. در زمان شروع به کار موتور خازن راه لیست قیمت کولر بدون ضمانت گناوه انداز به همراه خازن کار به صورت موازی قرار دارد. کنتاکت ها در حالت عادی بسته است و با خازن راه انداز به صورت سری قرار می گیرد. در حالت کارکرد عادی فن از طریق سه سیم خروجی از موتور یک سری سیگنال به برد کنترل اعمال می گردد. با راه افتادن موتور به وجود امدن ولتاژ القایی در سیم پیچ راه انداز بویین رله فعال می شود و کنتاکت را باز می شود و خازن راه انداز را از مدار خارج می کند.

مقاومت صفر اهم بین دو پایه خازن و یا بین یک پایه و بدنه به معنی اتصال کوتاه در خازن و مقاومت بی نهایت بین دو پایه به معنی وجود قطعی در خازن است. شیر انبساط که بخشی از پنل خارجی سامانه تهویه مطبوع است، بین دو مجموعه سیمپیچ (سیمپیچ های سردشده اواپراتور و سیمپیچ های گرم کندانسور) قرار دارد و وظیفه کنترل میزان مبرد ورودی به اواپراتور را برعهده دارد. اواپراتور با پوشش های آلومینیومی پوشانده شده است به طوری که بتواند حداکثر مقدار حرارت را به هوای داخل اتاق منتقل کند. اگر پروانه موتور فن به هر دلیلی از حرکت ایستذ با سرعت ان کم شد مقدار این ولتاژ کاهش می یابد. اگر خازن سالم باشد عقربه اهم متر در لحظه تماس گیره اهممتر با ترمینال خازن به طرف 0 اهم منحرف می شود و سپس بتدریج به طرف مقاومت های بالاتر حرکت می کند. وظیفه این موتور به حرکت دراوردن پروانه فن در یونیت داخلی می باشد. این یونیت مرکزی اغلب در زیر سقف کاذب نصب می شود.

باید توجه داشت از انجایی که باز شدن کنتاکن در بعضی از مدل ها به وزن ان بستگی دارد باید در جهت مناسب رله نصب گردد ( با توجه به راهنمای رله). هم چنین باید توجه داشته باشید که کولرهای گازی پرتابل جزو پرمصرف ترین ها هستند. فیوز مورد نظر در بالای محل وارد شدن سیم ها به موتور قرار دارد. از دیگر مزیتهای آنها کیفیت کار و در نظر گرفتن وقت مشتری است به همین دلیل است که در کمترین زمان ممکن بهترین خدمات را به شما ارائه میدهد. بدانید سایت اینترنتی هر مارک اطلاعات خوبی به شما میدهد. جالب است بدانید هنگامی که با ریموت در تنظیم دمای کولر گازی تغییر ایجاد میکنیم، این سرعت فن است که تغییر میکند. اما نگران نباشید ما هر آنچه باید قبل از خرید بدانید را به شما میگوییم. همچنین باید توجه کرد که داکت اسپلیت های با ظرفیت 48000 بی تی یو به بالا به کنتور برق سه فاز نیاز دارند .

امروزه با گرم تر شدن زمین دیگر کولر های آبی معمولی نمی توانند کمکی برای خنک شدن محیط انجام دهند. یک قسمت در داخل محیط کار یا خانه و دیگری خارج از محیط به کار گرفته می شود تا موتور یا کمپرسور آن در محیطی دورتر از محل نصب پنل داخلی با حداقل صدا بکارگیری شود. در لحظه راه اندازی دو خازن به صورت موازی قرار می گیرند و وقتی سرعت موتور به 75 درصد سرعت کامل رسید خازن راه انداز از مدار خارج می شود. در هر سه حالت خازن معیوب است وباید تعویض گردد. در الکتروفن یونیت داخلی برای حفاظت موتور در برابر افزایش دما یک فیوز حرارتی بر روی بدنه فن نصب شده است. در کل مبرد فشار قوی با درجه حرارت متوسط ، کندانسور را ترک کرده و وارد شیر انبساط میشود، جایی که دما و فشار آن به طور ناگهانی افت میکند. در کولر گازیهایی با ظرفیت بیشتر، از شیر انبساط ترموستاتیک استفاده میشود که به صورت خودکار، الکترونیکی عمل میکند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *