دسته‌ها
آموزش های مربوط به کولر

دلیل یخ زدن کندانسور و اواپراتور کولر گازی اسپیلت چیست

یکی از بزرگترین مشکلات داکت اسپلیت این است که هم دما کردن کل محیط ساختمان، بسیار سخت است و این مسئله در مورد داکت اسپلیت خانگی بیشتر اهمیت خود را نشان میدهد؛ چرا که فرض کنیم اتاق خواب شما گرم شده ولی اتاق خواب فرزندتان هنوز سرد است که داکت اسپلیت خاموش میشود. فرض کنید که واحد شما ۱۳۰ متر مربع است. سینی درین دستگاه با استفاده از لوله های درین به خارج از واحد تخلیه می شود و کویل گرمایی کا در بالاترین نقطه ی آن شیر هواگیری خودکار نصب شده است با برزنت به دستگاه و کانال متصل می گردد. دستگاه به روی شاسی با پیچ های خودکار نصب می گردد تا بتوان محل خروج دستگاه را با کانال اصلی تنظیم کرد. داکت اسپلیت یا اسپلیت کانالی که یکی از محبوب ترین سیستم های تهویه مطبوع ساختمانی است، ساختاری یکسان با اسپلیت های رایج دارد با این تفاوت که یونیت داخلی به صورت سقفی توکار نصب می گردد و بنا به مشخصات فنی و فشار استاتیکی بالایی که دارد می تواند هوا را سرد یا گرم کند و آنرا به واسطه ی کانال های هوا به دیگر فضاها انتقال دهد.

 

یکی دیگر از عواملی که حین خرید به آن توجه می شود زیبایی ظاهری کولر گازی است که با محیط و طراحی آن هم خوانی داشته باشد. فاصله 30 سانتی متری از موانع بلند و یک تکه: حتما موقع نصب یونیت خارجی با فاصله 30 سانتی متری از موانع بلند و یک تکه نصب شود که هوای محیط در پشت یونیت خارجی به راحتی جریان لازم را داشته باشد که کولر گازی بهترین راندمان را داشته باشد. این عمل به وسیله ی فن های اواپراتور تسهیل می گردد و چرخش هوای داخل به روی آن ادامه می یابد. شما میتوانید از مدل های دو کاربره کولرگازی 18000 جنرال خریداری کنید تا بتوانید هم در تابستان و هم در زمستان از آن استفاده کنید. 12000 bosch inverter air conditioners شناسه محصول : B1ZMA/I12602 موجود کولرگازی بوش 12000 اینورتر از سری جدید کولرگازی های کم مصرف شرکت بوش است که از کیفیت و عملکرد بسیار خوبی برخوردار هستند . فرقی نمی کند که کولر گازی 18000 یا کولر گازی 24000 جنرال می خواهید خریداری کنید بدین صورت که قابلیت استفاده در فصل سرد و گرم را دارند و برای دو حالت سرمایش و گرمایش طراحی شدهاند.

برای تعمیر کولرگازی خود مجموعه آی.پی امداد را انتخاب نمایید تا اطمینان و آرامش داشته باشید . توجه داشته باشید که فضاهای سرویس های بهداشتی، حمام، کمدها و راه پله جز فضای تهویه شده یا مفید نباید حساب گردد و در اکثر مواقع یک واحد ۱۳۰ متر مربعی حداقل ۲۰ متر مربع فضای غیر مفید دارد که می توانید آنرا تهویه نشده در نظر بگیرید و حذف کنید. می توانید به بازار بروید و یک کولر گازی تهیه کنید اما چقدر به کیفیت آن اعتماد دارید؟ مثلا اگه خونتون 70 متره شما به کولر گازی 28000 نیاز دارید . همه این ها هم بسته به برند و مارک دستگاه شما و حتی عمر آن متفاوت است و مثلا هزینه سرویس کولر گازی ال جی بسته به قیمت قطعات این برند میتواند با قیمت دیگر دستگاهها متفاوت باشد. یعنی می توانید ۵۰۰ سی اف ام را بین سه اتاق خواب و ۵۰۰ سی اف ام دیگر را در فضای پذیرایی استفاده کنید. بعد در ذهن تعداد دریچه ها را بشمارید.

بچه ها ما بايد كولر گازي واسه مستاجرمون بخريم مونديم چه ماركي بخريم و ه مدي كه پول برقش كم باشه كسي مارك هيتاچي داشته راضي بوده؟ این باور عمومی که هر چه کولر بزرگتر باشد بهتر است، صحت ندارد. اما مسلما هر کالای برقی در کنار تمامی مزایایی که دارد، مشمول معایبی نیز خواهد شد که البته هر چه ساخت آن دستگاه به استانداردهای جهانی نزدیک تر باشد، کارایی و کیفیت آن بهتر و معایب آن نیز کمتر خواهد شد. البته در ساختمانهای ادرای شاید این صدا کمتر حس شود زیرا رفت و آمد در آنجا زیاد بوده و البته حاضرین در آن مکان، به حدی درگیر امور کاری خود هستند که زیاد متوجه صدا نمیشوند اما در مورد داکت اسپلیت خانگی این موضوع فرق دارد. یک دستگاه سه تن تبرید باید حداقل ۱۰۰۰ سی اف ام هوادهی داشته باشد که در بازار ایران دستگاههایی را با میزان هوادهی به مراتب کمتر از آن دیده ام.

 

برای راهاندازی کولرهای اسپلیت به یک نصاب حرفهای و ماهر نیاز پیدا کنید. ایراد نام برده شده می تواند دلیل یخ زدن کندانسور کولر گازی اسپیلت و اواپراتور کولر گازی شده و در فصل تابستان مشکلاتی را برای دستگاه بوجود آورد. داکتد اسپلیت ها همانند کولرهای گازی و چیلر های تراکمی از سیکل زیر استفاده می کنند. کولرگازی تراست در سال ۱۳۹۸ در بازار به دلیل وجود تحریم ها حضور نداشت اما در سال ۱۳۹۹ با شعار زمستون رفت و رو سیاهی به ذغال ( قاچاق ) موند با موجودی کامل و جامع دوباره در بازار حضور پیدا کرد. احتمالاً این تعریف برایتان هیچ معنایی نمیدهد، مگر اینکه در بخش تولید یا فروش ذخایر گرمایشی و سرمایشی کار کنید اما حقیقت این است باید از آن سر در بیاورید. سفر به جای خودش، اما به نظر من برای اجناس ارزان قیمت و سبک که اینترنتی نمی توان خرید کرد سفر تجاری خوب است، مانند پوشاک و…

کولر گازی کوچک و ارزان می خواهید اینجا کلیک کنید؟
می خواهید از بندرگچین کولر گازی بخرید؟اینجا کلیک کنید
می خواهید از بندر دیلم کولر گازی بخرید؟اینجا کلیک کنید
می خواهید از عسلویه کولر گازی بخرید؟اینجا کلیک کنید
می خواهید از کنگان کولر گازی بخرید؟اینجا کلیک کنید
می خواهید از نخل تقی کولر گازی بخرید؟اینجا کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *