دسته‌ها
آموزش های مربوط به کولر

راهنمای آموزش تعمیر کولر گازی از صفر تا صد

در صورت معیوب بودن کلید قدرت، به سبب عدم وجود فاز در مدار ،عیب1- مشاهده می شود .کلید قدرت را می توان پس از خارج نمودن دو شاخه از پریز مورد آزمایش قرار داد بهتر است یکی از سر سیم ها را جدا کنید. رفع عیب9- از جمله احتمالات می تواند این باشد که فاز کلید چند حالته و یا نول خود موتور فن قطع شده باشد .دو خط مذکور را بر رسی نموده ودر صورت مواجهه با پارگی و یا جدا شدن سیمی از کنتاکت خود ،عیب را بر طرف سازید تا فن به کار خود ادامه دهد. رفع عیب3- اگر در سیم بندی مدار اصلی ،فاز یا نول قطع شده باشد،عیب1 بوجود می آید بنابراین لازم است صحت اتصالات تا محل انشعاب بین ترموستات و کلید موتور فن بر رسی شود. علت4- فاز یا نول اصلی کمپرسور قطع است. رفع عیب2- در بعضی از کولر ها کلید قدرت وجود دارد که در واقع فاز اصلی مدار از این کلید عبور نموده.

رفع عیب6- کنتاکت های اورلود در حلت عادی به یکدیگر متصل هستند که این اتصال بوسیله اهم متر دیده می شود در غیر این صورت اورلود با شماره کد مشابه خود تعویض می شود.لازم است ذکر شود در اکثر کولر های گازی اورلود درون پوسته آهنی کمپرسور تعبیه شده که در این صورت رفع عیب قدری مشکل می شود. رفع عیب8- اگر خازن معیوب باشد، بمحض حرکت ترموستات در جهت عقربه های ساعت موتور میل به حرکت از خود نشان می دهد اما براه نمی افتد.عموما”این حالت کمپرسور توسط کم نور شدن لامپ های روشنایی منزل قابل رویت و تشخیص است .بواسطه جریان اضافی که کمپرسور در این حالت می کشد،اورلود نیز عمل می کند.خازن را از مدار خارج نموده ،وپس از تخلیه به یکی از روش های گفته شده در مبحث خازن ها آن را آزمایش کنید.در صورت مشاهده عیب خازن ، نسبت به تهیه خازن جدید اقدام نمایید.

برای تعیین محل نصب باید بر اساس تجربه و جانمایی سایر تجهیزات اقدام نمود. راهنمای خرید کولر گازی بر اساس متراژ : کمپرسور اسکرال یکی از کمپرسور های پر قدرت تایید شده جهانی می باشد که تمامی شرکت های معروف و مطرح جهانی از جمله شرکت بوش در ساخت کولر گازی های خود از این نوع کمپرسور استفاده می نمایند. اگر فضای شما در اکثر موارد سایه است، بر اساس همان جدول ارائه شده، ظرفیت کولر گازی را انتخاب کنید. تصور کنید نیازمند این هستید که یک دستگاه لپ تاب از بازار تهیه کنید و میخواهید از بین همه برندها بهترین گزینه ممکن با بهترین قیمت را تهیه کنید شما در این قضیه نیازمند این اطلاعات خواهید بود که قطعاتی که بروی لپ تاب قرار گرفته است مطلق به کدام شرکت ها و کدام کشور و یا حتی برای کدام کشور صادرات شده است . داکت اسپلیت ها متشکل از ۲ بخش یونیت داخلی (هواساز) و یونیت خارجی (کندانسور) می باشند که این ۲ بخش توسط ۲ لوله مسی به یکدیگر مرتبط می شن، هوای سرد رو تامین می کنند و اون ها رو توسط کانال های اجرا شده داکت اسپلیت در اتاق ها یا سالن هر واحد آپارتمانی (در داخل سقف کاذب) توزیع می نمایند.به طور کلی در کندانسور داکت اسپلیت ها (یونیت خارجی) گاز مبرد خنک می شه و از طریق لوله مسی به شیر انبساطی (expantion valve) و از آنجا به صورت گاز مبرد و آماده جذب گرمای محیط به کویل یونیت داخلی داکت اسپلیت منتقل می گردد.

اما از ظرفیت 12000 و بالاتر کمپرسور حاره ای تولید می شود و هر نوعی اعم از روتاری یا اسکرال می تواند باشد. با این حال برای اینکه بفهمید دستگاه چه میزان BTU باید تولید کند تا محیط موردنظرتان خوب خنک شود، گاهی اوقات متغیرهای گیج کنندهای به محاسبه افزوده میشود که باید حتما در نظر بگیرید. در نسل جدید اسپلیت ها از گاز R410 استفاده شده است که میزان سرمای تولید شده بیشتر می باشد و کارایی بهتری دارند. رفع عیب 11- اگر مشکل از خازن باشد ،با حالت 1 کلید فن ، موتور صدای هوم داده وشروع به آمپر کشی می کند که اگر به موقع کلید فن در حالت خاموشی قرار نگیرد،موتور فن خواهد سوخت. زمانی که وسایل و تجهیزات برقی منزل شما عیب یا نقصی داشته باشند؛ دانستن نکات و نحوه ی پیدا کردن مشکل و برطرف کردن آن می تواند شما را از مراجعه به تعمیرگاه و پرداخت هزینه های تعمیر لوازم خانگی بی نیاز کند.

تشخیص سیم پیچ معیوب و رفع عیب آن تا حدودی مشکل است توصیه می شود موتور را به تعمیرگاه منتقل و رفع عیب آن را به تعمیر کاری مجرب واگذار کنید. دسترسی به برق دستگاه را قطع کرده و اتصالات سیم ها را مورد بررسی قرار بدهید در صورت وصل نبودن سیمی آن را دوباره متصل کنید. ها می توانند مواد حساسیت زا ، ویروس ها و غبار موجود در هوای محیط را حذف کرده و به شما کمک کنند تا تنفس راحت و همراه با احساس سلامتی بیشتر را تجربه کنید. اما این روز ها هزینه های سرسام آور کمی این کار را مشکل کرده است. باز بودن پنجره باعث می گردد که بخش عمده ای از توان کولر گازی صرف خنک کردن بیهوده هوای گرم ورودی شود که این سبب افزایش مدت کار کمپرسور و فرسودگی زود هنگام آن گردد. خرید جهیزیه از گناوه جهیزیه از بندر گناوه خرید جهیزیه از بندر گناوه – گناو . اگر میخواید خرید کولرگازی ارزان قیمت الجی رو تجربه کنید و مصرف برق خودتون رو هم کاش بدید، باید ۲ برابر مدل ۱۲ هزار هزینه کنید و به سراغ مدل S4NQ18KL3QA بروید که ۱۸ هزار بی تی یو ظرفیت دارد اما تنها برای سرمایش شما مناسب خواهد بود.

اگر می خواهید لیست قیمت روز کولر گازی در بندر گناوه را مشاهده نمایید اینجا کلیک کنید و برای مشاهده لیست قیمت روز کولر گازی در هندیجان اینجا کلیک نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *