دسته‌ها
آموزش های مربوط به کولر

راهنمای جامع خرید کولر گازی

در این پروسه فن با چرخش خود هوای گرم را به داخل کشیده و پس از گرفتن دما، هوای سرد را به محیط وارد می کند. بازرگانی کولرگازی بانه (ایرانیان) با راه اندازی مرکز فروش کولرگازی بانه از سال 1391 فعالیت خود را در عرصه واردات و پخش انواع کولرگازی اسپلیت در ایران اغاز کرد . در مواردی که توالی فازها صحیح نیست، قبل از تعویض جای R،S روی ترمینال تغذیه، جریان برق را وارد سیم پیچ کمپرسور ننمایید. به رنگ سیم ها دقت نمایید و صحیح بودن توالی فازها را دوباره چک کنید. 39- در صورت صحیح نبودن توالی فازها و عمل نکردن محافظ فاز ، ممکن است کمپرسور برعکس کارکرده و جهت چرخش آن عوض شده و مکش و رانش آن جابجا شود.کمپرسورهای روتاری، اسکرال و اسکرو، طوری ساخته شده اند، که نمی توانند در جهت معکوس کار کنند و موتور کمپرسور حتما باید در جهت صحیح بگردد تا درست کار کند.

یک دستگاه معیوب نمی تواند دمای محیط را تا حد مطلوب، خنک نگه دارد. بررسی کنید که آیا تمام پنجرهها و درها به درستی بسته شده اند تا مطمئن شوید هوای گرم از بیرون وارد نمیشود. 4- توجه داشته باشید که همیشه انتخاب یک مارک مشهور همه چیز نییست. اما همه اتاق ها یک اندازه نیستند. نگهداری و سرویس کولرگازی یک راه ساده برای کاهش هزینه های مصرف انرژی است که بسیاری از افراد آن را نادیده می گیرند. بنا براین همیشه این دو کابل را از هم جدا نگه دارید. این وسیله، وصل بودن جریان برق خازن را نشان می دهد. بدلیل نوسانات بازار و عدم ورود کالا به کشور ، در حال حاضر خدمات و فروش کولر گازی سامسونگ را انجام نمیدهیم. در کولر گازی 36000 اجنرال مدل AOGR36RAT اینورتر، سرمایش سریع به وسیله بازده بالا انجام می شود و این به بدین معناست که در زمان بسیار کمتری شما به دمای دلخواه خود دست مییابید.

دقت کنید، پس از سرویس دستگاه ، تمام سیم ها دقیقا سرجای خود قرار گرفته باشد. اطلاعاتی که باید درباره کولر گازی داشته باشید، عبارتند از: پنل (در کولرهای اسپیلت) توان گرمایش و سرمایش هر پنل، نوع کمپرسور، برق مصرفی بر حسب آمپر، توان مصرفی کل بر حسب وات، ابعاد اسپیلت در اسپیلتهای پنجرهای، وزن خالص خود دستگاه، رده انرژی میزان صدای دستگاه در هنگام کار و … خازن توسط پایه الکتریکی به کمپرسور متصل است و سوختن فن موجب اختلال در عملکرد کمپرسور و موتور فن می شود. هر گونه ایراد، اشکال و یا تغییر شکل در بلبرینگ یا موتور فن، در کارکرد فن و چرخش آن اختلال ایجاد می کند. اما سوال اینجاست که چرا فن، خراب می شود و چگونه می توان فن دستگاه را تعمیر کرد؟ به گزارش برنا، شرکت اجنرال (OGENERAL) یکی از شرکتهای فعال در زمینهی تولید و عرضه سیستمهای تهویه هوا محسوب میشود که تا به حال انواع گوناگونی از کولرهای گازی را روانه بازار کرده است.

تقریباً سابق ترین سیستم داکت اسپلیت که به بازار های جهانی عرضه شد سیستم Rheem بود و در کنار آن مارکدیگری به اسم GoodMan وجود داشت . کولرهای اوجنرال موجود در بازار دارای “اینورتر” نیستند لذا مدل اوجنرالی که فروشنده به عنوان اینورتردار به مشتری پیشنهاد میدهد ۱۰۰ درصد تقلبی و مارک های پرمصرف متفرقه ای هستند که برچسب گذاری شده اند. در صورت ایراد اساسی لازم است تا فن موتور تعویض شود. تعمیرکار پس از پیدا کردن علت خرابی فن نسبت به تعمیر یا تعویض آن اقدام می کند. در برند Rheem نیز، شیر انبساط که یکی از اجزای اصلی سیکل تبرید محسوب می شود داخل هواساز تعبیه شده است ولی در دستگاه های نسل جدید مانند Media و Cool Wave این قطعه در داخل کندانسور یعنی در یونیت بیرونی تعبیه شده است ( دلیل آن این است که وقتی گاز مبرد از داخلی لوله مسی به پشت شیر انبساط می رسد و می خواهد تزریق شود به اواپراتور، یک صدای پاششی ایجاد می کند که این صدا در شب و در سکوت باعث می شود که حتی شما از خواب بیدار شوید و شرایط آسایش رو فراهم نمی کند به همین دلیل سازنده های خلاق چینی آن را در یونیت بیرونی تعبیه کرده اند، ولی بعد از اینکه آن را در یونیت بیرونی قرار می دهند گاز مبرد استعداد این را پیدا می کند که از محیط گرما بگیرد، برای رفع این مشکل لوله را به شدت عایق کرده اند و با این کار هم مشکل صدا رو برطرف کرده اند هم راندمان دستگاه پایین نیامده است.

بهترین کولر گازی های بازار بندر گناوه در این لینک
خرید کولر گازی از هندیجان به راحتی و اینترنتی از این لینک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *