دسته‌ها
آموزش های مربوط به کولر

راهنمای خرید کولرگازی برای خانه

در شارژ گاز کولر گازی توسط آمپر متر که تقریبا مانند روش شارژ وزنی بسیار دقیق است و در تمام شرایط میتوان از این روش شارژ گاز دقیق و اصولی انجام داد.برای اطلاع از آمپر کمپرسور به لیبل روی پنل بیرونی مراجعه کنید و آمپر آن را بخوانید. نحوه شارژ گاز کولر گازی با ترازو یا شارژ گاز وزنی ابتدای باید دقت داشت که چه میزان گاز برای پر نمودن مخزن کولر گازی نیاز است به همین منظور قبل از پر نمودن مخزن ابتدا باید تمامیگاز کولر گازی را خالی نموده سپس اقدام به شارژ گاز نمایید. شرط لازم برای انجام شارژ وزنی یا شارژ گاز با ترازو استفاده از ترازوهای دیجیتال، دقیق و متناسب برای این کار است به صورتی که دقت این ترازو بالا و برابر با یک دهم کیلوگرم باشد. سپس همان کولر گازی گناوه طور که در بالا گفتیم برای تعیین مقدار لازم گاز برای پر نمودن مخزن کولر گازی میتوان از برچسب اطلاعات فنی آن استفاده نمود که این برچسب تنها برای طول ۵ متر لوله نصب قابل استفاده میباشد اگر مقدار لوله اتصال بیش از ۵ متر باشد باید به ازای هر ۱ متر ۲۰ گرم گاز بیش از مقدار گاز ثبت شده در برچسب فنی برای شارژ کپسول استفاده نمود.

آمپر برق مصرفی دستگاه باید با آمپر کنتور برق ساختمان مصرفکننده مقایسه شود. با باز کردن شیر کپسول گاز بگذارید گاز مقداری وارد کولر گازی شود بعد از کمی صبر دوباره آمپر روی آمپرمتر را بخوانید و سعی کنید کم کم گاز را وارد کولر گازی کنید و اجازه دهید گاز به آرامی وارد سیکل کولر گازی شود تا جایی شارژ گاز را انجام دهید که آمپر روی آمپر متر با آمپر روی لیبل یکی شود اگر یک زمان آمپر بالا تر از آمپر لیبل رفت میتوانید مقداری از گاز را کم کنید تا به آمپر مورد نظر برسید. ولی اگر از طول دقیق لولهکشی به کار برده برای نصب کولر اطلاع ندارید میتوانید از دو روش دیگر یعنی شارژ گاز با آمپرمتر و شارژ گاز با گیج استفاده کنید. وقتی با استفاده از روش های بالا متوجه کمبود گاز درسیستم شدید میتوانید به چندید روش مختلف شارژ گاز را انجام دهید که به ان میپردازیم در این حالت به دلیل اینکه شما از مقدار گاز درون سیستم اطلاعی ندارید یعنی نمیدانید که چه مقدار گاز از سیستم خالی شده است پس مسلمآ نمیتوانید از ترازو برای شارژ گاز استفاده کنید مگر اینکه گاز سیستم را کاملاً خالی کرده و بعد از وکیوم کامل دوباره آن را شارژ کنید که با توجه به مضر بودن این گاز برای محیط زیست و لایه ازون و بهصرفه نبودن از لحاظ هزینه مالی این کار به هیچ عنوان توصیه نمیشود پس شما میتوانید از دو روش باقی مانده یعنی شارژ گاز به وسیله آمپر متر و شارژ گاز به وسیله گیج استفاده کنید.

حالا ابتدا بعد از اتصالات شلنگ به شیر شارژ یا همان شیر سرویس کولر گازی و از طرف دیگر اتصال به کپسول گاز باید یک آمپر متر کلمپی را به یکی از سیم های برق اصلی ورودی به کندانسور وصل کنید و آمپر کمپرسور را بگیرید. روش دوم: شارژ گاز به صورت آمپری این روش بعد از روش اول مناسبترین روش برای شارژ گاز کولر گازی می باشد، که از طریق آمپر دستگاه به میزان گاز موردنیاز در سیستم پی میبریم. وقتی چنین اتفاقی می افتد بهتر است ابتدا بررسی کنید که چرا کمبود گاز در کولر گازی اتفاق افتاده است (وجود نشتی) و ابتدا نشتی را برطرف کنید و بعد اقدام به شارژ گاز کولر گازی کنید. شما باید قبل از انجام هر نوع شارژ گاز در این حالت ابتدا نشتی را پیدا کنید و بعد از رفع نشتی سیستم را کاملاً وکیوم کنید و از عدم وجود رطوبت و هوا در سیستم مطمئن شوید، در صورت عدم انجام این کار علاوه بر صرف وقت و هزینه مطمئنآ به کمپرسور کولر گازی خود آسیب می زنید.

با راهنمایی گرفتن از متخصصین نصب کولرگازی در شهر محل زندگی خود می توانید از خرید کولر گازی با توان موردنیاز متراژ منزل خود اطمینان حاصل کنید. اگر برای نصب کولر گازی فقط از همان ۵ متر لوله اولیه استفاده شد دیگر نیازی به شارژ گاز اضافی در سیستم نیست ولی اگر برای نصب کولر گازی شما در نصب اولیه بیشتر از ۵ متر لوله استفاده شد برای شارژ گاز آن به ۳ طریق میتوانید این کار را انجام داد. در این مطلب ما نحوه تشخیص کمبود گاز و انواع شارژ گاز کولر گازی را آموزش و توضیح می دهیم. AC های مرکزی واحدهای بزرگی هستند که در خارج نصب می شوند و خانه یا ساختمان را از طریق مجاری و دریچه ها خنک می کنند. شما زمانی که یک کولر گازی را بهصورت نو خریداری میکنید تقریباً بهاندازه ۵ متر لوله گاز داخل سیستم کندانسور مبحوث شده است که شما بعد از اتمام نصب کولر گازی بهصورت کامل باید سیستم را وکیوم کنید و از زمانی که از وکیوم کردن سیستم و عدم وجود هوا و رطوبت مدار کولرگازی مطمئن شدید میتوانید شیر سرویس را بازکرده و گاز را به سیبتم منتقل کنید البته باید به این نکته توجه شود مقدار گاز شرکتی که در سیستم وجود دارد فقط برای ۵ متر لوله کافی است و در صورت لولهکشی اضافی باید مقدار گاز هم اضافه شود که معمولاً به ازای هر یک متر لوله اضافی سیستم ۲۰ گرم گاز احتیاج دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *