دسته‌ها
آموزش های مربوط به کولر

راهنمای خرید کولر گازی + قیمت بهترین مارک های موجود در بازار

از دیگر مشخصه ها و ویژگی های کولر گازی در برند های مختلف می توان به گردش باد چهارجهته و یا دو جهته بالا و پایین ، تایمر خاموش و روشن شدن کولر ، فیلترهای تصفیه هوا اشاره کرد . اما به لطف این فناوری و پوششی که بر روی آن قرار گرفته، در محیط های اسیدی مقاومت بهتری داشته و کولر گازی بندر گناوه باعث طولانی شدن عمر کولر می شود. امروزه کولرهای مولتی اسپلیت مجهز به فناوری اینورتر میباشند، فناوری اینورتر دارای مزایایی میباشد که این مزایا شامل کاهش مصرف برق، رسیدن دمای محیط به دمای مورد نظر در کمترین زمان ممکن و … هوارسان ها به کانال توزیع هوا متصل می باشد و شامل کویل اوپراتور و فن می باشند و به منظور تولید گرما، کویل آب گرم و سیر کوله آّب توسط پکیج همانند سایر سیستم های تهویه به شکل سیکل بسته ، هوا را از یک طرف جمع و پس از فیلتر کردن گرم(سرد) نموده و به داخل کانالها هدایت می نمائید.

تفاوت این دو در این است که در کولرهای گازی به ازای هر کندانسور فقط یک پنل داخلی وجود دارد ولی در سیستمهای چند پله به ازای هر کندانسور مطایق با توانایی و نوع آن حداقل دو و حداکثر هشت پانل میتوان به آن وصل کرد و به کمک آن تهویه هوا را انجام داد. داکت اسپلیت یک نوع سیستم تهویه کانال دار است که برای سرمایش و گرمایش محیط مورد استفاده قرار میگیرد و به دلیل کانال کشیهایی که برای آن انجام میشود میتوان برای برودت و حرارت همزمان چند اتاق از آن استفاده کرد، در صورتی که چنین قابلیتی در کولر گازی و اسپلیتهای دیواری وجود ندارد. معمولا در سیستمهای چند پله ای، به دلیل اتصال چند پنل به یک کندانسور از لوله کشی زیادی استفاده میشود. کولر مولتی اسپلیت از چند قسمت مختلف تشکیل شده است که در ادامه برای شما نام برده خواهند شد. این برند به واسطه­ی سابقه خوبی که در گذشته داشته است، پس از تغییر نام نیز یکی از برندهای معروف کولرگازی بازار ایران به حساب می­آید.

 

اما در مناطقی که آب و هوای شرجی دارند به دلیل رطوبت بالایی که وجود دارد خرید کولر گازی و اسپلیت انتخاب هوشمندانهای است، چراکه این دستگاهها دارای قابلیت رطوبت زدایی بوده و موجب کاهش میزان رطوبت هوا و سهولت تنفس میشود. تعداد افرادی که در آن محیط زندگی میکنند هم شرط است چرا که زمانی که تعداد زیاد تر است هوا گرم تر میباشد. چرا به جای کولر آبی، کولر گازی بخریم؟ در مناطقی از ایران که آب و هوای خشک حاکم است به دلیل رطوبتی که این دستگاه هنگام کارکرد تولید میکند بیشتر توصیه شده، اما ممکن است قدرت این سیستم برای خنک سازی این شهرها کافی نباشد. این نوع سیستم کولر گازی بوش با تأمین حداکثر 12000 BTU قدرت خنک کنندگی و همچنین گرم کنندگی، برای سرویس دهی به فضاهای مسکونی تا 40 متر مربع یا فضای زندگی با اندازه متوسط مناسب است. زمانی که برابر شد میتوانید آن را ببندید و اگر بیشتر شد میتوانید اجازه دهید که گاز از آن خارج شود تا به مقدار تعیین شده برسد.

از هرکس که پرسیدهاید تا شما را برای خرید کولر مناسب راهنمایی کند، بیشتر شما را به این شهر سرسبز و کوهستانی غرب کشور آدرس داده، اما آیا واقعا بانه بهترین مکان برای لوازمی چون کولر گازی، تلویزیون و دیگر چیزهاست این پرسشی است که بسیاری با شک و تردید برای یافتن پاسخ آن تلاش میکنند. در صورتی که با این توضیحات باز هم متوجه نشدید که چه سیستم چند پله ای انتخاب کنید میتوانید از کارشناسان نمایندگیهای نصب، تعمیر و سرویس و یا خرید و فروش کولر مولتی اسپلیت کمک بگیرید. در ابتدا اگر به تصویر به خوبی نگاه کرده باشید متوجه خواهید شد کولر مولتی اسپلیت به نوعی از سیستمهای گرمایشی سرمایشی گفته میشود که دارای یک یونیت خارجی و چند یونیت داخلی میباشند. اگر کمیتوجه کنید شما به راحتی متوجه تفاوت کولر مولتی اسپلیت با کولر گازی خواهید شد. تفاوت کولر گازی و داکت اسپلیت در چیست؟ یک سیستم کولر گازی اسپلیت ممکن است دارای قیمتی نزدیک به سیستم های معمول HVAC باشد اما ثابت شده است که این سیستم هایک جایگزین مناسب با قیمت خوب برای خانه هایی هستند که دارای داکت نیستند. کولر مولتی اسپلیت از یک کمپرسور یا یونیت خارجی و چند یونیت داخلی یا پنل تشکیل شده است که میتوان در شرکتها، بیمارستانها، محیط مسکونی، ادارات و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *