دسته‌ها
آموزش های مربوط به کولر

سرویس کولرگازی ال جی در منزل

برند گلدیران در سال 1392 به عنوان صد برند معتبر داخلی معرفی شد و همین نشان دهندۀ عظمت و اعتبار این شرکت در ایران است. آبی که از پشت آنها طی فرآیند تقطیر خارج میشود، نشان میدهد که این دستگاهها مناسب محیطهای مرطوب هستند و ضمن خنک کردن فضا، کاهش رطوبت آن را نیز بر عهده دارند. تمیز کردن این فیلترها نیز به سادگی بیرون آوردن شستشوی آنها خواهد بود. کولرهای پیشرفته به قابلیت به نام خواب خوش (Good Sleep) مجهز هستند که به واسطهی آن در طول شب با محاسبهی مداوم دما و رطوبت، این دو فاکتور را در حد مطلوب نگه میدارند تا ضمن فراهم آوردن خوابی راحت برای شما، تا ۳۶ درصد در مصرف انرژی نیز صرفهجویی کنند. پنل­های مدل­های مختلف این برند مجهز به فیلتر نانو سیلور و آنتی باکتریال هستند. تایمرهای پیشرفته به شما این امکان را میدهند که برای زمانهای مختلف روز تنظیمات مختلف را در نظر بگیرید یا قبل از اینکه از سر کار برگردید کولر روشن شود و فضای منزل را برای شما خنک کند.

 

برای درک بهتر، در زیر بلندی صداهای مختلف را به دسیبل مشاهده میکنید. علاوه بر اهمیت سایز لوله و عایق در دستگاه­های داکت اسپلیت، توجه به ضخامت عایق و لوله مورد استفاده برای این سیستم ها نیز از جمله نکات مهم در اجرای زیر ساخت می­باشد. ارتفاع سقف ساختمان ها به طور معمول ۲.۷ تا ۳.۰ متر است. به علاوه، پرتاب باد این فناوری در حدود ۱۳ متر است و این یعنی تقریبا در هرجایی از اتاق که باشید خنکی را احساس خواهید کرد. هوای خنکی که در حالت ویندفری از کولر منتشر میشود، سرعتی معادل ۰.۱۵ متر بر ساعت دارد که طبق استانداردهای جهانی، این جریان هوا، جریان ثابت هوا به شمار میرود. در این نوع کولر، باد از مجاورت آب عبور داده میشود و مولکولهای آب آزاد میشوند و هوا مرطوب و خنک میشود و در نهایت بر اثر جریان همرفتی، هوای اتاق خنک میشود. همانطور که پیشتر نیز توضیح داده شد، کولرهای پنجرهای میزان مصرف برق بالایی دارند و بنابراین در صورت خرید این مدل، هزینه برق ماهانه شما افزایش خواهد یافت.

است. این نوع کولر همانند کولرهای دو تکه دارای دو قسمت است که یک قسمت آن در داخل محوطه قرار می گیرد، و قسمت دیگر که حاوی موتور و … موتورهای اینورتر به عنوان کم مصرفترین موتور کولرهای گازی شناخته میشوند بنابراین بهتراست مشتریان با توجه به فضای مورد نظر خود اسپیلت با قدرت موتور مناسب را انتخاب کنند و همچنین اولویت خرید خود را بر میزان مصرف انرژی متمرکز کنند زیرا که کولرهای گازی با درجه کیفی B در طولانی مدت هزینهی زیادی را در بر خواهند داشت. در حالی که در کمپرسورهای اینورتر با رسیدن به دمای مطلوب، تنها دور موتور کاهش می یابد و کمپرسور خاموش نمی شود. چنانچه کمپرسور کولر شما دوال اینورتر باشد، مشکلاتی نظیر سرمای بیش از حد و نویز زیاد نخواهید داشت و کولر شما در عین کمصدا بودن، سریعتر خنک میکند و عمر بیشتری خواهد داشت و در مصرف برق نیز بهینهتر عمل میکند.

 

چنانچه دستگاه شما به قابلیت روشن شدن با پیامک مجهز باشد، میتوانید چند دقیقه قبل از برگشت به خانه، با ارسال پیامک، کولر را روشن کنید تا بهمحض رسیدن به منزل از فضای خنک آن لذت ببرید. در صورت صلاحدید، میتوانید بهجای خرید وسایل گرمایشی گرانقیمت، کولر گازی مجهز به سیکل معکوس تهیه کنید تا گرمایش و سرمایش را همزمان در یک دستگاه داشته باشید. برخی انواع کولر گازی به بوردها و ترانسهای داخلی قدرتمندی مجهز هستند که در صورت نوسان شدید برق حتی اگر از محافظ استفاده نکنید، دچار مشکل نخواهید شد و این ویژگی ماندگاری بالای دستگاه را نوید میدهد. منتها قبل از تعویض باید کمپرسور رو تست کرد و از معیوب بودن اون مطمئن شد و بیخود هزینه تعویض نداد. در صورتی که کمی صبر و تحمل بیشتری به خرج دهید و دمای هدف را مثلا روی ۲۵ درجه تنظیم کنید، هم به دستگاه شما فشار نیامده و مستهلک نمیشود، هم در مصرف انرژی صرفهجویی خواهید کرد.

ولی اکنون به دلیل بالا رفتن دمای کره زمین دیگر در فصل تابستان بدون استفاده از کولر و سیستم خنک کننده نمیتوان زندگی کرد. در نقطهی مقابل، کولرهای گازی قرار دارند که از تنوع بسیار بالاتری برخوردار هستند و عموما سازوکاری مشابه یخچال دارند. این نوع کولرها شامل دو مدل معمولی و اینورتر هستند که در مدل اینورتر حداکثر شصت درصد (البته در شرایط ایدآل) از مصرف انرژی را نسبت به مدل معمولی کاهش میدهد. قیمت این مدل معمولا کمتر از مدلهای اینورتر است. در نتیجه، امکان استفاده از کولر آبی وجود نداذئ و کولر گازی گزینهی درست بهحساب میآید. زیرا آبی که در سینی تخلیه جمع میشود طی همین شیب و بهواسطهی نیروی گرانش از سیستم خارج میشود. بدلیل فشار کمتر اواپراتور نسبت به کندانسور مایع تبخیر می شود که گرمای مورد نیاز این عمل تبخیر از اواپراتور تامین می شود، در نتیجه اواپراتور خنک می شود و پس از این فرایند گاز ناشی از تبخیر مجددا به کمپرسور بر می گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *