دسته‌ها
آموزش های مربوط به کولر

شارژ گاز کولر گازی در زمستان + قیمت و فیلم

ولی اگر جرقه ای در کار نبود و یا زرد رنگ و ضعیف بود یعنی خازن خراب است و باید اقدام به تعویض خازن کولر گازی شود. با آی پی امداد در مقاله آموزشی روش نصب و تعویض خازن اسپیلت همراه باشید. طریقه نصب خازن کولر گازی را در آی پی امداد همراه با نحوه عیب یابی و آموزش تعویض شرح داده ایم تا در صورت خراب خازن به راحتی در منزل خود به رفع مشکل بپردازید. کاربران گرامی، سوالات خود را در زمینه نحوه نصب خازن کمپرسور کولرگازی، در انتهای صفحه پرسش نمایید تا کارشناسان آی پی امداد به صورت آنلاین پاسخگوی شما عزیزان باشند. خازن دو صفحه موازی فلزی است که به صورتی طراحی می شود که در بین آنها لایه هایی از عایق و هوا قرار بگیرد و بتوانند انرژی الکتریکی را نگهداری کنند و در زمان تایمینگ به همراه مقاومت ها استفاده شوند. وقتی مرتبا دمای کارکرد کولر گازی به هر دلیل بیشتر از محدوده طراحی شده برای خازن باشد باعث می شود تا کم کم خازن استهلاک پیدا کند و خراب شود. هر چند خیلی کم این اتفاق می افتد ولی در صورت خرابی سیم پیچ های راه انداز و اصلی موتور، بار اضافی موتور می کشد.

فناوری نانو در این کولرهای گازی با حذف هرگونه عنصر مضر در هوا ، هوای خنک و تمیز را دوباره به خانه یا محل کار شما آزاد می کنند. برای این کار باید دو سر سیم های اهم متر را به خازن متصل کنید. آیا این فیلتر بیش از اندازه قدیمی است، آیا به احتمال زیاد منجر به کاهش کارایی کولر گازیمی شود، پس باید آنرا تعویض کنید. ولتاژ نامی که بر روی خازن درج شده بهترین حالت برای آن است و اگر بیش از این اندازه ولتاژ دریافت کند ممکن است همان موقع واکنش نشان ندهد ولی به مرور خراب می شود. اگر کولر در محیط مناسب نصب نشود و یا تهویه خوبی نداشته باشد و یا فن آن ضعیف باشد دمای آن بیش از حد نرمال خواهد شد که این تاثیر بدی بر روی خازن و کمپرسور دارد. وقتی در فصل گرم سال مرتب کولر گازی کار می کند در چند دقیقه یک بار ترموستات با فرمان به خازن، کمپرسور را راه اندازی می کند؛ این موضع باعث استهلاک و در نهایت خرابی خازن کولر گازی می شود. بعد از روشن شدن و به کار افتادن کمپرسور کولرگازی باید هر 30 تا 40 ثانیه یک بار شیر را باز و بسته کنید تا عملیات شارژ گاز کولرگازی تمام شود.

انواع کمپرسور کولر گازی عبارتند از کمپرسور پیستونی، روتاری و اسکرول که در ادامه به توضیح هر یک می پردازیم. پیستونی : این نوع کمپرسور با استفاده از پیستون های موجود در یک محفظه سبب فشرده سازی گاز میگردد با هر بار رفت و آمد این پیستون ها گاز موجود محفظه را فشرده و با فشار از دریچه خروجی خارج میکند این کمپرسور به سبب توان سرمایشی بالا برای مناطق گرمسیری و مرکزی کشور مناسب است . طریقه نصب خازن کولر گازی : یکی از بیشترین خرابی ها در کولر های گازی که اغلب باعث نگرانی مصرف کننده هم می شود خرابی خازن کولر گازی است که ما در این قسمت از آی.پی امداد مقاله ای از طریقه نصب خازن کولر گازی برای شما آماده کرده ایم. در ادامه مقاله طریقه نصب خازن کولرگازی، به شرح کامل دلایل خرابی خازن میپردازیم. وقتی فن روشن شده ولی کمپرسور راه اندازی نمی شود در اکثر قریب به اتفاق موارد مشکل از خرابی خازن است و نیاز به تعویض خازن کولرگازی پیدا خواهید کرد. در این حالت وقتی خازن کولر گازی خراب است با اینکه یک لحظه موتور نشان می دهد که می خواهد استارت کند ولی نمی تواند و از کار می ایستد.

برای مشاهده قیمت کولر گازی 30000 بندر گناوه اینجا کلیک کنید
برای مشاهده قیمت کولر گازی 24000 بندر گناوه اینجا کلیک کنید
برای مشاهده قیمت کولر گازی 18000 بندر گناوه اینجا کلیک کنید
برای مشاهده قیمت کولر گازی 12000 بندر گناوه اینجا کلیک کنید

۲سال گذشته سازمان صمت خوزستان از وزارت صنعت،معدن و تجارت درخواست صدور مجوز واردات کولر از منطقه آزاد اروند و تعاونی های مرزنشین را داشت که با این درخواست موافقت نشد. ولی اگر هیچ تغییری در عقربه دیده نشد و یا عقربه تا انتها بالا رفت و باز نگشت نشان می دهد که خازن خراب شده است. اگر عقربه اهم متر تا انتها بالا رفت و بلا فاصله دوباره تا وسط برگشت و کم کم و به آرامی به حالت اول خود بازگشت نشان می دهد که خازن سالم است. روش دیگر تست خازن کولر گازی استفاده از یک اهم متر است. روش دیگر که البته توصیه نمی کنیم افراد معمولی انجام دهند زیرا خیلی خطرناک است و باید حتما توسط تعمیرکار کولر گازی با وسایل ایمنی انجام شود این است که دو سر خازن را با دو رشته سیم برق با ولتاژ دقیقی که بر روی خازن نوشته شده اتصال دهیم و سپس این دو سر سیم را به هم وصل کنید. یکی از مواردی که در یک کولر اهمیت فراوانی دارد کمپرسور و موتور ان است که در واقع قلب کولر به حساب می اید.کولرها با سه کمپرسور پیستونی ، روتاری و اسکرول ساخته میشود که در این میان کمپرسور های روتاری و اسکرول از بازده بالاتر و مصرف پایینتری برخوردار هستند.کمپرسور های پیستونی تنها در منطق بسیار گرم که سایر کولرها تاب گرمای ان را ندارند میتواند قابل استفاده باشد و در سایر مناطق به دلیل مصرف بالا و صدای زیاد صرفه ی اقتصادی ندارند.

چرا خازن کولرگازی خراب میشود؟ بار اضافی یکی از خطرناک ترین موارد برای خازن کولر گازی است و خیلی راحت آن را خراب می کند. معمولا اگر موتور خراب شود بار اضافی می کشد. معمولا ولتاژ افزایش جریان زیادی را به همراه دارد و افزایش شدت جریان باعث بالا رفتن دمای کولر گازی می شود. خازن خراب معمولا باد می کند یا می ترکد و یا فرو رفتگی دارد. همچنین از دیگر علتهای آن کم بودن گاز است که باعث یخ زدگی میشود و به همراه باد فن به بیرون پرتاب شده و آب میشوند. علاوه بر این کولر گازی پنجره ای به راحتی قابل جابجایی برای محل های مورد نیاز دیگر است. بهره بردن از کیت اینورتر، سیستم فیلتراسیون چند لایه و مصرف پایین انرژی از دیگر مزایای کولر های گازی سامسونگ است. کولر گازی سامسونگ فروشگاه مرکزی سامسونگ Samsung Air … کمپرسور های اسکرول SCROLLپیستونی RECIPROCATING و روتاری ROTARY:کمپرسور ها قطعاتی هستند که با استفاده از فشرده کردن و کاهش حجم گاز باعث افزایش فشار آن میشوند.در کولرها گازی ،نقش اصلی را همین کمپرسور ها بازی می کنند و از لحاظ ساختاری کاملا مشابه کمپرسور یخچال ها هستند .در بحث توان خنک سازی که پس از مصرف برق ، پراهمیت ترین مشخصه ی یک کولر است کمپرسور های اسکرول بهترین عملکرد را دارند و انواع روتاری و پیستونی در شرایط متغیری قرار می گیرند به همین دلیل نمی توان در موردشان نظری قطعی داد . This content has been created with the help of GSA Content Generator DEMO.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *