دسته‌ها
آموزش های مربوط به کولر

شیربرقی یا اکسپنشن.. کندانسور.

20. زمان نصب یونیت روی سینی پشتی، ابتدا مجموئه لوله را از داخل سوراخ عبور داده و بعد یونیت را نصب کنید . همانطور که تغییر می کند، گرما جذب می کند یا گرما را آزاد می کند، از این رو برای انتقال گرما از یک مکان به مکان دیگر، ( از جمله داخل یخچال و فریزر به خارج ) استفاده می شود. مثلاً برای آب و هوای شرجی کمپانیها کولر گازی را طراحی کرده اند. چرا که تنظیم درجه دستگاه در هوای گرم باید به گونه استانداردی که دفترچه راهنما تعیین کرده است باشد. اسپلیت ها به دلیل کیفیت هوای مطلوب و نیز کم دردسر بودن کارشان، به خصوص در کشور ما که منطقه ای گرم و خشک محسوب می شود طرفداران بسیاری دارند. تنها تفاوت را می توان در خنک کردن کندانسور (رادیاتور) دانست که در کولر گازی از طریق هوای دمیده شده بر روی آن گرمای مورد نظر گرفته می شود.

یکی از فناوریهای استفاده شده در زمینه کاهش مصرف انرژی، سیستم فول دی سی اینورتر میباشد. اوستا سرویس بزرگرین واردکننده قطعات ونمایندگی نصب سرویس و تعمیر کولرگازی اسپیلت در ایران میباشد. هزینه برق کولر اسپیلت ها بیشتر از کولرهای آبی است به خاطر درست استفاده نکردن از آن است. کولر گازی ال جی:شرکت کولر گازی ال جی یکی از معتبرترین برندهای لوازم خانگی در ایران و دارای تکنولوژی نسبتا مناسبی در زمینه کولر گازی و اسپیلت می باشد و از بازخورد زیادی میان ایرانیان برخوردار است ، در این راستا شرکت لوازم خانگی با آموزش کارشناسان خود و ایجاد تخصص در تعمیر کولر گازی ال جی ، آماده ارائه هرگونه خدمات ائم از تعویض قطعات مصرفی تا خدمات تعمیری کلی در کمترین زمان و بهترین کیفیت می باشد . موارد فوق نمودار ها و جداول پر حجمی است که از هندبوک های اشری استخراج شده و برای شهرهای مختلف ایران بومی سازی شده است به همین دلیل است که موارد زیادی را شما باید در این بخش وارد نمایید ولی خوب ارزشش را داره چون کاملا دقیق به شما کولر گازی و اسپلیت را محاسبه و معرفی میکنه!

اگر می خواهید لیست قیمت روز کولر گازی در بندر گناوه را مشاهده نمایید اینجا کلیک کنید و برای مشاهده لیست قیمت روز کولر گازی در هندیجان اینجا کلیک نمایید.

4- اتصالات الکتریکی را بررسی کنید که در تعمیر کولر گازی بسیار مهم است .پانل جلو کولر گازی را بردارید و پوشش را بردارید.مطمئن شوید سیم های کابل به پایانه ها وصل شده اند. پریز برق ندارد ، دوشاخه یا سیم رابط کولرمعیوب است :با بررسی برق پریز و اطمینان از سالم بودن آن ،بدنه کولر را با احتیاط جدا نموده و پس از آن که دو شاخه را وارد پریز نمودید، بتوسط ولتمتر مقدار برق را در ترمینال اصلی مورد اندازه گیری قرار دهید.اگر در ترمینال اصلی ولتاژ وجود نداشت ابتدا دو شاخه و سپس سیم رابط را تعویض نمایید البته در صورتی که در بر رسی دو شاخه ،عیب خاصی مشاهده نشده باشد. در مرحله اول احتمال دارد که ترموسات معیوب شده باشد :برای رفع این مشکل ابتدا باید دو شاخه کولر را از پریز خارج کنید و پس از جدا کردن سیم های رابط ترموستات رابط های اهم متر را به آن متصل نمایید.با حرکت ولوم ترموستات در جهت عقربه های ساعت ، عقربه اهم متر منحرف شده ودر حدود عدد صفر می ایستد و با قطع ترموستات (حرکت ولوم در جهت خلاف عقربه ساعت) عقربه به سمت بی نهایت باز می گردد. در تعمیرات کولر گازی برای مطلع شدن از سالمی یا خرابی کلید اصلی باید از ابزاری به نام اهم متر استفاده کنید.

 

برای اینکار باید درجه اهم متر را روی رنج یک قرار دهید و رابط های آن را به پایه های کلید متصل کنید. کمپرسور نسبتا بزرگ است و باید در خارج از خانه قرار داشته باشد. ما افتخار این را داریم که بدون داشتن انحصاری از برند جنرال توانسته ایم کلیه امور مربوط به تعمیر کولر گازی را با آخرین متد روز دنیا بر عهده بگیریم. اولین گام برای انتخاب محصول مورد نظرمان، تعیین ظرفیت متناسب کولر گازی برای منزل، محیط کار و یا هر مکانی که قصد داریم از آن استفاده کنیم، خواهد بود. مطمئنا قیمت اولین چیزی است که به آن توجه خواهید کرد، اما قیمت و کیفیت همیشه با یکدیگر در ارتباط نیستند. انرژی مصرفی: در نوع اینورتر چون دیگر نیازی به خاموش و روشن کردن کمپرسور به منظور حفظ تعادل دمای محیط نیست مصرف انرژی کولر گازی اینورتر کمتر از نوع معمولی است.در نتیجه باعث کمتر مصرف شدن برق می شود.در اینجا می توان گفت اگر چه قیمت اینورتر نسبت به معمولی بیشتر است اما این ما به تفاوت با مصرف انرژی کمتری که دارد جبران می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *