دسته‌ها
آموزش های مربوط به کولر

ظرفیت بالا برای گرم و سرد کردن منازل

راندمان کار چیلرها بسته به شرایط آب و هوایی محیط و میزان افت برودت هوا متفاوت است. نصب دستگاه درسایه باعث افزایش راندمان و کاهش مصرف برق می شود. در بررسی های خود متوجه شدیم که بهبودهای انجام شده، صدا پنل خارجی را به شکل قابل توجهی کاهش داده است.کولر گازی هندیجان و در مرحله آخر از عیب یابی کولر گازی ال جی در این حالت اگر مشاهده کردید که لولهها هم گرم بودند باید بدانید که مشکل اصلی این است که گاز، کولر گازی به اتمام رسیده و باید شارژ شود. همچنین برگشت مستقیم هوا از مسیر خروجی دستگاه ، باعث کاهش راندمان دستگاه می شود ودر هر دو دستگاه داخلی و بیرونی، تبادل حرارتی مناسب، بین هوا و مبرد انجام نشده و فشار غیر طبیعی در سیستم ایجاد می شود ودر طولانی مدت باعث آسیب جدی به کمپرسور می گردد. این کار باعث افت راندمان خروجی دستگاه می شود. در غیر اینصورت موجب استهلاک زود رس دستگاه خواهد شد.

این دستگاهها به هیچ عنوان مناسب شرایط صنعتی و کارگاهی نبوده و جهت استفاده در شرایط صنعتی بایستی دستگاهی تناسب با شرایط انتخاب و نصب شود. سمت گرمایش به عنوان واحد تغلیظ در خارج از ساختمان قرار دارد. 11- دستگاه های داخلی سقفی باید، درفاصله مناسب از سطح زمین نصب شود. 7- محل نصب دستگاه را به لحاظ سرویس و تعمیرات در جای مناسب در نظر بگیرید. سرویس داکت اسپلیت شامل خدمات متفاوتی میشود. ضمنا سرویس و دسترسی به دستگاه نیز مشکل خواهد بود . یعنی بخش هواساز درون سقف کاذب قرار داده می شود و هوای گرم یا سرد از طریق لوله ها به اتاق ها انتقال می یابد. ورود هوای گرم خارج شده از یک دستگاه ، راندمان دستگاه رویرو را بشدت کاهش می دهد. 9- نصب دستگاه بیرونی، در اطراف مولدهای حرارتی و دودکشها اشتباه است، زیرا باعث افت راندمان و خرابی دستگاه خواهد شد. 15- دستگاه های داخلی را در مکانهایی که هوای انها حاو دود، گردغبار و ذرات معلق ریز است ( مانند آشپزخانه ها و کارگاه های صنعتی ) نصب ننمائید، چرا که موجب گرفتگی فیلتر و کویل اواپراتور شده و نهایتا موجب افت راندمان دستگاه می شود.

شاید اساسی ترین مسئله که می تواند تمام معایب و مزایای هر دو نوع را بی اثر کند بحث قیمت کولرهای گازی است.هزینه 4 تا 5 برابری نسبت به خرید کولرهای آبی، در بیشتر مواقع دست خریداران را برای یک انتخاب اصولی و کارآمد می بندد. بعد از خرید نیز در صورت بروز هر نوع خطا و ایراد می توان با مراجعه به نمایندگی ها در رفع مشکل به وجود امده درخواست تعویض و تعمیر نمود. محدودیت این نوع کولرها میزان سرمادهی است . همچنین چون بخش اصلی این کولرها یعنی همان کمپرسور در خارج منزل قرار میگیرد، سر و صدای کمی از آنها در داخل خانه بوجود میآید پس برای فضاهایی که نیاز به آرامش بیشتر است مثل اتاق خواب گزینه مناسبی هستند. کولر گازی یا اسپلیت یکی از پرکاربردترین تجهیزات تاسیساتی در جامعه امروز محسوب می شود. بی شک شرکت ال جی یکی از معروف ترین شرکت های الکترونیکی می باشد و کولر گازی ال جی نیز همانند سایر محصولات این شرکت از کیفیت بالایی برخوردار است .

راهنمای خرید داکت اسپلیت : داکت اسپلیت یکی از انواع سیستم های تهویه مطبوع می باشد که امروزه محبوبیت ویژه ای را در بین مردم به خود اختصاص داده است. در هنگام خرید کولرهای گازی برای منزل یا محل کار لازم است شرایط مختلفی را در نظر بگیرید، از محلی که برای آن قصد خرید دارید تا شهر محل سکونتتان و امکانات مدلهای مختلف. علیرغم مزایایی که این تجهیزات برای آپارتمان ها فراهم می کنند ،برخی از محدودیت ها و چالش ها برای آنها مطرح می باشد. از آن جایی که در داکت اسپلیت از جداکننده روغن استفاده می شود، امکان لوله کشی بین یونیت های داخلی و خارجی با اختلاف ارتفاع ۱۵ متر را فراهم می سازد که این امر موجب می شود در طولانی مدت کارایی دستگاه به خوبی حفظ شود. برای اطمینان از اصالت کولر گازی جنرال شکار باید به نشانه های که در ادامه توضیح داده می شود توجه شود. هرگز از لوله درین مشترک برای دو دستگاه استفاده نکنید. برچسب های قرمز برای حالت گرمایش و آبی برای حالت سرمایش استفاده می شود. مزایای کولر گازی نسبت به کولر آبی شامل حوزههای وسیعی میشود که از آن جمله میتوان به قابلیت تنظیم دما و رطوبت هوا، قابلیت سرمایش و گرمایش، مستقل بودن دستگاه و عدم انتظار برای روشن شدن سیستم مرکزی، سیستمهای تصفیه هوا برای از بین بردن گردوغبار و ویروس و باکتری و بهینهسازی مصرف انرژی اشاره کرد.

6- وقتی دستگاه داخلی را بصورت دیواری نصب می کنید، دقت نمائید، راه لوله درین حتما باز بوده و محل نصب کاملا تراز باشد تا آب از دستگاه چکه نکند. اگر شما هم تصمیم گرفته اید به این توصیه افراد باتجربه گوش کنید، این مطلب را با دقت مطالعه کنید تا بتوانید انتخاب هوشمندانه و دقیقی داشته باشید. اگر در یک پارکینگ این دستگاه را نصب می کنید، توجه نمائید که اتومبیل جلوی آن پارک نشود و راه هوا را مسدود نکند. همانطور که ذکر شد، برخی مدلها قابلیت گرمادهی نیز دارند که هنگام خرید باید متناسب با نیاز خود تصمیم بگیرید که آیا نیازی به گرمادهی آن دارید یا تنها به وسیلهای خنککننده نیاز دارید. دستگاههای داخلی و بیرونی سیستم های اسپیلت باید در فضایی نصب گردد که جریان هوای کافی جهت تبادل حرارتی وجود داشته باشد، در غیر این صورت بازدهی دستگاه به شدت کاهش می یابد. 18- مراقب باشید که آب وارد لوله های مبرد نشود. 17- مراقب باشید که در هنگام نصب، گرد و غبار و ذرات ریز وارد لوله های مبرد نشود. توجه داشته باشید که یونیت بیرونی بایستی به گونه ای نصب شود که باد از رو به رو به ان وزیده نشود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *