دسته‌ها
آموزش های مربوط به کولر

راهنمای جامعی

راهنمای جامعی که در ادامه در اختیارتان قرار می دهیم باعث میشود در هنگام خرید کولر گازی، از همه چیز اطلاع داشته باشید و انتخاب مناسب و لذت بخشی داشته باشید. 9. برای اتصال بهتر، مهره را روی لوله زبانه دار بطور مستقیم قرار دهید و در لحظه اول مهره اتصال را بدون فشار ببندید تا کامل جفت شوند. 5. حداکثر ارتفاع مجاز لوله بصورت عمودی بین دو یونیت داخلی و خارجی 5 متر می باشد. می توانید اول روی دیوارها را با استفاده از مداد و خط کش، خط کشی کرده و سپس با قراردادن متر روی خطوط کشیده شده که مشخص کننده محل عبور لوله ها می باشند، فاصله های غیر مستقیم را اندازه گیری کنید. 31. محل نصب دستگاه باید حداقل یک متر از دیگر وسایل برقی نظیر لوازم صوتی و تصویری و لوازم گرمازا فاصله داشته باشد. 22. محل نصب باید به نحوی انتخاب شود که اتصال بین یونیت داخلی و خارجی به سهولت امکان پذیر باشد. لوله تخلیه آب یونیت داخلی باید بصورت شیبدار نصب شود.

1. در ابتدای لوله های ارتباطی یونیت داخلی و سپس یونیت خارجی را وصل کنید. حتی بزرگترین کولرهای آبی هم نمی توانند محیط هایی از یک اندازه بزرگتر را خنک کنند. کولرگازی پرتابل، دستگاهی است که می تواند گاز به مایع و مایع را به گاز تبدیل کند و وظیفه اصلی آن گرفتن گرمای محیط می باشد و این کار را به وسیله گاز خنک کنندهای که با فشار به سمت کندانسور انتقال داده می شود، انجام می دهد. 21. ورودی و خروجی هوای دستگاه نباید مسدود شود در غیر این صورت جریان هوای خنک به همه قسمت های اتاق نخواهد رسید و در عملکرد کولر اختلال بوجود خواهد آمد. امااستفاده آن بصورت کمکی در هوای خیلی سرد در حالتی که دیگر دستگاههای گرمازا توان گرم کردن محیط را ندارد می تواند بسیار مفید باشد. اما در باز کردن یونیت داخلی و خارجی از یکدیگر طبیعتاً گاز کولر گازی خارج می شود و بعدا باید کولرگازی را شارژ گاز کنید. 29. محل نصب باید استحکام لازم برای تحمل وزن دستگاه را داشته باشد. بهتر است که خانه و محل کار شما مکانی با خنکی یکنواخت و رطوبت پذیر باشد .سیستم داکت اسپلیت کانالی ، هوای مناسب را به وسیله یک دستگاه کمپرسور و کندانسور که خارج از خانه شما می باشد، تولید می کند و به یک دستگاه فن کویل داخلی متصل می شود ، که در داخل سقف کاذب خانه قرار گرفته است.

23. در حین نصب حتما به وضعیت ظاهری نصب توجه شود تا محل قرارگیری لوله ها و اتصالات زیبایی محیط نصب را تحت الشعاع قرار ندهید. 26. در رابطه با محل تخلیه آب تقطیر از مشتری نظر خواهی کنید و در مناطق گرمسیری جنوب به مشتری توصیه کنید تا از آب حاصل از تقطیر فقط می توانند جهت آبیاری گیاه و فضای سبز استفاده کنند . 2. کف زمین را با بتن بپوشانید و اطمینان حاصل کنید که سطح آن صاف باشد. 30. با اندازه گیری دو طرف سینی پشتی داخلی از سقف اطمینان حاصل کنید که یونیت کاملا افقی نصب شود . چون گاز کولر گازی را در قسمت یونیت خارجی کولرگازی جمع آوری نموده ایم طبیعتاً هیچگونه گازی از دستگاه خارج نخواهد شد و پس از آن سیم های ارتباطی را از قسمت ترمینال پنل کولر گازی و قسمت خارجی کندانسور کولر گازی باز می نمایید و لوله ها را به صورت دقیق با مراقبت خاص باز کرده به دلیل اینکه لوله ها از جنس مس بوده و حساس و قابل شکنندگی و دو پهن شدن را دارند با مراقبت آنها را باز کرده و کنار میگذاریم حال شما نحوه باز کردن کولر گازی را یاد گرفته و آماده جابجایی و یا تعمیر کولر گازی می باشد.

در برخی موارد مشاهده شده است که برخی از دوستان با قرار دادن جسسمی مانند مقوا ،دستمال کاغذی، و یا تکه ای از چوب اقدام به بالانس نمودن پنل نموده و صدای پنل و ارتعاش آن را به صورت موقت برطرف میکنند این کار ،کار نادرست و غیر اصولی است به دلیل این که به مرور زمان این ارتعاش بیشتر شده و خسارت وارده به کولر گازی را دوچندان مینماید. 34. در هنگام عبور لوله از دیوار بهتر است لوله خروجی آب در پایین قرار گیرد. این مدل برای فضاهای کوچک طراحی شده و همانطور که از اسمش پیداست روی پنجره قرار می گیرد و نصب ان راحت است. اگر به دنبال کولر گازی کوچک هستید، کولر پنجره ای گزینه خوبی است. شما میتوانید کولر گازی قابل حمل و پنجره ای را خودتان نصب کنید. علاوه بر این ، AHRI تست عملکرد را نیز انجام داده است. 25. در صورت نصب یونیت داخلی در اتاق پذیرایی حتما از مشتری نظر خواهی لازم را انجام دهید تا خسارتی به دیوار ها و اشیای تزئینی وارد نشود. 9. قبل از انجام هر نوع سوراخ کاری نقشه صفحه پشتی و موقعیت سوراخ خا را با مداد روی دیوار مشخص کنید.

در مراکزی که در زمینه تعمیر کولر گازی و یا سایر لوازم و دستگاه ها انجام می شود، باید تعمیر به صورت تخصصی باشد. 16. بعد از انجام مراحل نصب و در مراحل مختلف، شخصا محیط کثیف شده را پاک کنید و نخاله ها را از محیط خارج کنید. 20. زمان نصب یونیت روی سینی پشتی، ابتدا مجموئه لوله را از داخل سوراخ عبور داده و بعد یونیت را نصب کنید . در صورت نفوذ پلیسه و لراده لوله مسی در داخل سیستم کمپرسور و سایر قطعات موجود در مدار تبرید، دستگاه دچار مشکل اساسی خواهد شد. 32. محل نصب دستگاه باید به نحوی باشد که تعویض و تمیز کردن فیلتر به سهولت امکان پذیر باشد. فیلترهای مخصوص تصفیه هوای محیط: کولرهای گازی توسط فیلترهای مخصوص خود، هوای سالم و تصفیهشده در خانه یا محل کار ایجاد میکنند. هنگام تشخیص کولرگازی اینورتر با معمولی به این موارد دقت فرمایید : گاز کولرگازی اینورتر R410a میباشد در صورتیکه در کولرهای گازی معمولی گاز آنها R122 میباشد و اینکه کولرهای کم مصرف نسبت به کولرهای معمولی با آمپر کمتری کار میکنند . نصب سایه بان در بالای واحد بیرونی کولر گازی باعث می شود کندانسور دستگاه بازدهی بیشتر و مصرف برق کمتری داشته باشد.

بهترین کولر گازی های بازار بندر گناوه در این لینک
خرید کولر گازی از هندیجان به راحتی و اینترنتی از این لینک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *