دسته‌ها
آموزش های مربوط به کولر

فن کولر گازی در پنل داخلی و خارجی چه وظیفه ای دارد؟

اگر محیط کوچک است یک کولر با قدرت پایین جوابگوی نیازهای شما است. به بیان سادهتر عملکرد کولر گازی خورشیدی درست شبیه به کولر گازی معمولی است با این تفاوت که بر کاهش مصرف انرژی برق در سیستم آن یک آبگرمکن خورشیدی کوچک تعبیه شده است که انرژی خورشید توسط لولههای به کار رفته در قسمت بیرونی آن جذب شده و تبدیل به حرارت میشود. سرویس کار کولر گازی باید به دقت کندانسور و خازن کولر گازی را نیز مورد بررسی قرار دهد. میزان انرژی هدر رونده پایین نیز مورد دیگری است که موتور پیستونی کولرگازی اُ جنرال را محبوب کرده، چرا که اگر بخواهید به صورت مداوم از کولرگازی استفاده کنید، با میزان مصرف کم انرژی رو به رو خواهید شد. مزیت این سیستم اشغال نکردن فضا و استفاده از یک کمپرسور برای یک واحد میباشد. برای مناطق خنک و معتدل از ناحیه t1 استفاده می کنند و برای مناطق گرم و حاره ای ناحیه T3 جوابگو است. تکنسین کولر گازی در طول بررسی های خود باید مطمئن شود که کمپرسور و فن به خوبی و و روان کار می کند. با این کار موجب امنیت مراحل سرویسمی شود.

کولر گازی کوچک و ارزان می خواهید اینجا کلیک کنید؟
می خواهید از بندرگچین کولر گازی بخرید؟اینجا کلیک کنید
می خواهید از بندر دیلم کولر گازی بخرید؟اینجا کلیک کنید
می خواهید از عسلویه کولر گازی بخرید؟اینجا کلیک کنید
می خواهید از کنگان کولر گازی بخرید؟اینجا کلیک کنید
می خواهید از نخل تقی کولر گازی بخرید؟اینجا کلیک کنید

کویل کندانسور آلوده و کثیف موجب میشود که کمپروسور سردکننده به سختی کار کند، که جریان بیشتری را بر سرویس برق تحمیل میکند و نتیجه افزایش هزینههای قبض برق خواهد بود. اطمینان حاصل کنید که این قطعه به شکل صحیح متصل شده و کار می کند. هزینهی بررسی و تمیز کردن کویل کنداسور به مراتب کمتر از هزینه تعویض کمپرسور می باشد. این سیستم با یک سیکل تراکمی کار می کند ، در ابتدا گاز مبرد وارد کمپرسور می شود و فشار و دمای آن بالا می رود ، مبرد فشار بالا در مرحله بعد وارد کندانسور شده و کندانس ( تبدیل به مایع ) می شود ، این تغییر فاز باعث می شود که گاز پرفشار مبرد تبدیل به یک مایع پرفشار شود ، بعد از آن از یک شیر فشارشکن می گذرد ، با عبور از شیر فشار شکن ، فشار مایع مبرد کم می شود و طبق روابط ترمودینامیکی مربوط به شیر فشار شکن دمای مبرد نیز کاهش می یابد ، این مایع پرفشار با دمای پایین وارد اوپوراتور می شود و در معرض هوای داخل ساختمان که به یونیت داخلی آمده است قرار می گیرد ، هوا به کمک فن از روی کویل های مسی حاوی مایع مبرد عبور می کند و خنک می شود.

لولههاي کولر گازی مخصوصاً لوله برگشت یا لوله گاز یا همان لوله ضخیم تر کولرگازی بسیار خنک است و اگر با عایق کاملا پوشانده نشود همان اتفاق لیوان آب برایش میافتد یعنی رطوبت هوا جذب آن شده و به صورت مایع و قطرهقطره به داخل منزل ریخته میشود. در این مرحله باید سیم کشی های داخلی به به خوبی و با دقت بررسی شوند تا مطمئن شود که سیم ها کاملا به هم متصل بوده و احتمالا نسوخته اند. سخت کار کردن فن و کمپرسور موجب داغ شدن آن ها و در نهایت سوختن این دو قطعه می شود. این کار در بهبود عملکرد دستگاه شما بسیار موثر می باشد. شاید برای شما نیز این سوال پیش آمده باشد که هزینه سرویس کولر گازی چقدر می شود؟ همچنین نماد اعتماد الکترونیک برای هر سایت فروشگاهی الزامی است که فروشگاه کالاپایا نیز دارای این نماد معتبر می باشد. ال جی همیشه اولویت خود را بر اساس برطرف کردن نیاز مشتری گذاشته است و همیشه بازخورد مخاطب را برای طراحی هر محصولی در نظر میگیرد. و اگر اخبار بدی از نحوه ارائه خدمات به مشتری از یک شرکت به گوشتان رسید آن شرکت قابل اعتماد نیست.

 

اما این تمام چیزی نیست که این دستگاه ارائه میدهد. داکت اسپلیتها پاسخی دائمی به حل مشکل تهویه مطبوع هستند؛ اما لازم به ذکر است که این سیستم معایبی نیز به همراه دارد. هر کدام از این سه مدل مزایا و معایبی دارد که باعث می شود برای عده ای جذاب و برای افرادی فاقد جذابیت باشند. نکته جالب اینجاست که کولرگازی های گری قابلیت اتصال به شبکه اینترنت را دارند و شما از هر نقطه ای از جهان که قرار داشته باشید براحتی می توانید کولرگازی خود را از طریق اینترنت بطور کامل کنترل کنید. اگر میزان شارژ گاز کمتر یا بیشتر از حد تعین شده باشد کولر گازی اسپلیت شما نیاز به سرویس و شارژ گاز خواهد داشت. او این قضیه را می سنجد که آیا شارژ گاز کولر بر اساس دستور العمل سرویس کولر گازی جمورد نظر تنظیم شده است یا خیر؟ در این مرحله سرویسکار کولر گازی با وصل کردن گیج مانیفولد به کولر گازی فشار گاز آن را اندازه می گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *