دسته‌ها
آموزش های مربوط به کولر

قیمت روز تلویزیون ، یخچال ، کولر گازی ، لباسشویی ، ظرفشویی ، جهیزیه

پیش از اینکه به تفاوت داکت اسپلیت با چیلر بپردازیم بهتر است ابتدا با سیستم داکت اسپلیت و چیلر کمی آشنا شویم. با استفاده از داکت اسپلیت ها علاوه بر اینکه برای تامین سرما و گرمای هر واحد آپارتمان دارای استقلال می باشد و همچنین هزینه های نگهداری و بهره برداری از یک سیستم برودتی به شدت کاهش می یابد. می تواند در افزایش یا کاهش قیمت کولرگازی تاثیر گذار باشد و قیمت کولر گازی در هندیجان از طرفی در برخی محیط ها وجود بعضی از این فیلترها بسیار کارآمد خواهد بود که باید هنگام خرید اسپلیت به همه اینها توجه نمود. قبل از انتخاب قطعی هر یک از مدلهای داکت اسپلیت یا اسپلیت کانالی به موضوع تک فاز بودن یا سه فاز بودن برق مصرفی آن توجه نموده و همچنین آمپر برق مصرفی آن را با آمپر (A) کنتور برق ساختمان خود مقایسه فرمایید. در صورت کمتر بودن حجم هوادهی میزان صدای کمتر و در صورت بیشتر بودن هوادهی، میزان صدای داکت اسپلیت بیشتر خواهد بود. قبل از انتخاب و سفارش خرید هر یک از داکت اسپلیت ها علاوه بر موضوع ابعاد هواساز یا پنل داخلی، به موضوع تک فاز یا سه فاز بودن برق مورد نیاز آن و همچنین آمپر (A) برق مصرفی آن , با در نظر گرفتن توان و مشخصات کنتور برق واحد خود دقت فرمایید.

به ازای هر ۳۵ یا ۴۰ متر مربع سطح کلی و ناخالص آپارتمان حدود یک تن تبرید (ظرفیت داکت اسپلیت) در نظر گرفته می شود (هر متر مربع فضای مفید حدود btu/hr 400) تبرید بنابراین اگر متراژ هر یک از واحد های آپارتمان شما بیش از ۱۲۰ متر مربع باشد، بهتر است برای هر واحد دو دستگاه داکت اسپلیت مورد استفاده قرار گیرد. در این بخش میخواهیم به شما بگویم که به صورت کلی کاربرد داکت اسپلیت چیست و عملیات سرمایشی گرمایشی آن را برای شما شرح دهیم. بنابراین از یک فرد متخصص بخواهید تا تنظیمات ترموستات را بررسی و در صورت خرابی آن را تعمیر نماید. در صورتی که کنترل کار نکرد، عیب یابی برد دستگاه را انجام داده و سیمی که مادون قرمز را به برد وصل میکند، بررسی شود. از دهانه ی خروجی هواساز یا همان یونیت داخلی در سقف کاذب کانال کشی انجام شده و در هر قسمتی که نیاز باشد دریچه ای تعبیه می گردد و متناسب با هر فصل هوای سرد یا گرم خارج می شود برای تولید هوای گرم یک کویل آب گرم جلوی دستگاه یا پشت دستگاه قرار می گیرد. کولر گازی چند شعله یا مولتی پنل نیز یک نوع از کولر گازی است که در ساختار آن به جای یک پنل از دو پنل استفاده میشود در نتیجه برق مصرفی آن 40 درصد کاهش مییابد.

پیچهایی که برد کولر گازی را سر جای خود نگه داشته اند را باز کنید و برد کنترل را از جای خود خارج کنید. خود این واحد یک کولر گازی دو بخشی است که به همان روشی که یک تهویه مطبوع نوع پنجره نصب می کند نصب نمی شود. نکته: کمپرسورهای (compressor) سیستم کولر گازی دیواری فقط هرمتیک (بسته) می باشد یعنی اگر جایی دیدیم یا خواندیم کمپرسور Semi Hermetic (نیمه بسته) منظور موتورهای قوی برای چیلرها و سردخانه می باشد نه کولر گازی. اجرای درست و اصولی کانال کشی و لوله مسی داکت اسپلیت یا اسپلیت کانالی به منظور بهره مندی از بالاترین کارایی سیستم داکت اسپلیت. منظور از اینورتر همان استفاده از فناوری دور متغیر میباشد که متناسب با نیاز مصرف کننده تغییر میکند. برای آپارتمان های تا متراژ ۱۵۰ متر مربع نیز می توان از اسپلیت های تک فاز با برق ۳۲ آمپر (برخی برندها) استفاده نمود و نیازی به تقاضای برق سه فاز از شرکت برق نمی باشد. داکت اسپلیت تقریبا از رایج ترین سیستم های سرمایش و گرمایشی در آپارتمان ها محسوب می شود.

داکت اسپلیت ها یا اسپلیت های کانالی با تامین هوای خنک در تابستان و همچنین تامین هوای گرم در زمستان برای کلیه فضاها در یک واحد آپارتمان و انتقال هوای سرد یا گرم توسط کانال های اجرا شده در داخل سقف کاذب، دمای محیط مورد نظر را به شرایط آسایش و دلخواه تنظیم شده ترموستات می رسانند. ۲٫در مقایسه با مینی چیلر یا چیلر مصرف برق آن تا حدودی بالاتر می باشد ولی نسبت به اسپلیت دیواری مصرف برق آن کمتر می باشد. بهترین مکان برای دریچه مکش ۷۰ سانتی متر تا یک متر از زمین می باشد. در صورتی که واحدهای آپارتمان شما حتی تا متراژ ۲۰۰ متر مربع باشند نیز می توانید با استفاده از برق تک فاز ولی ۵۰ آمپر، از تک فاز استفاده نمایید. معمولا این فاصله را بر حسب متر محاسبه می کنند. با وجود ترموستاتی که در بزرگترین فضا قرار گرفته است دمای هوا اندازه گیری می شود. لازم است بدانید که امروزه استفاده از داکت اسپلیت های خانگی یکی از لوکس ترین گزینه های برای تهویه مطبوع هوای منزل شما می باشد که می توانید بهترین و باکیفیت ترین این محصولات را به راحتی از همین وب سایت اینترنتی ما تهیه و آن را مورد استفاده قرار دهید.

 

آشنایی با داکت اسپلیت و چگونگی انتخاب آن از جمله مواردی است که در زمان های بخصوصی می تواند تا حدودی از مشکلات و دغدغه های شما را بابت اشکالات ناشی از این نوع دستگاه از بین ببرد. بطوریکه دستگاه داخل آپارتمان روشن شده و تمام فضا اعم از سالن و اتاق های خواب هم دما می شوند. تولیدات این شرکت شامل انواع کولر های آبی ، شومینه ، بخاری های گازی ، انواع آبگرمکن های گازی و برقی ، انواع اجاق گازهای کابین دار و هود می باشد . کولرهای آبی به علت خنک کردن محیط از طریق افزایش سطح رطوبت، تنها قابلیت استفاده در مناطق خشک را دارند. درحالیکه این اتفاق در کولرهای آبی خیلی دیرتر میافتد. علاوه بر این ذکر این نکته مهم است که که برای محاسبه مصرف برق داکت اسپلیت در ابتدا باید دستگاه مورد نظر را با توجه به نیاز های فضایی و کاربری بنا انتخاب نمود تا پس از آن بتوان مصرف برق داکت اسپلیت را به عنوان مثال در یک ماه محاسبه نمود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *