دسته‌ها
آموزش های مربوط به کولر

مشخصات، قیمت و خرید داکت اسپلیت کانالی گری 30000

عیب18- بدنه کولر برق دارد. رفع عیب18- اتصال بدنه ممکن است از کمپرسور و یا فن ،خازن ها و یا سیم های رابط باشد.مانند سایر لوازم خانگی ابتدا ارتباط الکتریکی مصرف کننده های ماشین را با مدار قطع نمایید اگر اتصال بدنه از بین رفت یکی از آن ها دارای اتصال بدنه است هر کدام از مصرف کننده ها را جدا گانه بوسیله اهم متر یا لامپ سری تست نمایید ودر صورت برخورد با قطعه معیوب ،سایر اتصالات مدار را به شکل اولیه باز گردانیدو اتصال بدنه آن مصرف کننده را بر طرف نمایید.اما اگر با قطع مصرف کننده های مدار ،اتصال بدنه همچنان بر قرار بود، سیم بندی مدار را تعویض نمایید. این عیب می تواند از خروج لوله بلوی ترموستات از جایگاه خودش نیز باشد .همچنین این عیب می تواند از ایجاد حفره باریکی در سیستم گاز ترموستات نیز ایجاد شود اگر کلید ترموستات سالم است (جوش نخورده)ولوله بلو نیز در محل خودش است گاز درون ترموستات از خفره باریکی خارج شده و بناچار می بایست ترموستات را تعویض نمایید.اگر سیم بندی مدار را تغییر داده اید و یا تجدید نموده اید،یکی از احتمالات اشتباه در سیم بندی مدار است.مدار را مجددا”مورد بر رسی قرار دهید.

رفع عیب22- این عیب می تواند با روشن نشدن کمپرسور مرتبط باشد صرفنظر از این عیب و به فرض آنکه کمپرسور در حال کار باشد بر اثر نشت ،گاز فریون 22 از کولر خارج شده است که می بایست توسط تعمیر کاری مجرب بوسیله فشاردهی محل نشت ، مشخص شده وپس از جوشکاری و آزمایش مجدد بوسیله فشار دهی ، هوای درون لوله ها بوسیله وکیوم پمپ (پمپ تخلیه هوا ) تخلیه شده و سپس شارژ گاز صورت پذیرد. عیب16- کمپرسور و فن هر دو در حال کارند اما خنک کنندگی کولر بسیار کم است. سپس پروب اهم متر را به دو سر پایه های بویین رله متصل کنید. رفع عیب17- از آن جا که صحت عملکرد یاتاقان ها در سرعت محور فن بسیار موثر است خرابی آن ها علاوه بر آنکه هوای خروجی را کاهش می دهد صدای شدیدی را نیز ایجاد می سازد. کارشناسان مجموعه تخصصی دماتجهیز می توانند مناسب ترین انتخاب از برندهای برتر داکت اسپلیت را بر اساس شرایط فنی و اقتصادی در هر پروژه به شما سازندگان و انبوه سازان گرامی معرفی نمایند.

مثلا اگر محاسبه کرده اید که ظرفیت مناسب اتاقتان برابر با 24000BTU است، بهتر است 26000BTU انتخاب کنید تا حتی زمانی که خانه تان پر از مهمان باشد، همچنان دمای خانه خنک باقی بماند. یک کولر گازی میتواند دمای خانه شما را تنظیم کند و همیشه در حالتی ایدهال مناسبترین دما را تامین کند. در این شرایط وقتی کولر گازی را روشن می کنند به دلیل وجود کانال کولر آبی ، بخشی زیادی از انرژی سرمایشی هدر می رود و نکته مهمتر اینکه دمای آسایش آنها در ذهن تغیر کرده و دیگر حاضر به استفاده از کولر آبی نیستند. ترموستات را تنظیم نمایید. رفع عیب19- این عیب می تواند از جوش خوردن کنتاکت های کلید درون ترموستات باشد ولوم ترموستات را در جهت خلاف عقربه های ساعت (به سمت صفر) بچرخانید.اگر ترموستات خاموش نشد آن را تعویض کنید البته می توان قابه مخصوص ترموستات را جدا نموده با سمباده کشی سطح کنتاکت ها،از آن ها مجددا” استفاده نمود اما تجربه نشان داده است کنتاکت های جوش خورده پس از مدت اندکی مجددا” دچار همین عیب می شوند زیرا سطح پلاتین ها فرسوده شده .تعویض ترموستات منطقی تر است زیرا کار مداوم کولر به کمپرسور آسیب می رساند ودر مقابل قیمت ترموستات تعمیر کمپرسور به هیچ وجه مقرون به صرفه نیست.

در این میان شاید برخی از افراد قیمت نسبتا بالای آن را جز معایب کولر گازی خورشیدی بدانند که به نظر متخصصین این موضوع کاملا اشتباه است زیرا شما با صرف هزینه خوب میتوانید تا نیمی از هزینههای دیگر مانند برق خود را کاهش دهید در نتیجه کولر گازی خورشیدی میتواند انتخاب خوبی برای شما باشد. با گرم شدن هوا و نزدیک شدن به فصول گرم سال بهترین راه برای لذت بردن از هوایی مطبوع و لذتبخش در محیط خانه و محل کار، انتخاب یک کولر گازی مناسب است. وظیفه اصلی موتور فن در کولر گازی خنک کردن سریع و بموقع کمپروسور میباشد هر پقدر دور فن کمپروسور بالاتر و بموقع تر انجام گیرد کمپروسور راندمان بالا و کیفیت تولید هوای خنک ان بالاتر خواهد بود .در کمپروسور هایی که دور فن کمتری دارند گرمای تولید شده توسط کمپروسور دیرتر خارج گردید و سبب میشود که کمپروسور اصطلاحا اور لود خواهد کرد و از فعالیت باز خواهد ایستاد وبعد از خنک شدن کامل کمپروسور مجددا به کار خواهد افتاد .

مشاهده کولر گازی در گناوه 22 از این لینک
برای مشاهده کولر گازی هندیجان اینجا کلیک نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *