دسته‌ها
آموزش های مربوط به کولر

معرفی و راهنمای خرید انواع کولر گازی داکت اسپلیت

در ابتدای نصب کولر گازی باید سینی پنل را نصب کرد که وظیفه نگهداری پنل داخلی را دارد. لازم به ذکر است در سیستم های که گاز داخلی کندانسور به هر علتی خالی شده باشد قبل از انجام عمل وکیوم باید شیرهای سرویس را باز نگه داشته تا ععمل تخلیه به صورت کامل در کل سیستم انجام پذیرد. اگر با باز و بسته کردن کلید نشانگر مولتی متر تغییری از میزان اهم نداشت کلید اصلی باید تعویض و مدار مجددا تست گردد. ابتدا شیرهای گیج ( دستگاه اندازه گیری) را بسته و شیلنگ آبی رنگ را به شیر برگشت کمپرسور متصل نمایید. ابتدا از بسته بودن شیرها مطمئن شوید، با برداشتن درپوش شیر های کندانسور از بسته بودن آنها مطمئن شوید. استفاده از این کمپرسور ها در سیستم های تهویه مطبوع تولید شده توسط کمپانی گرین، سبب شده تا به طور قابل توجهی میزان مصرف انرژی دستگاه کاهش پیدا کرده و در نتیجه بازدهی آن افزایش پیدا کند. در انتها زمانی که عمل وکیوم تمام شد شیر گیج را ببندید و پمپ وکیوم را خاموش کرده و پس از 5 دقیقه اگر درجه گیج بالا آمده باشد یعنی سیستم نشتی داشته ، و اگر درجه جابه جا نشده بود یعنی مشکلی در سیستم نبوده و پمپ را باز کرده و شیرها را باز کنید.

از کولر گازی ال جی موجود در بندر گناوه دیدن نمایید.
از کولر گازی بوش موجود در بندر گناوه دیدن نمایید.
از کولر گازی سامسونگ موجود در بندر گناوه دیدن نمایید.
از کولر گازی گری موجود در بندر گناوه دیدن نمایید.
از کولر گازی جنرال موجود در بندر گناوه دیدن نمایید.
از کولر گازی هیتاچی موجود در بندر گناوه دیدن نمایید.

با این حال پس از اتمام جنگ جهانی دوم، وقتی تولید محصولات الکترونیکی خانگی نیز جایش را در دنیای تجارت باز کرد، شرکت فوجی هم مانند دیگر شرکتهای ژاپنی رقیب وارد این بازار شد و خیلی زود سهم بزرگی از بازار ژاپن و دیگر کشورهای جهان را به خود اختصاص داد. لوله بریه شده را با سوهان مخصوص پلیسه گیری کنید تا از نشتی جلوگیر شود. باید توجه داشت که اتصال بین لوله ها و لوله با کولر گازی به درستی صورت گرفته باشد تا از نشتی گاز در طول مدت کارکرد کولر گازی جلوگیری شود. هم چنین برای جلوگیری از نشتی باید توجه داشت که لوله دچار ترک نشده باشد. در غیر این صورت نشتی گاز خواهیم داشت.هم چنین دقت داشته باشید که همیشه در زمان برش لوله 30 تا 40 سانتی متر بیشتر از متراژ محاسبه شده لوله را برش دهید. در ابتدا باید متراژ لوله از پنل تا کندانسور محاسبه گردد با استفاده از متر و به صورت دقیق از روی دیوار متراژ را محاسبه کنید هم چنین دقت داشته باشید که فاصله هایی که دارای خم میباشند را به درستی و با دقت اندازه گیری کنید. اگر دیوار کاذب باشد از پیچ خودکار مناسب یا پیچ و مهره با اشر فنری استفاده کنید.

درجه ی گیج باید تا زیر صفر برسد و دقت کنید که زمان وکیوم کردن به دو عامل بستگی دارد: 1 ظرفیت پمپ وکیوم 2 حجم کولر گاز برای مثال اگر برای وکیوم کردن از پمپ وکیوم با ظرفیت 8 متر مکعب استفاده کنید، اگر لوله کشی بیش تر از 10 متر بود زمان وکیوم حداقل 15 دقیقه و یا بیشتر است و اگر کمتر از 10 متر باشد حداقل زمان 10 دقیقه و یا بیشتر. 11 هیچ گاه لوله کشی را از متراژ استاندارد بیشتر انجام ندهید زیرا باعث کاهش راندمان کولر گازی خواهد شد. پس از طی این مراحل دستگاه را خاموش کرده. 2 دستگاه را در معرض نور بیرون نصب نکنید 3 به مصرف کننده توصیه کنید که از ورود و خروج هوای زیاد به داخل فضایی که پنل نصب کرده اید جلوگیری کنند زیرا در طولانی مدت موجب کم شدن بازده دستگاه میشود. لوله را داخل لوله بر قرار داده و با وارد کردن یک فشار مین به پیچ لوله بر ، لوله را پاد ساعت گرد چرخانده تا لوله بریده شود. لوله را داخل لوله گیر قرار داده و محکم میکنید. 5 داخل لوله ها را قبل از نصب حتما توسط گاز ازت تمیز کرده تا گرد و غبار در آن وجود نداشته باشد زیرا گردو غبار در لوله در طولانی مدت موجب آسیب به کولر گازی و کوتاه شدن عمر کمپرسور میشود.

عمل وکیوم قبل از راه اندازی دستگاه عمری ضروری است زیرا اگر رطوبت و گردو غبار از طریق لوله و یا هوای داخل پنل وارد سیستم شود باعث کاهش روند کارکرد دستگاه و در نهایت صدمه دیدن کولر گازی میشود. برای مطمئن شدن از نشتی نداشتن محل های جوشکاری آنها را آغشته به کف و صابون کرده و به فشار گیج دقت کنید زیرا اگر عقربه گیج پایین آمده باشد یعنی سیستم نشتی دارد. حال میتوانید لوله های اتصال پنل داخلی و کندانسور را جدا نمود و به راحتی و بدون نشتی گاز کلر گازی را جابه جا کنید. کپسول گاز را اندازه گیری کنید کاتالوگ دستگاه را مطالعه کرده به میزان گاز را بر حسب کیلوگرم دقت فرمایید مقدار گاز نوشته شده در کاتالوگ را از وزن کپسول کم کرده وزن به دست آمده وزنی است که کپسول باید بعد از شارژ دستگاه داشته باشد اگر برای نصب دستگاه بیش از 5 متر لوله کشی انجام شده باشد باید به ازای هر متر بیشتر حدود 21 گرم گاز بیشتر از گاز محاسبه شده به دستگاه تزریق کنید. 10 حتما پس از لوله کشی عملیات نشت یابی را انجام دهید. اگر به دنبال راه حل برای سرویس یا تعمیر کولرگازی ال جی می باشید حتما مطلب زیر را مطالعه کنید ، زیرا کمک شایانی به بالابردن سطح اطلاعات شما درباره ی این دستگاه می کند و همچنین شما می توانید به سرعت تصمیم خود را برای رفع مشکل بگیرید.

به عنوان مثال شما برای آن که بتوانید در یک اتاق 12 متری به خوبی پوشش دمایی خاصی را داشته باشید می توانید از کولر گازی 9 هزار استفاده کنید. 6 ورودی و خروجی دستگاه را مسدود نکنید زیرا موجب کم شدن راندمان و آسیب به کولر گازی میشود. 2 عمل وکیوم باعث تمیز شدن لوله ها از گردو غبار میباشد و از گرفتگی سیستم در طول کارکرد جلوگیری میکند. تغییر فاز هوایی که از روی کویل رد میشود باعث سرد شدن اپراتور شده و هوای سرد تولید میگردد. در آخر باید توجه داشت که یونییت خارجی در محلی نصب گردد که هوای خروجی و صدای دستگاه نه برای خود فرد و نه برای همسایگان مشکل ایجاد نکند. خانمی که مشغول خرید یخچال ساید بای سایدامرسان برای جهیزیه دخترش است، می گوید: «از ساعت 10 صبح در بازار محصولات مورد نیازم را قیمت می کنم. پس از جدا کردن کپسول ، پمپ وکیوم را وصل کنید. پس از طی کردن مراحل نشت یابی و تست فشار کپسول را جدا کنید و مراحل وکیوم را طی کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *