دسته‌ها
آموزش های مربوط به کولر

نحوه تنظیم سرمایش و گرمایش داکت اسپلیت

تست سوییچ چند وضعیتی از اولین مواردی است که در موقع خراب شدن فن کولر، انجام می شود. برای تنظبم زمان خاموش و روشن شدن کولر گازی اسپیلت در یک تایم خاص از این دکمه استفاده میکنیم ولی بدلیل بهم ریختن تایم،در اکثر اوقات استفاده از این دکمه توصیه نمیشود. برای تغییر حالت درجه ریموت کولر گازی از سانتیگراد به فارنهایت روشهای مختلفی وجود دارد. این قطعه تامین ولتاژ موتور فن را بر عهده دارد. این قطعه تنظیم تغییر جریان برق، هوادهی فن و سرعت چرخش آن را بر عهده دارد. کنترل کولر گازی شما توسط ریموت کنترل کولر گازی انجام میشود و برای اینکه بتوانیم از کلیه امکانات دستگاه کولر گازی اسپلیت بهره مند شویم باید از کنترل از راه دور استفاده کنیم و هنگامی که برند کولر گازی شما تغییر میکند،ریموت کنترل کولرگازی نیز تغییر میکند ولی راه حل دیگری بنام ریموت کنترل مادر کولر گازی نیز وجود دارد که میتواند اکثر برندهای کولر گازی را ساپورت میکند که این کار با یک کد دادن ساده به ریموت کنترل همه کاره کولرگازی انجام میشود.

کولرهای گازی ساخته این برند، مصرف انرژی بسیار کمی داشته و از فیلتر یونیزه برای پاکسازی جریان هوا بهره مند هستند. همین خاموش نشدن کولر باعث شده که نیازی به استارت روشن شدن و در نتیجه مصرف برق بالا در زمان روشن شدن نباشد و بنابراین کولر های دارای اینورتر به میزان قابل توجهی مصرف برق کمتری دارند. دلیل این کار، دادن فرصت کافی برای سرد شدن کویل اواپراتور است. معمولا برای تغییر حالت فارنهایت به سانتیگراد ، ریموت را در حالت خاموش قرار داده و سپس دکمه MODE و کاهش دما TEMP را که یا بصورت فلش پائین و یا منفی است را همزمان فشار میدهیم. سه فیلتر تصفیه ی بالا وقتی هر سه در یک دستگاه به کار برده شود بهترین تصفیه هوا را انجام میدهند به همین خاطر شرکت بوش این سه فیلتر را بصورت یکجا در ساخت کولر گازی بوش 36000 به کار برده است. عوض کردن قطعات داخلی کولرگازی کاری نیست که بدون تجربه بتوانید آن را انجام دهید.

ترمیستور وسیله ای متصل به بورد است که دمای محیط را اندازه گیری می کند. برای تنظیم دمای مورد نظر باید از این دکمه بر روی کنترل کولر گازی اسپیلت استفاده مینمائیم.معمولا جهت محیط مسکونی و اداری دمای آسایش را در نظر میگیریم که معمولا بین ۲۲ تا ۲۵ درجه سانتیگراد است و دمای اتاق سرور باید ۲۰ درجه سانتیگراد باشد.در صورت تنظیم دمای کولر گازی بر روی درجه مورد نظر و عدم کارکرد مناسب کولر گازی باید برای تعمیر کولر گازی با تعمیرگاه مجاز کولر گازی اسپیلت با شماره ۰۹۱۲۵۰۴۲۹۰۲ تماس میگیریم. نصب کولر گازی علاوه بر هزینه های نسبتا بالایی که دارد نیاز به محلی مناسب جهت نصب کمپرسور دارد همچنین نیاز به سیم کشی جداگانه برای برق کولر دارد و… واحد گرمایی انگلیسی با توجه به مساحت، محل و کاربرد محل بستگی دارد. ترموستات در بسیاری از دستگاه ها از جمله کولر گازی و اسپلیت نیز وجود دارد. هرچند برخی مستاجرین که امکان دخل و تصرف در محل سکونت خود را ندارند نیز می­توانند این نوع از کولرگازی را خریداری کنند.

ممکن است شما سیستم سرمایشی نداشته باشید که در این صورت لازم است حتماً یک کولر خریداری کنید. تفاوت داکت اسپیلت ایران رادیاتور با سیستم های ترکیبی در اسپیلت دیواری و رادیاتور به جای استفاده از چند پنل دیواری در یک ساختمان اداری یا مسکونی بوسیله ی یک هواساز که در پشت سقف کاذب قرار گرفته است به کمک کانال ها همه ی اتاق ها برای فضاهای مورد نیاز برای تهویه قرار می گیرند. برق مصرفی کولرهای گازی همزمان با استفاده از لامپهای کم مصرف (به دلیل تشعشع حرارتی کمتر این لامپها) به میزان قابل توجهی کاهش مییابد. این افزایش بازدهی به معنای مصرف برق کمتر و در نتیجه کاهش هزینه هاست. اسپلیت های گری از کم مصرف ترین و کم صداترین اسپلیت های موجود در بازار است. با خرید کولر گازی در بازار امین حضور می توانید به اصل بودن کالا پی ببرید. تعمیرکار کولر گازی با استفاده از مولتی متر، هر گونه اختلال در ترمیستور را تشخیص می دهد. هر گونه ایراد در این قطعه منجر به بد کار کردن دستگاه و همچنین از کار افتادن فن می شود.

خراب شدن و یا سوختن این قطعه منجر به از کار افتادن فن دستگاه می شود. یکی از دلایل خراب شدن فن، ایراد در بورد رله است. موتور دمنده یکی از قطعات اصلی کولرگازی است. ۶ـ دمای اتاق نشیمن را بهتر است بین ۲۸ – ۲۲ تنظیم نمایید. برای کنترل بیشتر میتوانید از یک سیستم منطقه ای استفاده کنید که به شما امکان میدهد در هر زمان که بخواهید چند اتاق را تهویه کنید. کولر گازی اسپلیت سرد و گرم اجنرال OGENERAL جهت تهویه اتاق ها و سالن ها با انواع متراژ ها مناسب است . استفاده از کولر گازی اسپلیت با قابلیت سرمایش و گرمایش انسان را از استفاده شوفاژ یا بخاری بی نیاز می کند. در اینجا نیاز نیست سیم پیچ را آبکشی کنید، پس از گذاشتن فوم روی آن قطرات شوینده روی سینی زیر میریزد. ابزار کار مورد نیاز در این شغل قیمت چندانی نداشته و سرمایه خاصی نیز نیاز ندارد. کولرهای گازی به حسگرهای حرکتی ECONAVI و Human که در دستگاه ها تعبیه شده اند نیز به سنسورهای حرکتی مجهز شده اند. بیشتر کولرهای گازی امروزه نقش یک سیستم تهویهی هوای مطبوع را نیز دارند و علاوه بر ایجاد سرمایش و گرمایش، فضایی پاکیزه و مطبوع نیز فراهم میکنند.

کولر گازی کوچک و ارزان می خواهید اینجا کلیک کنید؟
می خواهید از بندرگچین کولر گازی بخرید؟اینجا کلیک کنید
می خواهید از بندر دیلم کولر گازی بخرید؟اینجا کلیک کنید
می خواهید از عسلویه کولر گازی بخرید؟اینجا کلیک کنید
می خواهید از کنگان کولر گازی بخرید؟اینجا کلیک کنید
می خواهید از نخل تقی کولر گازی بخرید؟اینجا کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *