دسته‌ها
آموزش های مربوط به کولر

همه چیز در مورد کولر گازی و اسپلیت

به این طریق شما میتوانید به راحتی هوای سرد و یا گرم را در هر اتاق به طور جداگانهای هدایت نمایید؛ که اصطلاحا به آن منطقه بندی میگویند. ارتباط بین یونیت داخلی و یونیت خارجی از طریق لوله های مسی رفت و برگشت برقرار می شود. گاز مبرد در کندانسور یا همان یونیت خارجی داکت اسپلیت خنک شده و از طریق لوله مسی به شیر انبساط هدایت میشود. تعمیر و تعویض کمپرسور کولر گازی: پس از اینکه تعمیرکار کولر تشخیص سوختگی کمپرسور را داد حال باید به تعویض کمپرسور اقدام کرد، اینکار امری کاملا تخصصی بوده و باید اصولی انجام شود زیرا در صورت غیراصولی بودن پسامدهایی همچون تولید صدای کمپرسور و یا کوتاه شدن عمر دستگاه و بازدهی کم دستگاه را دارد.همانطور که میدانید کمپرسور قلب اسپلیت ها می باشد.در صورت بروز هرگونه مشکلی در این زمینه می بایست در نظر بگیرید که قطعا از یک شرکت معتبر درخواست تعمیر بدهید.برای تعویض کمپرسور به ابزارهای گوناگونی احتیاج می باشد که تعمیرکار همراه خود باید داشته باشد و در ابتدا پس از خالی کردن گاز داخل دستگاه و قطع کردن برق دستگاه سپس باید سراغ جداسازی کمپرسور بروند و با شعله هوا گاز و داغ کردن اتصالات باید لوله های ارتباطی دستگاه را جدا سازند و موتور را جدا کنند و سپس موتور جدید را در سرجای خود قراردهند و اتصالات جداشده را به آن متصل کنند و جوش دهند توجه داشته باشید که در تعویض کمپرسور نباید کمپرسور جدید بیش از حد داغ شود و باید با دستمال مرطوب مرتب خنک شود تا به موتور صدمه ای وارد نشود و پس از جوش کامل باید با گاز ازت شتشو شود و بعد از ان توسط وکیوم هوایی داخل خارج شود و بعد از تمام این کارها نوبت به شارژ گاز دستگاه می رسد که باید به مقدار لازم کولر گازی شما شارژ گاز شود.

همانطور که اشاره کردیم کولرهای گازی حاوی یک گاز مخصوص هستند که این گاز توسط موتور کمپرسور فشرده و توسط لولههایی به داخل خانه منتقل میشود. در مقابل، اسپلیتها دارای کمپرسور و یونیتهای داخلی جداگانهای هستند که در هر اتاق به طور مجزا نصب میشوند و یونیتهای داخلی و خارجی به واسطه لولههایی به یکدیگر متصل میگردند. داکت اسپلیتها از یک هواساز و یک کندانسور تشکیل میشوند که به کمک مجموعهای از لولههای مسی به یکدیگر وصل میشوند. اسپلیتها، در واقع همان کولر گازی های نام آشنایی هستند که به دیوار آویخته میشوند و به کمک یک ریموت کنترل، میتوان از راه دور آنها را کنترل نمود. در صورتی که درکولرگازی و اسپلیت با کمپرسورهای دور ثابت تنظیم دما به وسیله خاموش و روشن شدن مکرر کمپرسور انجام می گردد که این عمل در واقع باعث وارد شدن شوک الکتریکی به سیستم برق ساختمان می شود. یکی از مزایای اصلی این نوع تهویه مطبوع این است که به شما امکان کنترل دما در هر اتاق را به طور مستقل میدهد. در این مطلب با ما همراه باشید، تا با این سیستم تهویه مطبوع هوا آشنا شوید.

نکته اول: در سرویس دستگاه داکت اسپیلت دقت کافی داشته باشید، پیشنهاد ما این است که از متخصصان و سرویسدهندگان خبره و دارای مشتریان رضایتمند کمک بگیرید. خب با توجه به مطالب بیان شده امیدواریم که توانسته باشیم در تصمیمگیری برای خرید «بهترین وسیله سرمایشی و گرمایشی محیط» کمکتان کرده باشیم اما در آخر لازم است دو نکته مهم را بیان کنیم، چرا که رعایت آنها از اهمیت بالایی برخوردار است. کویل های موجود در یونیت داخلی، گرمای هوای محیط را به کمک گاز مبرد دریافت کرده و هوای خنک را به کمک فن به درون کانالها هدایت میکند تا هوای مطبوع در اتاقها و فضاها پرداکنده شود. کولرگازی اجنرال بارها در بررسیهای مختلف، لقب بهترین کولرگازی موجود در ایران و حتی بهترین کولرگازی تما دنیا را از آن خود کرده است. اولین نکتهای که در ارتباط با سیستمهای داکت اسپلیت باید بدانید این است که؛ این وسیله بیشتر در محل کار، مراکز خرید، فروشگاهها و دیگر مناطق با مساحت زیاد مورد استفاده قرار میگیرد ،اما در برخی از منازل نیز داکت اسپلیت نصب میکنند.

در برخی موارد مشاهده شده است که برخی از دوستان با قرار دادن جسسمی مانند مقوا ،دستمال کاغذی، و یا تکه ای از چوب اقدام به بالانس نمودن پنل نموده و صدای پنل و ارتعاش آن را به صورت موقت برطرف میکنند این کار ،کار نادرست و غیر اصولی است به دلیل این که به مرور زمان این ارتعاش بیشتر شده و خسارت وارده به کولر گازی را دوچندان مینماید. داکت اسپلیتها چگونه کار میکنند؟ به همین دلیل داکت اسپلیتها برای یکسان سازی دمای تمامی اتاقها گزینه های بسیار مناسبی هستند. اما لازم به ذکر است که اکثر تفاوتهای بین سیستمهای اسپلیت و داکت اسپلیت، در ظاهر آنها مشخص نمیشود ؛چرا که هر دو این مورد وظیفه تهویه مطبوع هوا را بر عهده دارند، تا هوایی با دمای دلخواه و متناسب را از طرق مختلف راهی فضای مورد نظر کنند. این کار که توسط ترموستات روی دیوار انجام میشود، به شما امکان میدهد تا دمای و سایر تنظیمات را انتخاب کنید.

با کم بودن گاز مبرد دستگاه در صورتی که در حالت گرمایشی باشد به درستی محیط را گرم نمیکند و در صورتی که روی حالت سرمایشی باشد به درستی محیط را خنک نمیکند. اما اگر میخواهید بودجه کمی را صرف کنید و تنها به خنک سازی یک یا دو اتاق نیاز دارید، اسپلیت را انتخاب نمایید. اگر شما برای خنک سازی خانه یا محیط اداری برنامه ریزی میکنید، احتمالا درباره انتخاب اسپلیت و یا داکت اسپلیت دچار سردرگمی خواهید شد. البته اگر تنها به خنک سازی و یا گرم کردن یک اتاق نیاز دارید، استفاده از داکت اسپلیت میتواند برای شما هزینه بر باشد. در نهایت باید بگوییم که هر دو این سیستمهای تهویه مطبوع میتوانند برای خنک سازی و یا گرم کردن محیط مناسب باشد و انتخاب از میان داکت اسپلیت و اسپلیت در واقع معامله بین هزینهها و منافع است. هر دوی این سیستمها برای ایجاد هوای مطبوع در فضا به خوبی عمل میکنند، اما در واقع باید بگویم که اسپلیت با داکت اسپلیت تفاوت دارد.

مشاهده کولر گازی در گناوه 22 از این لینک
برای مشاهده کولر گازی هندیجان اینجا کلیک نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *