دسته‌ها
آموزش های مربوط به کولر

چطور محافظ برق مناسب هر وسیله برقی را انتخاب نماییم ؟

۳۹, جزوه آموزشی درس علم مواد. ۴۱, جزوه آموزشی درس نیروگاه حرارتی. بواسطه مبدل حرارتی بزرگ و موتور دی سی با توان خروجی بالا ، محدودی بلاتر از ظرقیت به دست آمده است. اغلب کولر های گازی نسل جدید از قابلیت اینورتور برخوردار هستند و تنها باید به شکل اصولی اقدام به نصب و راه اندازی این کولر های گازی نمود. اما در برخی از کولر های گازی نسل قبل هم می توان اقدام به نصب اینور تور در راه کمپرسور کرد. در کولر هایی که این وایر شوها را دارند باید وایر شو را روی سیم های به هم پیچیده قرار دهید و با حرارت ملایم شعله آنها ار در جای خود فیکس و عایق بندی را انجام دهید. یکی از رایج ترین سیستم های تهویه ی مطبوع در سراسر دنیا، داکت اسپیلت است یا اسپلیت های کانالی که همچون اسپیلت های دیواری از یک واحد داخلی (در اینجا هواساز) و یک واحد خارجی به اسم کندانسور تشکیل شده که به وسیله ی لوله های مسی به یکدیگر متصل می شوند.

برای اطمینان از سوختن فیوز حرارتی ان را از روی ترانس باز کرده پوشش پلاستیکی فیوز را جدا کرده و پروب های اهم متر را به دو سر آن متصل کنید . اینورتور پیشرفته ترین تکنولوژی به کار گرفته شده در ساخت کولرهای گازی می باشد که به کاربر امکان می دهد دمایی ثابت در محیط را تنظیم و در مصرف برق به شدت صرفه جویی داشته باشد. سیستم کاری این مدل از کولرهای گازی به این شکل است که یک میکرو کنترلر دارند، تا دمای محیط را برآورد کرده و سرعت کمپرسور را در اختیار می گیرد. در مدل های قدیمی کولر گازی بواسطه یک خازن کنترل گردش و کارکرد کمپرسور تنظیم می شد و مثلاً وقتی دما به 22 درجه می رسید، باعث می شد که کمپرسور با شدت کار کند. در مقابل وقتی هو ا خنک می شد، کمپرسور را متوقف می کرد، اما برای این کار انرژی زیادی مصرف می شد. این سیستم می تواند برای خنک کردن و یا گرم کردن فضاهای مجزا مورد استفاده قرار گرفته و به همین دلیل برای آپارتمان ها کوچک و خانه ها مناسب می باشد. ترین اطلاعات مربوط به ساختمان، سیستم های تهویه مطبوع و غیره استفاده شود. اینورتور جریان مستقیم برق را به جریان متناوب تبدیل و کانورتور جریان متناوب را به جریان مستقیم با استفاده از یک دیود تبدیل می کند.

به همین خاطر با انتخاب محافظ برق یخچال با کیفیت با خیالی آسوده از دستگاه استفاده نمایید. مقایسه همین دو قیمت ضرورت استفاده از محافظ برق تلوزیون را نشان می دهد. سیستم داکت اسپلیت سیستمی است که از دو بخش تشکیل شده است: یونیت داخلی یونیت خارجی به یونیت خارجی آن اصطلاحاً کندانسور یونیت می گویند که شامل کویل کندانسور، فن کندانسور و کمپرسور می باشد. عدد بعدی که یک عدد دو رقمی است حداکثر بار ماشین لباسشویی سامسونگ را مشخص می نمایند. در نتیجه اینورتور برق مورد نیاز برای سیم پیچ های موتور سه فاز را تامین کرده و کانورتور این برق را بصورت جریان مستقیم و با شدت مشخص به کمپرسور هدایت می کند. مصرف برق آن نسبت به کولر اسپلیت زیاد است. پس بهتر است قبل از خرید کولری که حداقل به مدت 3 ماه شب و روز میخواهید از آن استفاده کنید تحقیق کنید و بهترین کولر گازی اسپلیت با مصرف برق کمتر را انتخاب کنید.

بهترین کولر گازی های بازار بندر گناوه در این لینک
خرید کولر گازی از هندیجان به راحتی و اینترنتی از این لینک

از طرفی باعث می شود دمای محیط تغییرات متوالی نداشته باشد، در نتیجه تکنولوژی اینورتور در کولرهای گازی انقلابی جدید در سیستم های تهویه کولر گازی به وجود آورد. کدام کولر برای محیط زندگی من مناسب است؟ کیفیت این محصولات دقیقا مشابه یکدیگر است. دراین مقاله سعی بر آن است ضمن ارائه حدود قیمتها، توضیحاتی درمورد محصولات موجود در بازار نیز ارائه شود. برای این منظور باید در نظر داشت که انواع مختلفی از اینورتور در بازار تولید و ارائه می شود و به همین دلیل باید اینورتور متناسب با سیستم کولر گازی تهیه شود. کولر گازی اینورتر از نظر قیمت از کولرهای معمولی پرهزینه تر است ولی به گفته کارشناسان 40 درصد مصرف برق کمتری دارند و چون مصرف انرژی کمی دارند در درازمدت در هزینه ها صرفه جویی می شود و هزینه ی بیشتری که برای خرید کولر گازی پرداخت کرده اید جبران می شود. به ازای هر درجه کاهش دمای ترموستات کولر، حدود ۳تا ۵ درصد از مصرف برق میتوان کاست. با این جریان وقتی برق متناوبی به جریان برق مستقیم تبدیل شود، موجبات استارت تدریجی کولر فراهم شده و کولر بصورت نرم و با صدای کم و مصرف فوق العاده کم برق به جریان کار خود ادامه می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *