دسته‌ها
آموزش های مربوط به کولر

کولرگازی بخرم یا اسپیلت، کدامیک؟

این فیلترها باعث شده است تا هیچ گونه گرد و غبار و آلودگی از محیط بیرون وارد فضای داخل ساختمان نشود. فیلترهای گوناگونی دارند که گرد و غبار و باکتری محیط را حذف میکنند. اسپیلتها نه تنها هوا را با دمای مورد علاقه شما هماهنگ میکنند بلکه رطوبت هوا را هم به حد استاندارد میرسانند، باکتریهای اتاق را از بین میبرد و به وسیله فیلتری که در آنها تعبیه شده، هوا را هم کاملا تصفیه میکنند. برای سرویس پنل خارجی کولر گازی تک الکتریک کندانسور مورد بررسی قرار گرفته و آلودگی هوا و گرد و غبار آن تمیز خواهد شد. ٣- نصب کندانسور کولرهای گازی در سایه باعث جلوگیری از اتلاف میزان قابل توجهی از انرژی مصرفی آنها خواهد شد. توان مصرفی کولرهای گازی استاندارد حدود ۴ برابر کولرهای آبی است، لذا درصورتیکه یک مشترک خانگی تهرانی که در سال گذشته به طور متوسط در ماههای مرداد – شهریور، حدود ۶٧٠ کیلو وات ساعت برق مصرف کرده است، یک کولر گازی دیگر را به مدت ۵ ساعت در روز و برای ٣٠ روز در هر ماه روشن کند، بهای برق مصرفی قابل پرداخت آن تا ٣ برابر افزایش مییابد.

اگر در منطقه ای زندگی میکنید که فقط مدت کوتاهی از سال آب و هوای گرم دارد، داشتن کولر گازی با بهره وری انرژی بالاتر کمک چندانی به شما در ذخیره مالی نمیکند. برندهایی که در کنار کیفیت بالا توانستهاند در چند سال اخیر بیشترین حجم فروش بازار را به خود اختصاص دهند. از مزیتهای اصلی این کولرها است و وزن زیاد و مصرف برق بهشدت بالا در کنار ایجاد سروصدا، نقاط ضعف کولرهای پنجرهای به شمار میروند. همه این فیلتر ها را در بخش بالا بیان کردیم اما به دلیل اهمیت و سطح کاربرد آنها مجدد ذکر می کنیم که فیلتر پلاس مستر آیونایزر در کولرهای الجی باعث از بین رفتن ذرات ریز معلق در هوا، میکروبی و باکتریها و ذرات آلرژیزا میشود. دقیقا همانطور که یک رادیاتور میتواند بدون پرتاب هوا، محیط را گرم کند، این کولرگازی نیز بدون پرتاب هوا، محیط را سرد و خنک خواهد کرد!

این نمونه از کولرها همچنین به محیط زیست نیز کمک خواهند نمود . همچنین بهره بردن از کیتهای اینورتر و نمایشگرهای دیجیتال باعث شده تا کنترل کولر های گازی توشیبا به کاری ساده تبدیل شود و دیگر کمتر شباهتی را به کولرهای گازی قدیمی داشته باشد. بسیاری معتقدند که میزان مصرف برق در این مدل دستگاه بسیار زیاد است اما تکنولوژی نوین توانسته با استفاده از کمپرسورهای کم مصرف در کولر گازی رده A انرژی را کسب کند. کولر گازی یک انتخاب بسیار مناسب برای محیطهای کوچکی مانند اتاق خواب یا اتاق کار است و به خوبی میتواند هوا را خنک کند. ۶- درزگیری مناسب اطراف کولر، قرار نداشتن در معرض تابش مستقیم خورشید، سرویس به موقع و تمیز نمودن فیلترهای هوا و رادیاتور، تاثیر به سزایی در کاهش مصرف انرژی الکتریکی دارند. این نوع خنککنندهها مزیتهای بسیار زیادی نسبت به کولرهای گازی و حتی آبی دارند. یکی از راههای قیاس چیلر و کولر گازی در درجه اول میزان ظرفیت است.

لذا با توجه به اینکه بهترین درجه برودت منزل در فصل تابستان بین ٢٠ تا ٢۵ درجه سانتی گراد است، باید از سرد کردن بیش از حد محل سکونت خودداری کرد. در زمان نصب همچنین باید دقت کرد که یونیت خارجی باید بالاتر از پنل نصب شود. که برای اتصال این تکهها به یکدیگر – که به هر کدام یک یونیت گفته میشود – باید از لولههای مسی انتقال حرارت استفاده شود. نحوه عملکرد چیلر بدین صورت است که با استفاده از یک سیال در مدار بسته بر اساس سیکل تبرید میزان تراکم بخار و یا تراکم جذبی سیال را خنک کرده و به کمک مبدل حرارتی، برودت هوا را کنترل میکند. بنابراین لوله خرطومی به پنجره یا منفذی که هوا را به بیرون انتقال دهد وصل می شود و در غیر این صورت، گرمای خارج شده از هوا دوباره توسط لوله خرطومی به فضا برگشته و کار تهویه و سرمایش به درستی انجام نمیشود. از ویژگی های منحصر به فرد این برند که باعث شده یکی از بهترین کولر گازی ها در ایران شناخته شود این است که دارای تنوع بسیار زیادی بوده و بدنه کولر دارای استحکام زیادی است، مصرف برق کمی دارد با تولید سرمایش و گرمایش فوق العاده و با محیط بسیار سازگاری پیدا می کند، همچنین پنل های داخلی بسیار کم حجم بوده و فضای کمتری را اشغال می کنتد.

https://genaveh22.com/product-category/air-conditioner
https://genaveh22.com/product-tag/price-airconditioner-hendijan

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *