دسته‌ها
آموزش های مربوط به کولر

کولر گازی – اسپلیت دیواری، اسپلیت ایستاده، کولرگازی پرتابل، پنجره ای و مولتی پنل

اما ، در کولرهای اینورتر ، با توجه به کمپرسور و اجزا و مدارهای فرمان استفاده شده در آن ، سیستم به گونه ای طراحی شده است که کمپرسور هرگز به طور کامل از مدار خارج نمی شود و بندر گناوه درخواست می کند تا جریان زیاد دوباره روشن شود ، بلکه سرعت یا قدرت موتور حداقل خواهد بود. دریافت شده به طوری که برای شروع مجدد محیط نیازی به جریان زیاد نیست. از ویژگی های خوب این کولر گازی می توان به مصرف بسیار کم ، قدرت و قدرت زیاد در سرمایش و گرمایش و پنل های داخلی کوچک کولر گازی اشاره کرد که بسیار معروف شده اند. گاز خنک کننده مورد استفاده در سیستم های تهویه مطبوع معمولاً R22 است که در سال های اخیر به دلیل محافظت از لایه ازن ، با گازهای سازگار با محیط زیست دیگر مانند R410A جایگزین شده است. این نوع کولرها شامل دو مدل معمولی و اینورتر هستند که در مدل اینورتر در مقایسه با مدل معمولی ، میزان مصرف انرژی را تا شصت درصد (البته در شرایط ایده آل) کاهش می دهد. یکی از مواردی که همیشه در مورد شارپ وجود داشته است طرفداران خاص آن بوده است و خوب ، واقعاً باید به آنها حق داد ، زیرا پای ژاپن در ساخت این مارک عالی در وسط است. آنچه در صنعت تهویه مطبوع بندر گناوه بسیار مفید واقع شده است.

در سیستم تبرید تراکمی ، کمپرسور با ایجاد اختلاف فشار لازم ، جریان مبرد مورد نیاز را از یک قسمت به قسمت دیگر سیستم ایجاد می کند که از نظر مکش ضعیف و از نظر رانش قوی است. کمپرسورهای مورد استفاده در کولرهای گازی معمولاً در سه نوع پیستونی ، روتاری و اسکرول تولید می شوند. به عبارت دیگر ، هوای داخل اتاق از قسمت فوقانی واحد داخلی به داخل محفظه اواپراتور مکش می شود و پس از خنک شدن (در حالت خنک کننده) یا گرم شدن (در حالت گرمایش) از قسمت پایین به اتاق می ریزد. این دستگاه دارای دو عملکرد سرمایش و گرمایش است و با ظرفیت 24000 بهترین گزینه برای فصول گرم و سرد است. اگرچه این دو دستگاه از نظر عملکرد تقریباً شبیه یکدیگر هستند اما مهمترین تفاوت بین اسپلیت و داکت اسپلیت در انتظارات عملکردی خریدار است. به خصوص کسانی که از هوای گرم تابستان اذیت می شوند ، اسپلیت خریداری می کنند که مزایای بسیاری نسبت به دیگر کولرهای گازی یا کولرهای آبی دارد.

به دلیل نوسانات دلار طی سالهای گذشته ، قیمت برند معروف بسیار افزایش یافته است و به همین دلیل بسیاری از مارک های مختلف وارد بازار ایران شدند که کیفیت بسیار پایین تری نسبت به آنها داشتند. در این صفحه تا آنجا که توانستیم لیست قیمت کولر گازی موجود در بانه را لیست کرده ایم. کولر از نظر قیمت از سایر شهرهای ایران ارزان تر است و در صورت درخواست مشتری با کیفیت بالا و با ضمانت معتبر ارائه می شود. تنها نکته ای که باید به آن اشاره شود نوسانات قیمت و در دسترس نبودن مدلی در یک بازه بندر گناوه زمانی یا ورود مدل جدیدی است که در این لیست وجود ندارد ، بنابراین هرگونه خرید را از قبل با حامیان ما هماهنگ کنید. اما هنوز هم به عنوان یکی از محبوب ترین گازها برای سیستم های خنک کننده شناخته می شود. میتسوبیشی الکتریک یکی از محبوب ترین مارک های لوازم خانگی سنگاپور است – و دلیل خوبی هم دارد. به گفته متخصصان این حوزه ، زمان تأخیر محافظ کولر گازی باید بیش از 4 دقیقه یا 120 ثانیه باشد. کولر گازی کولری است که با تبدیل گاز به مایع و سپس مایع به گاز ، تولید سرما می کند (گرما می گیرد).

نقطه جوش گاز R410a منفی 52 درجه سانتی گراد است ، در حالی که نقطه جوش گاز R22 منفی 41 درجه سانتی گراد است که تفاوت بسیار چشمگیری در سیستم های تهویه مطبوع است و نقش مهمی در تولید سرما در مدت زمان کوتاه تری خواهد داشت . کولرها در یک اتاق 16.5 متر مربع ، دمای تنظیم شده 25 درجه سانتیگراد ، سرعت فن بالا و دمای خارج 33 درجه سانتیگراد آزمایش شدند مبرد (گاز خنک کننده): مبرد با دریافت محیط از حالت مایع به گاز تبدیل می شود با بازگرداندن گرما ، در بخش اواپراتور کولر گازی و دوباره در حالت کندانسور به حالت مایع تبدیل می شود. مکانیسم داخلی این کمپرسورها از دو قطعه پیچ شکل تشکیل شده است ، یکی ثابت و دیگری متحرک. حرکت پیچ در حال حرکت باعث فشرده شدن گاز بین این دو و ایجاد فشار لازم در خروجی می شود. این کار هم به صورت دستی و هم به صورت خودکار قابل انجام است.

به این ترتیب با کمک داکت اسپلیت ، تهویه مطبوع فضاهای متعدد امکان پذیر است و می توان دمای هر اتاق را جداگانه کنترل کرد. نکته دیگر این است که سعی کنید اختلاف دمایی که از طریق کولر ایجاد می کنید بیش از 8 درجه سانتیگراد نباشد. به عنوان مثال اگر دمای بیرون 35 درجه است ، دمای هدف کولر را روی 27 درجه تنظیم کنید تا فشار کمتری به کولر وارد شود و مصرف برق کاهش یابد. تبرید به منظور کاهش دمای یک مکان (یا ماده) نسبت به بندر گناوه محیط آن یا انتقال گرما از یک محیط با درجه حرارت پایین به یک محیط با درجه حرارت بالاتر انجام می شود. بنابراین اگر به سلامت دستگاه داکت اسپلیت خود اهمیت می دهید و می خواهید این دستگاه همیشه سالم باشد و به درستی کار کند ، در این مقاله با ما همراه باشید تا از همه چیز در مورد تعمیر ، سرویس و تقسیم کانال های شارژ مطلع شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *