دسته‌ها
آموزش های مربوط به کولر

کولر گازی اسپلیت چیست؟

مزایای کولرهای گازی نسبت به کولر آبی شامل حوزههای وسیع میشود که از آن جمله میتوان به قابلیت تنظیم دما و رطوبت هوا، سرمایش و گرمایش، مستقل بودن دستگاه و عدم انتظار برای روشن شدن سیستم مرکزی، سیستمهای تصفیه هوا برای از بین بردن گرد و غبار و ویروسو باکتری و بهینهسازی مصرف انرژی اشاره کرد. کولر گازی ال جی هر دو قابلیت سرمایش و گرمایش را در اختیار می گذارد که در کنار آن از هوای مطلوب در فصل های مختلف سال بهره مند می شوید.کولر گازی هندیجان در کنار کویل ها، فن جهت دمیدن هوا به همراه کمپرسور قرار دارد. استفاده از سیستم اسپلیت مشکلاتی به همراه خواهد داشت. گستره فعالیت شرکت هایسنس به همراه 22 شرکت وابسته آن به بیش از 200 کشور در سراسر جهان رسیده است. یکی از مشکلات شایع اسپیلت همان آبریزی میباشد. برند بوش که یکی از برندهای معروف کولرگازی بازار ایران است، از شناخته شده ترین برندهای لوازم خانگی می­باشد.

اینها سوالاتی است که ما به آن پاسخ میدهیم. اینکه فکر کنیم پلاسما نیز مانند حالتهای سرمایش و گرمایش حالت خاصی از کارکرد کولر های گازی اسپلیت هستند اشتباه است . پلاسما در واقع ایجاد هوای خروجی تصفیه شده و دارای O منفی فراوان است که در اثر قرار دادن دو صفحه در طرفین هوای خروجی کولر گازی با اختلاف 3500 ولت ایجاد می شود و البته این عمل هیچ تاثیری در دمای هوای تصفیه شده نخواهد داشت . اسپیلت های VRF دارای یک کندانسینگ یونیت بیرونی با قابلیت اتصال به تعداد زیادی پنل داخلی هستند و در مواردی استفاده میشوند که به تعداد زیادی کولر گازی اسپلیت نیاز باشد ولی در نصب پنل بیرونی محدودیت وجود داشته باشد. در خصوص تفاوت اسپیلت های تک پنل، دو پنل و چند پنل لازم به ذکر است که اسپیلت های تک پنل دارای یک دستگاه یونیت خارجی(بیرونی) و یک دستگاه پنل داخلی می باشد.

با توجه به اینکه کولر گازی یکی از وسایل الکتریکی با ویژگی های مصرفی متفاوت است لازم است تا حتما فرد اطلاعاتی راجع به برند های مختلف تولید کننده این محصول، رده انرژی کولر گازی، میزان مصرف برق و … تا چند سال پیش کولرهای آبی بیشترین طرفدار را در بازار سیستم های خنک کننده داشتند اما با ورود نسل جدید این دستگاهها به بازار و برتری آنها نسبت به کولر آبی مصرف کنندگان به سمت این خنک کننده های جدید که یکی از آنها کولر گازی اسپیلت بود، گرایش پیدا کردند. از طرفی هم مصرف انرژی به ویژه در نوع اینورتور بسیار مناسب است و بسیاری آن را با کولرهای آبی مقایسه میکنند. یکی از سوالاتی که ذهن بسیاری از فراد را در خصوص استفاده از سیستم گرمایشی اسپلیت به خود اختصاص میدهد این است که، آیا استفاده از سیستم گرمایشی داکت اسپیلت مقرون به صرفه میباشد؟ این موضوع در شهرهایی که به خودی خود دارای آلایندگی هستند مانند شهرهایی چون تهران و اهواز مشکل ساز خواهد شد. قدرت زیاد و راندمان بالا ، کم صدا و کم لرزش بودن و همچنین کم بودن نسبت وزن به ظرفیت آن از ویژگی های بارز این نوع کمپرسور است.

این خیابان به طور کامل مسکونی بوده و برخلاف اکثر خیابانهای اصلی سعادت آباد، فاقد هرگونه مرکز خرید یا تجاری است و به همین دلیل نسبت به سایر خیابانهای سعادت آباد از یک آرامش نسبی برخوردار است. اکثر این سیستم ها دارای فیلترهایی هستند که ذرات ریز هوا و گرد خاک و آلودگی را می گیرند. گازهای سرد وارد یک سری کویل شده که گرمای محیط را میگیرد و دمای هوای اتاق را پایین می آورند. اینورتر و غیر اینورتر دو نوع رایج داکت اسپلیت هستند که هر یک مزایا و معایب خاص خود را دارند. از موتورهای اینورتر به عنوان کم مصرفترین موتور کولرهای گازی یاد کرد و… کولرهای آبی ضمن مصرف برق، میزان مصرف آب بالایی نیز دارند و با توجه … باید توجه داشت که در صورت استفاده از اسپیلت های VRF امکان تفکیک مصرف برق وجود ندارد. در روش دیگر، ممکن است تعدادی واحد کوچک در پشت بام وجود داشته باشد که هر یک به بخشی از سیستم سرمایش واحد های ساختمان مرتبط باشند.

اگر سراغ یک کولر گازی پنجره ای بزرگ می روید حتی می توانید یک خانه کوچک را خنک کنید. پاسخ : خیرکولرگازی رطوبت را گرفته، هوا را تصفیه کرده، و دمای هوای داخل منزل را خنک می کند و می بایست کلیه درب ها و پنجره ها بسته باشند… کنترل کننده هوا ، هوا را به دورن کویل ها دمیده و توسط کانال ها دراتاق منتشر می کند. بخش سرمایش شامل شیر انبساط و کویل سرد، که معمولا در کنترل کننده هوا قرار می گیرد. این همان سیستمی است که در کولر های گازی نیز از آن بهره می جویند. در سیستم های تهویه مطبوع برای خنک کردن محیط از نوعی گاز مبرد استفاده می شود. مزیت دیگر این سیستم ها خنک کردن تمام فضا در مدت زمان کم و به طور یکنواخت می باشد. ویژگیهای منفی- اندازهی بزرگ این نوع کولر باعث میشود تقریبا تمام فضای پنجره مسدود شود. 6. پس از شستشوی سیکل تمام اتصالات باز شده را دوباره با سیم جوش نقره ای جوشکاری میکنیم . همیشه این سوال برای مصرف کنندگان مطرح است که چه سیستم خنک کننده ای بخرم که هم هوا را به اندازه کافی خنک کند و هم اینکه مقرون به صرفه باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *