دسته‌ها
آموزش های مربوط به کولر

کولر گازی اسپلیت گری

این کنترل همچنین با انواع طول های لوله ، سایز و طراحی قبل سازگار است و عملکرد کنترلی آن به این موارد وابسته نیست. تمیز نگاه داشتن و سرویس کولر گازی پنجره ای رابطه مستقیمی با طول عمر و عملکرد بهتر دستگاه دارد. در هنگام تهیه کولر گازی فرآموش نکنید که کولر شما نیز همانند هر وسیله دیگر نیاز به نظافت و نگهداری خواهد داشت تا طول عمر آن افزایش یافته و نیز بهداشت محیط نیز آنگونه که باید رعایت شود. با این حال به گفته متخصصین به صورت میانگین و برای شرایط معمول برای 10 متر فضا شما به 7 هزار بی یو تی ، برای 30 متر به حدود 12 هزار بی یو تی، برای 50 متر 15 الی 20 هزار بی یو تی و برای 100 متر به حدودا به 25 تا 30 هزار بی یو تی احتیاج خواهید داشت. لیکن تفاوت بین این دو مدل این است که شما نیازی به نصب کولر های پرتابل نخواهید داشت و می توانید آن را به هر کجا حمل کنید.

تفاوت اصلی بین داکت اسپلیت اینورتر و غیر اینورتر (داکت اسپلیت R410) این است که این دستگاه می تواند سرعت موتور کمپرسور خود را تنظیم کند. توجه به این موارد به شما کمک می کند تا بتوانید بهترین داکت اسپلیت در بازار را تهیه و با خیال آسوده از آن استفاده نمایند. با استفاده از این فناوری، کمپرسور همیشه روشن است، اما بسته به دمای هوای ورودی و سطح تنظیم شده در ترموستات، برق کمتری یا انرژی بیشتری را می گیرد. یک تهویه مطبوع معمولی با ظرفیت 1.5 تن در هنگام کار کمپرسور همیشه در اوج قدرت مورد نیاز کار می کند. لطفا قبل از خرید مطمئن شوید که ظرفیت اتاق و سیستم تهویه مطبوع را به درستی ارزیابی کرده اید. اگرچه داکت اسپلیت با فناوری اینورتر ظرفیت خود را براساس نیاز اتاق تنظیم می کند، اما نصب یک داکت اسپلیت با اندازه مناسب در یک اتاق بسیار مهم است.

برای منطقه و شرایط آب و هوایی محل زندگیتان چه نوع کولر (کولر آبی یا کولر گازی) مناسب است؟ به عنوان یک راهنمای کلی برای خرید کولرگازی لازم است کمی در مورد این کمپرسورها توضیح دهیم.در این میان، کمپرسور پیستونی عملکردش مشابه سیلندر و پیستون خودروهاست و کمپرسور روتاری دارای تیغه هایی است که بصورت 360 درجه می چرخند و به این صورت گاز خنک کننده کشیده می شود.موقع خرید اسپیلت توجه داشته باشید که این نوع کمپرسورها مصرف برق کمتری نسبت به کمپرسورهای پیستونی دارند ولی در عوض قدرت سرمایش کمپرسورهای پیستونی از روتاری بیشتر و بهتر است. این یک مزیت بزرگ نسبت به کمپرسورهای رایج است که می تواند به کاربر کمک کند تا مصرف برق را تا حد زیادی کاهش دهد. این فرایند تکراری روشن-خاموش شدن می تواند سر و صدای غیرضروری ایجاد کند و انرژی بیشتری مصرف می کند. در حالی که داکت اسپلیت غیر اینورتر ارزان تر هستند، داکت اسپلیت اینورتر خنک کننده سازگار با سر و صدای کمتر و بازده انرژی بیشتر را فراهم می کنند.

بنابراین به نوعی ظرفیت خود را بر اساس نیاز اتاق خنک کننده تنظیم می کند. استفاده از هوای برگشت جهت بالا بردن راندمان کاری دستگاه و مصرف سوخت کمتر و همچنین هوای تازه جهت نیاز مبرم هر واحد آپارتمانی که چه در تابستان و چه در زمستان اکسیژن کافی جهت سلامت جسمی افراد را تأمین نماید که این مطلب از مزایای دیگر این سیستم میباشد . دومین ویژگی بالای کولر گازی اجنرال کیفیت بالا و دوام بالا در مناطق بسیار گرم میباشد. از دیگر ویژگی های یک کولر گازی کمپرسور است. شما می توانید با مطالعه راهنمای انتخاب هریک از کولر های گازی بوش، از نوع کمپرسور و گاز مبرّد به کار رفته در این محصولات مطلع شوید. برای انتخاب ظرفیت باید به چند فاکتور مهم توجه شود: نوع محیط (ویلایی، آپارتمانی، دوبلکس)، نوع کاربری (مسکونی یا تجاری)، نوع اقلیم (مثلا جنوب یا مرکزکشور)، میزان نورگیر بودن، میزان رفتوآمد، تعداد تجهیزات گرمازای موجود در محیط، تعداد افراد حاضر در محیط و چند فاکتور دیگر از مواردی هستند که در تعیین قدرت کولر مورد نیاز شما نقش اساسی ایفا میکنند. در واقع سیستم کنترلی روی عملکرد فن ها اثر می گذارد و در مواردی که میزان هوای خروجی کم است ، آن را افزایش می دهد و در مواردی که برای مثال در یک اتاق کوچک هوای خروجی از داکت برای خنک کردی بیش از حد است ، آن را کاهش می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *