دسته‌ها
آموزش های مربوط به کولر

کولر گازی بانه ای و راهنمای خرید آن

شرکت گری که در بازار رقابت ها از شهرت فراوانی برخوردار است همواره تولیدات خود را با برترین و مرغوب ترین موتور ها مجهز نموده است. در این کولرها تنها دو حالت برای کمپرسور و موتور وجود دارد:یا روشن است یا خاموش .اما کمپرسور هایی که به سیستم اینورتر مجهز هستند ،در هنگام رسیدن به دمای مطلوب کمپرسور را خاموش نمی کنندو تنها دور موتور را کاهش می دهند، حال وقتی موتور نیاز به روشن شدن های پی در پی نداشته باشد مصرف برق دستگاه به شدت کاهش می یابد و همین موضوع باعث معروف شدن کولرهای اینورتر شده است. اگر لوله کشی اسپلیت در واحد شما صورت گرفته باشد شما میبایست با توجه به سایز لوله های مسی موجود دستگاه خود را انتخاب کنید چون هر اسپلیت با توجه به برند و ظرفیت دارای سایز لوله متفاوتی میباشد که در صورت مغایرت مشکلاتی برای شما در پی خواهد داشت.

برای مشاهده قیمت کولر گازی 30000 بندر گناوه اینجا کلیک کنید
برای مشاهده قیمت کولر گازی 24000 بندر گناوه اینجا کلیک کنید
برای مشاهده قیمت کولر گازی 18000 بندر گناوه اینجا کلیک کنید
برای مشاهده قیمت کولر گازی 12000 بندر گناوه اینجا کلیک کنید

این نوع از دستگاهها به دلیل ظرفیت بالای آنها در تولید برودت و حجم زیاد جابجایی هوا ،بسیار مناسب در محیط های عمومی رستوران ها و مراکزی با رفت و آمد زیاد میباشد. 7 – در رابطه با طول عمر و دوام آن، با سرویس سالیانه توسط یک تیم حرفه ای می توان تا دهه ها از آن استفاده کرد. سیستم هایی که امروزه با اسم داکت به فروش می رسند، دستگاه هایی هستند که انتقال سرما و گرما را با استفاده از کانال هایی که در سقف کشیده می شوند، انجام میدهند. یکی دیگر از سیستم های تهویه مطبوع که امروزه بسیار مورد توجه سازندگان قرار گرفته و در پروژه های متعدد استفاده می شود داکت اسپلیت می باشد. داکت اسپلیت وستن ایر در ظرفیت های 24000 تا 55000 بی تی یو بر ساعت در سه نوع اینورتر با عملکرد سرمایشی و گرمایشی ، معمولی ( بدون اینورتر ) با عملکرد سرمایشی و گرمایشی و معمولی با عملکرد سرمایشی تولید و به بازار عرضه می شوند.

کولر یه تکه گازی،قدیمی ترین دستگاه خنک کننده به این سبک میباشد که سابق بر این بیشتر در مناطق جنوب و شمال کشور کارایی داشت و از بدنه های چوبی ساخته میشدند .نسل جدید این کولر های کاملا با مدلهای قدیمی تفاوت دارند. البته بدلیل استفاده آنها بر روی زمین و نصب جاگیر احتیاج به فضای خاصی میباشد .یکی از بزرگترین مشکلات این دستگاهها مصرف برق بالای آن میباشد لذا اکثر این دستگاهها با برق سه فاز کار میکنند و خود این عامل یکی از دلایلی است که در منازل و مصارف خانگی استفاده خیلی کمی دارند و در طراحی های جدید شکل ظاهری پنل های داخلی به روزتر شده اند.این کولرها در ظرفیت های مختلفی در بازار ارائه میشوند،کمپانی های متعددی در سایزهای 36000 و 48000و54000و60000و90000 ساخته و تولید میکنند. در فناوری اینورتر تا 60 درصد در مصرف انرژی صرفه جویی می شوند .حتی سازنده ها ادعا می کنند که در برخی مدل ها ی جدید ، امکان صرفه جویی بیشتر از این هم فراهم شده است .مسلما تهیه ی یک کولر دارای اینوتر ، بهتر از یک ،کولر معمولی است .

نکته مهم: اینجانب پس از نوشتن این مقاله بسیار مورد اعتراض حتی توهین برخی از فروشندگان قرار گرفتم. برخی کولر های گازی متناسب با شرایط جغرافیایی هر منطقه ساخته شده اند مثلا بعضی از کولر های گازی مناسب مناطق گرم و مرطوب هستند که قیمت آنها بیشتر است . زیبایی پنل کولر با عث می شود از محصولی که خریده اید لذت بیشتری ببرید.بنابراین سعی کنید با توجه به بودجه ای که در اختیار دارید ،کولری با زیباترین پنل موجود را انتخاب کنید. یک فن کویل در یک قسمت سقف تعبیه شده و از آن کانال کشی به هر اتاقی که بخواهید انجام میشود. مهمترین عامل در کارکرد صحیح کولر گازی نصب دقیق و درست میباشد که این عامل باعث میشود کمترین نوع سرویس های دوره ای و حتی تعمیرات را داشته باشند . میزان صدای در حالت فعالیت دستگاه در حد 30 الی 40 د سی بل میباشد که به سختی شنیده میشود . در معنای لغوی به صورت مجزا از هم میباشد (چند تکه)،که در اصطلاح عامیانه به آنها کولر گازی می گویند. این فاکتور به معنای میزان بهره وری انرژی الکتریکی ENERGY EFFICIENCY است . این موضوع منجر به کمتر شدن هزینه های انرژی در این سیستم های سرمایشی می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *