دسته‌ها
آموزش های مربوط به کولر

کولر گازی بهتر است یا اسپلیت؟

لازم به ذکر است که اگر بخواهیم سیکل گردش دما در این سیستم درست باشد، باید برای دریچه مخصوص مکش به صورت اختصاصی کانال کشی انجام شود. لذا لازم است که در صورت مشاهده ی هرگونه ایراد در عملکرد این دستگاه، اقدامات لازم برای تعمیر آن را انجام دهید. ما در ادامه، ضمن این که به این سوالات پاسخ می دهیم، موضوعات دیگری را نیز بیان خواهیم کرد. سوختن مقاومت های کولر ضمن آسیب به برد الکتریکی، می تواند منجر به سوختن این قطعه حائز اهمیت شود. در این بخش اطلاعات فنی و قیمت و ویژگی های داکت اسپلیت ال جی مورد بررسی و مقایسه قرار می گیرد. برای رفع مشکل کار نکردن فن، باید موتور این قطعه مورد بررسی قرار گرفته و در صورت لوزم تعمیر گردد. آخرین مورد از لیست ده مشکل رایج اسپیلت ، کار نکردن فن این دستگاه است. عمده مواردی که در نمایندگی تعمیر اسپلیت بر تشخیص و رفع آنها تمرکز می شود، کاهش سرما، تولید باد گرم، نشتی آب یا گاز، خاموش شدن ناگهانی، روشن نشدن، صدا دادن و کار نکردن این دستگاه است. از بین 18 نفر ، ما ده نفر برتر را انتخاب کردیم و آنها را به ترتیب اولویت بندی رتبه بندی کردیم.

این صدای ناهنجار ممکن است از یونیت داخلی(پانل) و یا از یونیت خارجی یا کندانسور باشد. دیگر مشکل رایج اسپلیت، شنیده شدن صداهای غیر عادی از این دستگاه یا لرزش این دستگاه است. یکی دیگر از مشکلات کولرهای گازی، استفاده ی آن ها در مکان های کوچک است. انجام سرویس و تمیزکاری کولرهای گازی میبایست با رعایت اصول خاص صورت بگیرد تا مانع از ایجاد آسیب جدی به دستگاه شما گردد. از مزایای داکت اسپلیت سقفی ال جی عدم اشغال فضای کف اتاق به دلیل قرار گرفتن در سقف کاذب است. داکت اسپلیت ال جی که با نام های دیگر اسپلیت کانالی سقفی و کولر گازی سقفی نیز شناخته می شود با قابلیت سرمایشی و گرمایشی در دو نوع کلی داکت اسپلیت سقفی اینورتر و داکت اسپلیت سقفی معمولی در بازار عرضه می شود. یک از سیستم های پیشرفته سرمایشی و گرمایشی، داکت اسپلیت ها هستند. در هنگام زمستان میتوان کولرهای پنجرهای را خیلی ساده از جایگاه خارج کرد و تا شروع مجدد فصل گرما، در مکان امنی قرار داد؛ کاری که در مورد کولر اسپلیت قابل انجام نیست و باید همیشه وجود آن در نمای اتاقتان را تحمل کنید. برق مصرفی کولرهای گازی همزمان با استفاده از لامپهای کم مصرف (بدلیل تشعشع حرارتی کمتر این لامپها) به میزان قابل توجهی کاهش می یابد.

از سویی، صدای بسیار کمی ایجاد می کند و نیازی به روغن کاری و رسیدگی زیاد ندارد و همچنین هوادهی عالی دارند. بوش یک داکت اسپلیت کانالی شگفت انگیز است و یکی از مارک های درجه یکی که ممکن است تمام نیازهای شما را برآورده کند. همچنین می بایست از درست بودن آمپر کولرگازی اطمینان حاصل کنید. این کار بهتر است توسط متخصص و یا حتی پشتیبانی کولرگازی خریداری شده انجام گیرد تا بهترین نتیجه را داشته باشد. اولین گام برای انتخاب محصول و قبل از انتخاب بهترین برند کولر گازی ، تعیین ظرفیت متناسب کولر گازی برای منزل، محیط کار یا هر مکانی که قصد دارید از ان استفاده کنید، است. به مواردی که در ادامه می گوییم دقت کنید تا بتوانید بهترین ظرفیت ممکن را برای خانه خود خریداری کنید. حال 5 تا از مهمترین و کاربردی ترین نکات را معرفی میکنیم. همکاران ما در نمایندگی اسپلیت پاناسونیک، با تکیه بر دانش فنی و مهارت بالای خود و استفاده از دستگاه های پیشرفته تعمیراتی، شما را در رفع مشکل یاری خواهند نمود. که در این راستا این افتخار نصیب ما شد که نمایندگی بیشتر شرکتهای بزرگ از جمله نمایندگی ایران رادیاتور، نمایندگی ال جی ، نمایندگی مینی چیلر ال جی و شرکتهای دیگر که در ذیل از آن ها نام خواهیم برد را اخذ نماییم.

در صورت بروز هریک از این مشکلات، بدون شک یک یا چند بخش اسپلیت دچار نقص شده که باید در اسرع وقت شناسایی و تعمیر یا تعویض گردد. قابل ذکر است که فروش کویل آب گرم در ایران با کیفیت های مختلفی صورت می گیرد. تداوم هریک از موارد ذکر شده، روی قطعات دیگر دستگاه نیز تاثیر منفی گذاشته و زمینه ساز خرابی های جبران ناپذیر خواهد شد. این نوع از وسایل را امروزه در سراسر دنیا استفاده می کنند که در مکان های گوناگونی به کار گرفته می شوند. توجه داشته باشید که تا رفع کامل مشکل بهتر است اسپیلت را روشن نکنید. در نصب یونیت خارجی(کندانسور) باید به نکات زیر توجه کرد: اگر یونیت خارجی در محلی نصب شود که چندین دستگاه دیگر در مجاورت آن قرار داشته باشد باید توجه کرد که فاصله آن با دستگاه های دیگر کم تر از 80 سانتی متر نباشد زیرا کندانسور زمانی که به صورت موازی در کنار کندانسوری دیگر قرار گیرد تحت تاثیر هوای خروجی یک دیگر قرار می گیرند و هم چنین فضای اطراف کندانسور کولر گازی به صورتی در نظر گرفته شود که در صورت نیاز به سرویس ، سرویسکار و تعمیرکار به صورت کامل به دستگاه تسلط داشته باشد.

اسپلیت در دو بخش گرمایش و سرمایش، کاربرد بسیار زیادی دارد و به دلیل به صرفه بودن و راحتی، بسیاری از کاربران آن را به سایر سیستم های تهویه ترجیح می دهند. دیگر مورد از لیست ده مشکل رایج اسپیلیت ، روشن نشدن سیستم تهویه است. این مشکل می تواند ناشی از خرابی ترموستات و یا تنظیم نبودن آن باشد. باید بگوییم که این سیستم تهویه، یونیت داخلی و خارجی دارد و هر با لوله های مسی به هم دیگر وصل می شوند. همان طور که گفته شد، داکت اسپلیت green یکی از برگزیده های سیستم تهویه ای مطبوع در بازار جهانی است. انواع مختلفی از تجهیزات گرمایشی و سرمایشی وجود دارند که در مدل ها و اشکال گوناگونی ارائه می شوند. مجموعه بیتا سرویس متشکل از افراد زبده با تجربه بسیار بالا از سال 1379 در زمینه نصب، تعمیر، سرویس و یا اصطلاحا عیب یابی سیستم های سرمایشی و گرمایشی از قبیل، موتورخانه، مشعل شوفاژ،رادیاتور، پکیج، نصب اسپلیت، داکت اسپلیت، نصب پمپ آب، تعمیر پمپ آب ، نصب مینی چیلر ، تعمیر مینی چیلر ، نصب پکیج ، تعمیر پکیج و تعمیر فن کوئل در کرج و تهران فعالیت می کند. در هنگام خرید چنین محصولاتی نیز باید توجه به موارد مختلفی داشت، مثلاً این چنین تجهیزاتی از نقطه نظر ظرفیت سرمایشی و گرمایشی، با هم متفاوت اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *