دسته‌ها
آموزش های مربوط به کولر

کولر گازی خوب و کم مصرف – سایت قیمت ها

این برچسب ها حاوی اطلاعاتی است که مصرف کنندگان می توانند انواع مختلف این دستگاه را با توجه به شاخص مصرف انرژی تعیین شده، رده های بازدهی انرژی A تا G ، مقایسه کنند و درجه مصرف انرژی هرچقدر به A نزدیک تر باشد مصرف انرژی دستگاه پایین تر است. همچنین می توانید برای سهولت بیشتر به جدول محاسبه تقریبی زیر برای تعیین ظرفیت اسپلیت یا کولرگازی مورد نیاز و با رعایت شرایط و مبانی محاسبات عنوان شده زیر مراجعه نمائید؛این محاسبه بصورت تقریبی و صرفاً برای آپارتمان های مسکونی با شرایط آب و هوایی مانند تهران و با فاصله سقف تا کف ۲/۸ متر ، بدون تجمع نفرات وافزایش گرمای نهان و بدون استفاده از روشنایی شدید یا تجهیزات الکتریکی پرمصرف و همچنین بدون نمای شیشه یا ضلع شیشه ای خصوصاً در سمت غربفضای مورد نظر ارائه گردیده است. کولرهای نوع T3 برای مناظق گرمسیری مانند استان های خوزستان، هرمزگان و بوشهر و بعضی شهرهای سیستان و بلوچستان کاربرد دارند چرا که این کولرها تا دمای 52 درجه سانتی گراد قابلیت کارکرد داشته و حتی برخی سازنده ها دستگاه هایی تولید کرده اند که در دمای 55 و 60 درجه سانتی گراد بدون مشکل کار می کند.

شرکت بوش در تولید کولرهای گازی و اسپلیت های خود از انواع کمپرسورهای روتاری، اسکرال با سیستم AC و یا DC دارای کیت اینورتر استفاده می کند،چون برند بوش خود سازنده کمپرسور کولر گازی نمی باشد بر همین اساس کمپرسور اکثر کولرهای گازی و اسپلیت های بوش از برند دانفوس ، تکامسه وایت وستینگ هاوس و جی ام سی سی متعلق به توشیبا و یا هایلی مربوط به شرکت هیتاچی می باشند. این کولرها تا دمای حداکثر 43 درجه سانتی گراد و جدیدا بعضی سازنده ها تا دمای 46 درجه سانتی گراد کارکرد دارند. اسپلیتها هوای مطبوع را به تمامی اتاقها هدایت میکنند، در حالی که هر اتاق میتواند به کمک ترموستات دمای مختلفی داشته باشد. هر کدام از این کلاس های اب و هوایی دارای انواع مختلفی کولر با ظرفیت های متفاوت است که با واحد btu سنجیده می شود و هر چه عدد ان بیشتر باشد میزان سرمادهی ان نیز بیشتر خواهد بود و شما باید به توجه به شرایط خانه و متراژ ان ظرفیت مناسب را انتخاب کنید تا بهترین بازدهی را داشته باشد. هر ساله با افزایش گازهای گلخانه ای و به تبع آن گرمتر شدن جو زمین و به رغم آن از بین رفتن هر چه بیشتر لایه اُزن، تقاضا برای محصولات اکونومی تر و دوست دار محیط زیست بالاتر می رود و به علت استفاده از گازهای CFC در دستگاه های خنک کننده و سرما ساز، قوانین سخت گیرانه تری نسبت به تولید و بکارگیری این نوع دستگاه ها در سراسر جهان وضع شده است.

در صورتی که افراد در هنگام خرید این دستگاه به مشخصات ان توجه کنند و این دستگاه متناسب با اقلیم اب و هوایی خود انتخاب کنند، نه تنها عمر کولرگازی خود را افزایش می دهند، بلکه باعث کاهش مصرف برق و هزینه های دستگاه هم می شوند. تمیز بودن کندانسور کولر به لحاظ عبور جریان هوا به میزان زیادی از انرژی الکتریکی مصرفی کولر می کاهد، ضمنا پیشنهاد می شود که در صورت امکان، کولرگازی را در مسیر باد نصب کنید، زیرا این کار موجب افزایش تبادل حرارت در کندانسور و در نتیجه افزایش بازدهی کولر گازی و کاهش مصرف برق خواهد شد. نصب کندانسور کولرهای گازی در سایه باعث جلوگیری از اتلاف میزان قابل توجهی از انرژی مصرفی ان ها می شود. داکت اسپلیت ال جی در انواع و مدل های مختلفی در بازار عرضه می شود که شما می توانید با توجه به کاربری و میزان استفاده، مدل بهینه خود را انتخاب کنید.

کولر گازی کوچک و ارزان می خواهید اینجا کلیک کنید؟
می خواهید از بندرگچین کولر گازی بخرید؟اینجا کلیک کنید
می خواهید از بندر دیلم کولر گازی بخرید؟اینجا کلیک کنید
می خواهید از عسلویه کولر گازی بخرید؟اینجا کلیک کنید
می خواهید از کنگان کولر گازی بخرید؟اینجا کلیک کنید
می خواهید از نخل تقی کولر گازی بخرید؟اینجا کلیک کنید

برای اطمینان از این موضوع میتوانید از یک مولتیمتر استفاده کنید و میزان رسانندگی را تست کنید. میزان پرتاب باد این محصول بسیار زیاد بوده و تا ۲۰ متر می باشد به گونه ای که تمام فضای شما را پوشش می دهد. مدل پیستونی که پرقدرت تر از دو مدل دیگر است بیشتر برای مناطق گرمسیری استفاده می شود البته سرو صدای زیادی تولید می کند و مصرف انرژی زیاد و بازدهی کمی دارد. چرا که در ساختمان هایی که فاصله بالکن و تراس یا پشت بام با محل نصب اواپراتور زیاد است ممکن است کولر گازی کارایی اصلی خود را از دست بدهد. 24. در حین سوراخکاری دیوار ها در داخل منزل یا محل کار از جاروبرقی مخصوص و پوشش های مناسب استفاده شود تا محل مورد نظر کثیف نشود .خواهشمند است نظافت محیط را بعد از نصب به مشتری واگذار نکنید و حتی المقدور خودتان انجام دهید . با تغییرات موجود در این کولر گازی مانند ثابت کردن فرکانس برق یا نصب حسگرهای حساس به تعداد افراد حاضر در محیط باعث کاهش %60 تا %73 از مصرف برق میشود. کولرهای نوع T1 ، مناطق معتدل مانند نیمه شمالی ایران و شهر تهران یا کرج را پوشش می دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *