دسته‌ها
آموزش های مربوط به کولر

کولر گازی و اسپیلت جنرال گری سامسونگ ال جی

خرید داکت اسپیلت سامسونگ با توجه به ویژگی ها و مزایای ذکر شده گزینه ی مناسبی برای داشتن یک سیستم تهویه هوای مطبوع به حساب می آید. Btu واحد اندازه گیری ظرفیت سیستم تهویه مطبوع و نشان دهنده میزان سرمایش سیستم در واحد زمان است. میزان خنک کنندگی کولرهای گازی با واحد بی تی یو سنجیده می شود. هنگامی که مشکل نشتی سیال خنک کننده در كولر گازي وجود داشته باشد، عملکرد سیستم پایین می­ آید و درجه حرارت نوسان پیدا می­کند. بهطور کلی یک کولر گازی برای خنک کردن منزل به ۱۰ تا ۱۵ دقیقه زمان نیاز دارد. قیمت داکت اسپلیت جی پلاس به مقدار ظرفیت و تک فاز یا سه فاز بودن آن بستگی دارد. این ظرفیت ها از کمترین به بیشترین به ترتیب عبارت است از ۲۴۰۰۰ ، ۳۰۰۰۰ ، ۳۶۰۰۰ ، ۴۸۰۰۰ و ۶۰۰۰۰ بی تی یو که ظرفیت های کمتر از ۴۸۰۰۰ فقط به صورت سه فاز ، ظرفیت ۴۸۰۰۰ در نوع تکفاز و سه فاز و ظرفیت ۶۰۰۰۰ به صورت سه فاز تولید می گردد.

چرا که لازمه خرید داکت اسپیلت جی پلاس ۶۰۰۰۰ تامین برق سه فاز است. این دستگاه علاوه بر تامین سرمایش کافی، گرمایش بسیار قوی دارد و می تواند بین ۲۰ الی ۳۰ درصد در مصرف برق در زمستان صرفه جویی کند. از دیگر مزایای این برند داکت اسپیلت مانند برندی همچون داکت اسپلیت سامسونگ و یا داکت اسپلیت تک الکتریک ، قابلیت اتصال آن به کویل آبگرم برای تامین هوای گرم در فصل سرما می باشد. داکت اسپلیت جی پلاس ( G Plus ) نوعی داکت اسپلیت ایرانی است که توسط شرکت گلدایران تحت برندی با نام جی پلاس در ایران تولید می شود. همانطور که گفته شد، داکت اسپیلت samsung در دو نوع اینورتر و معمولی تولید می شوند که مدل اینورتر آن به دلیل داشتن دور موتور متغیر، از نوع معمولی آن بیشتر است. شرکت سامسونگ با قرار دادن کیت اینورتر و تبدیل داکت اسپیلت معمولی به داکت اسپلیت اینورتر توانسته میزان مصرف انرژی برق را کاهش دهد و این محصول را در دو نوع اینورتر و معمولی وارد بازار کند.

بعد از گذشت این مدت، میتوانید برق کولر گازی را مجددا وصل کرده و باطری های ریموت کنترل را نیز دوباره در داخل آن قرار دهید. کولر گازی بوش مجهز به سیستم ضد یخ زدگی (Defrost) هستند و با وجود این سیستم دیگر کمپرسور، لوله ها و موتور کولر گازی یخ نمی زند، این سیستم برای برفک زدایی کمپرسور و کولر در فصل زمستان که هوای گرم تولید می کند، مورد استفاده قرار می گیرد، وقتی کولر گازی هوای داخل را گرم کرد، یونیت بیرونی آن به دلیل رطوبت یخ می زند و نمی تواند گرمای بیرون را جذب کرده و به داخل منتقل کند. از دیگر ویژگی های داکت اسپیلت جی پلاس ،قابلیت استفاده از آن در مناطق با هوای اسیدی یا قلیایی است که دلیل آن وجود فین های آبی رنگ و از جنس آلومینیوم می باشد که باعث مقاومت فلز آلومینیوم کویل در برابر خوردگی می شود.

به طور کلی در انواع کولرگازی ترکیبی به نام “مبرد” به صورت مایع و یا گاز وجود دارد که با جذب گرمای محیط توسط این ترکیب در کنار همکاری دیگر اجزا در سیستم داخلی دستگاه در نهایت سبب کاهش دمای محیط می شوند. گاز مبرد به کار رفته در کمپرسور داکت اسپیلیت سامسونگ مانند داکت اسپلیت هایسنس گاز R410 می باشد و به دلیل شرایط زیست محیطی ، شرکت سامسونگ دیگر از گاز مبرد R22 در تولید این نوع سیستم تهویه مطبوع استفاده نمی کند. همچنین قابلیت شستشوی فیلترهای تصفیه ، مجهز بودن به سیستم عیب یاب هوشمند و 18 ماه گارانتی و قابلیت نصب کویل آب گرم در پشت یونیت داخلی آن برای کاهش مصرف برق ، این محصول را به یکی از کاملترین سیستم های تهویه تبدیل کرده است که شما برای خرید داکت اسپیلت سامسونگ مطمئن می کند. همچنین کمپرسور روتاری دارای ابعاد کوچک ، نسبت وزن به ظرفیت کمتر و لرزش کمتر است که یکی از بهترین کمپرسور ها برای استفاده در سیستم های تهویه به حساب می آید. به عنوان مثال استان های شمالی دارای هوای حاره ای (شرجی) است در صورتی که سایر استان ها دارای هوای معتدل و گرم هستند.

برای مثال سری جدید داکت اسپبلت samsung ، سری S ، قیمت بالاتری نسبت به سری های قبلی دارد و دلیل آن استفاده از فناوری جدید در این محصول، کم صدا بودن یونیت داخلی، طراحی جدید و باریک بودن یونیت داخلی، مصرف کمتر انرژی و بازدهی بیشتر است. به عنوان مثال کولر گازی اینورتردار ال جی AMP-24K که به فیلتر تصفیه هوا مجهز می باشد، با از بین بردن میکروارگانیسم ها و گرد و غبار موجود، هوایی سالم و پاکیزه را تحویل می دهد. به این کولرها، «کولر سرد و گرم» هم گفته میشود که درست یا غلط بودن انتخاب آنرا به عهدهی خودتان میگذاریم. در تمام برندها بدون استثنا کمپرسور به اندازه ظرفیت دستگاه است و یا حتی پایین تر می باشد، یک سری از برندهای معروف در دستگاه 36000، کمپرسور 35000 نصب می کنند که حتی اگر راندمان 100% هم داشته باشیم باز هم 35000Btu/hr به ما تحویل می دهد اما در برند Cool Wave قطعاً شما در دستگاه 36000Btu/hr را کامل دارید چون کپرسور یک ظرفیت بالاتر می باشد. قیمت داکت اسپلیت سامسونگ بر اساس سری ساخت تغییر می کند.

بهترین کولر گازی های بازار بندر گناوه در این لینک
خرید کولر گازی از هندیجان به راحتی و اینترنتی از این لینک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *