دسته‌ها
آموزش های مربوط به کولر

5 نکته طلایی برای خرید کولرگازی

بعد از تمیز کردن قسمت پشتی کولر گازی، میتوانیم که برای محکم کاری دستی به داخل پنل خارجی یا همان کندانسور هم بکشید. اگر خیلی به مسائل فنی آشنا نیستید میتوانید باز کردن کندانسور و تمیز کردن قسمت خارجی کولر گازی را نادیده بگیرید. برای این کار ابتدا خیلی با حوصله روی کویلها را با مایع شستشو خیس کنید. البته خارج کردن قسمت رادیات مانند خیلی هم واجب  کولر گازی بندر گناوه نیست و از بیرون و با فشار آب هم میتوانید از تمیز شدن آن مطئن شوید. تمیز کردن دیگر قسمتهای کولر گازی را میتوانید سالی یک بار و با شروع فصل گرما انجام دهید. تمیز کردن کولر گازی هر چند وقت یک بار باید صورت گیرد؟ از آنجایی که تمیز کردن فیلترهای کولر گازی کار چندان سختی نیست میتوانید هر دو هفته تا یک ماه یک بار آنها را تمیز کنید. بعد از تمیز کردن پنل داخلی کولر گازی حتماً مسیر تخلیه آب کولر بررسی شود. یعنی سیمی که در پنل داخلی به ترمینال 1 متصل شده است در پنل خارجی هم به همان ترمینال وصل می کنیم. این سنسور در واقع دمای هوای فضا را میسنجد و فرمان روشن شدن را به دستگاه صادر میکند و کثیف بودن آن موجب ایجاد اختلال در کارکرد آن و در نتیجه افزایش مصرف انرژی میشود.

می تواند دردسر های زیادی برای خریداران کولر گازی های دسته دوم ایجاد کند. به این حالت است که هوای گرم داخل محیط را از طریق فرآیند تبخیر مایع مبرد به گاز در اواپراتور به هوای سرد و مطلوب تبدیل می کند. به یک شکل می باشد، در کولر گازی ، مشابه یخچال ، از تبدیل گاز به مایع از طریق افزایش فشار و در نتیجه تولید سرما که در اثر تبدیل مایع به گاز تولید می شود. نحوه عملکرد چیلر بدین صورت است که با استفاده از یک سیال در مدار بسته بر اساس سیکل تبرید میزان تراکم بخار و یا تراکم جذبی سیال را خنک کرده و به کمک مبدل حرارتی، برودت هوا را کنترل میکند. از آنجایی که این کویلها در ارتباط مستقیم با هوای اتاق هستند، تأثیر به سزایی بر عملکرد دستگاه خواهند داشت. بخشی که در خارج از منزل قرار میگیرد شامل کمپرسور است و هوای سرد تولید میکند و بخشی که در اتاق قرار میگیرد وظیفهی دمیدن هوا را بر عهده دارد. در ابتدا سعی کنید که به آرامی قسمت رادیات مانند پشتی کندانسور را از دستگاه جدا کنید و با یک دستگاه دمنده هوا یا کارواش یا هر وسیله دیگری که آب و هوا را با فشار خارج میکند، آن را تمیز کنید.

برای تمیز کردن کویل یا قسمت رادیات مانند کولر گازی سعی کنید از پارچههای مخصوص و فرچههای نرم استفاده کنید. منظور از کویل در واقع صفحات رادیات شکلی هستند که در هنگام باز کردن قاب یا در پنل آنها را مشاهده میکنید. برای همین بهتر است نهایتا برای انتخاب کولر گازی مناسب روی مشاوره متخصصها و پشتیبانی شرکتهای فروش کولر گازی حساب باز کنید. مقدار انرژی مصرفی در کولرهای گازی تابع عواملی همچون محل نصب کولر گازی، سرویس، نگهداری و انتخاب ظرفیت مناسب بر حسب متراژ میباشد. در تمیز کردن پنل داخلی کولر گازی، حتماً قسمت برقی پنل را خوب با پلاستیک بپوشانید و دقت داشته باشید که این قسمت نباید به هیچ وجه خیس شود. در این مرحله از تمیز کردن کولر گازی نوبت سنسور یا حسگر قرار گرفته در داخل پنل داخلی دستگاه و پشت فیلترها است. امروزه با توجه به نیاز بازار و استقبال بی نظیر استفاده از این دستگاه در سراسر دنیا، سازنده های داخلی و خارجی زیادی در این زمینه فعالیت گسترده ای دارند و سالانه میلیون ها کولر گازی را تولید و روانه بازار رقابت می کنند.

اما در ادامه ما به شما وضیحاتی را خواهیم گفت که بتوانید به صورت کامل با نمایندگی آذین سرویس آشنا شوید و قطعا بتوانید به این برند اعتماد نمایید چراکه این مرکز بهترین خدمات پس از تعمیرات را دارد و به صورت رایگان هر مشکلی را در مدت گارانتی شده رفع عیب می نماید. را ببندید تا باد داکت اسپلیت شما خارج نشود و تنظیمات سرمایشی را انجام دهید. با کمی فشار میتوانید این سنسور دمایی را خارج و با یک پارچه خشک آن را تمیز کنید و سپس سر جای خود قرار دهید. در این مرحله از تمیز کردن کولر گازی پنل خارجی دستگاه یا کندانسور که عمدتاً در فضای باز قرار میگیرد نیز لازم است که کاملاً تمیز شود. از طرفی هم به همین دلیل این بخش عمدتاً چرب است برای شست و شوی آن باید از اسپریها یا مایعهای شستشوی چربی زدا استفاده کرد. قیمت داکت اسپلیت با توجه به کیفیت و ظرفیت دستگاه ها متغیر میباشد،هرچند قیمت بالا همیشه به معنای کیفیت بالا نمی باشد.

عیب4- موتور فن روشن می شود اما کمپرسور براه نمی افتد. چرا که در این حالت فقط شما شاهد پرتاب باد هستید و این کار توسط فن دستگاه انجام می شود و موتور کولر گازی یا همان کمپرسور خاموش است و کار نمی کند. از طرفی در صورتی که خانه شما فضای کمی داشته باشید این ظرفیت تغییر خواهد کرد. فرض کنید شما از کولر گازی خود به مدت 8 ساعت در شبانه روز استفاده می کنید. کولر گازی ایرانی IAC-24CHA یک نوع کولر گازی اسپیلت است که ظرفیت 24000 بی تی یو را با مصرف انرژی گرید A Plus در اختیار شما قرار می دهد. نحوه باز کردن دریچههای کولر با هم تفاوتهایی دارند و سعی کنید حتماً دفترچه راهنمای کولر را مطالعه کنید. برای این کار پنل پشتی یا دریچه رویی را باید باز کنیم. از قطعات مهم کولر گازی کویل های کندانسور می باشد که تاثیر بسزایی در سیستم تهویه مطبوع دارد پوشش دادن کویل کندانسور با اپوکسی طلایی تنها راهی است که میتواند آن را از شر زنگ زدن و خورگی نجات دهد استفاده از این پوشش، مانع از رسیدن نمک اسیدی به بدنه کولر گازی می شود همچنین کندانسور طلایی علاوه بر افزایش فرآیند تبادل گرما در مدل های چرخه معکوس، فرآیند انجماد را نیز سرعت می بخشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *